Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 10:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So wrz 08, 2012 2:40 pm
Posty: 139
Lokalizacja: Middle of nowhere ...
Wypowiem się jako właściciel 690R, do którego mój stosunek jest mieszany. Jest to mój pierwszym motocykl i myślę, że na lżejszym i słabszym motocyklu nauczył bym się szybciej i więcej a jednocześnie mniej bym się męczył. Zasada jest jedna - zanim kupisz przejdź się w terenie na asfalcie i wtedy zadecyduj. Z internetu się dowiedziałem, że 690R to najlepszy motor na świecie i pod wieloma względami jest. Jednak na pierwszy motor nie koniecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 10:50 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 11:42 pm
Posty: 217
Sventevith napisał(a):
Z internetu się dowiedziałem, że 690R to najlepszy motor na świecie i pod wieloma względami jest

Jako użytkownik ww też tak uważam. Na pierwsze moto odradzam zdecydowanie. Jednak kolega miotacztruskawek pisze, że ma to być dual dla niepoczątkującego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 11:01 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
W zasadzie wniosek jest jeden. Trzeba się przymierzyć w realu i tyle. I dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi będzie to dla mnie możliwe, za co z góry Mu dziękuję.


To co piszecie to są bardzo interesujące sprawy. Wygląda na to że waga i wysokość xt wcale nie są takie pro "świeżakowe" jakby się wydawało. ( porównywalne z Lc8). Istotna różnica to MOC. Swoją drogą oglądałem gdzieś relacje z jazdy węgierskiego klubu Yamahy i faktycznie w ich rękach ta xt nie sprawowała się w terenie za rewelacyjnie, wyglądała tak wielbłądziasto, chociaż mam wrażenie i poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale orłami w terenie to ci węgrzy nie są.
Aspekt ekonomiczny: Jeżeli jest tak jak Arkan Pisze że dobrze zrobiona xt to wydatek + 10k, to wówczas nie widzę różnicy między nią a np. 990. Pozostaje różnica w codziennej i wyprawowej eksploatacji singla a lc8.
690 wygląda ciekawie, podobnie jak XT 660R, niemniej dla mnie na razie pierwszą opcją pozostaje XT660 Z i KTM 990\950.
Na pewno warto posłuchać ludzi którzy mają doświadczenie w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: N paź 11, 2015 11:32 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
Przy takich oczekiwaniach o jakich pisałeś i takim budżecie, pomyślałbym o zmocie na bazie DR650. Zmiana zawieszenia na KTM, gaźnika, duży zbiornik acerbisa, kilka pomniejszych upgrade'ów i masz niezawodny sprzęt, o prostej konstrukcji mechanicznej, bez zbędnej elektroniki, w umiarkowanej wadze (jak na sprzęt 2 osobowy), który zawiezie Cię wszędzie... Resztę kasy przyda się na paliwo w Pamirze...:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: N paź 11, 2015 11:42 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt paź 14, 2008 4:07 pm
Posty: 279
Lokalizacja: Dęblin
Miałem xt660z, mam lc8 950- masa i ergonomia porównywalna, moc silnika i łatwość prowadzenia, chyba nie muszę pisać...Ktoś tam pisał, że zt660z waży 25 czy 40kg mniej niż lc8... Nie wiem, katalogów nie przeglądam. Ktoś też napisał, że lc8 się łatwiej niż tenerkę podnosi-to potwierdzam. Sorki Arkan, nie mam tabeli sił działających podczas podnoszenia, to tylko moje subiektywne odczucie... Może po prostu tężyzny nabrałem bo Tenerka była moim pierwszym poważnym moto...
Nie wiem czemu ludzie proponują początkującym męczarnię na na moto bez zawieszenia... Też się tak męczyłem na xt660z i dopuki nie przesiadłem się na lc4adv to myślałem, że jazda w terenie np po piachu jest taka trudna i tak musi być... A nie musi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: N paź 11, 2015 1:27 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Panowie, jeśli wg Was cięższe motocykle podnosi się lżej niż lżejsze, to dla mnie jeszcze lepiej, bo mam jeszcze gsa1200 i zgodnie z tą teorią, to właściciele 690r już mogą zacząć zazdrościć :mrgreen: :mrgreen: Co do zawiasu tenery to już pisałem. Współczuje doświadczeń w terenie na stokowym zawiasie. Mam zawias zrobiony pod siebie plus amor skrętu i piasek to sam miód :wink: 8) Zgadzam się, że LC4 adv to wypas w terenie, i zabija każdego lc8 jako dual.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 6:21 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 09, 2015 11:30 am
Posty: 175
Lokalizacja: Ząbki
Arkan napisał(a):
Panowie, jeśli wg Was cięższe motocykle podnosi się lżej niż lżejsze, to dla mnie jeszcze lepiej, bo mam jeszcze gsa1200 i zgodnie z tą teorią, to właściciele 690r już mogą zacząć zazdrościć :mrgreen: :mrgreen: Co do zawiasu tenery to już pisałem. Współczuje doświadczeń w terenie na stokowym zawiasie. Mam zawias zrobiony pod siebie plus amor skrętu i piasek to sam miód :wink: 8) Zgadzam się, że LC4 adv to wypas w terenie, i zabija każdego lc8 jako dual.

