Teraz jest So kwi 20, 2024 11:26 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 2:12 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Tank napisał(a):
kTMem będziesz miał banana na twarzy zanim cos padnie a Tenerka dowiezie cię na miejsce. Jezeli chcesz jeździć naprawdę daleko i z dużymi dziennymi przelotami to ...BMW R1200 GS. :)



Za Bmw 1200 podziękuje, bo on mi się po prostu sssstrasznie nie podoba. Już 800 gs jest zgrabniejszy. Bez urazy:). Poza tym jest strasznie wielki. Przymierzyłem się do niego i zdecydowanie za duży.

A z tym odpadaniem różnych rzeczy z Kata, to wszystko zależy od użytkownika. Chyba nie ma motocykla tego rozmiaru i mocy, który katowany w terenie nie miałby jakichś usterek. Z GS włącznie. Znane są przypadłości kata i przy odrobinie dbałości chyba dowiezie mnie gdzie chcę. A właśnie ta "Ready To Go" Xt660z największą zaletę ma w tym że dowiezie i wróci. I to na pewno do mnie przemawia bardzo.

Z drugiej strony, w normalnym świecie poszedłbym do salony Yamahy i wsadził tyłek na moto, zrobił przejażdżkę i bym miał jasność. Niestety u nas nie ma opcji jazdy próbnej na XT660Z. Wiem bo pytałem w 2 salonach w różnych miastach. I tak się zastanawiam. Sam mam doświadczenie w handlu i gdyby mieli taką Tenerkę na stanie do jazdy to nie wierzę żeby się nie sprzedało więcej , niż pokazując takim jak ja katalog. :roll:


"W podnoszeniu z gleby motocykle są porównywalne, powiedziałbym, że nawet Kata się łatwiej podnosi ze względu na niższy środek ciężkości." - to