Co do opini o lc4 adv popieram w całej rozciągłości;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 6:02 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Co do KTm 640/690. Nie sądze żebym jako kompletny świeżak potrafił docenić ich charakter. I chyba jednak są jednoosobowe, a ja będę pewnie musiał moją "zgagę" zabrać czasami gdzieś. I jakbym jej powiedział że sorry ale to jednopak to chyba by było po zabawie :mrgreen: Chociaż i tak pewnie 99% tras zrobię sam. 640 \ 690 naprawdę wyglądają super, a już te wersje "rally" to bomba. Swoją drogą jakie to koszty założyć taki rally kit na moto?

Przy okazji trafiłem na taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=SWlJaeL ... tion=share


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 7:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 11:42 pm
Posty: 217
stopa napisał(a):
I chyba jednak są jednoosobowe,

690r jest JEDNOOSOBOWA. Niech Cię nie zmylą podnóżki "pasażera".
stopa napisał(a):
jakie to koszty założyć taki rally kit na moto?

Raczej zaporowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 3:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
Dominik napisał(a):
Ja jeździłem na LC8 (950) od 2004r siedem lat. Na końcu to był już nieźle zrobiony pode mnie. Pojechałem na nim kilka rajdów z pustynnym Tuareg-iem włącznie. Motor wyśmienity, frajda, moc, wszechstronność. Teraz mam GS800 i jak widzę teren (dla mnie "trudny" teren to Erzberg) to mi się już nie chce w niego ładować, szukam objazdu. Ale jak pomyślę np. o Islandii, albo Alpy to BMW będzie lepsze.


Lepszy- a sprzedajesz. To może nie taki lepszy. A może tylko wymieniasz na nowy. Pytam bo zastanawiałem się swego czasu nad F 800 GS zamiast 990 ADV R. Główna przyczyna to koszty utrzymania i niezawodność.
Z góry dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 4:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Sprzedaję GS800 z założenia, bo na sezon 2016 będę miał GS1200.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 5:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Dominik napisał(a):
Sprzedaję GS800 z założenia, bo na sezon 2016 będę miał GS1200.


I to jest "news", a nie jakies tam debaty :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 5:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 9:28 pm
Posty: 1441
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
uuuuu no to Dominik nam się zestarzał....kurcze co tak szybko...
no trudno SKS heheheh


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 7:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Chciałbym sie tak zestarzeć... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr paź 21, 2015 9:24 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
Dominik musi sie zestarzec, jego serce jest gdzie indziej :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL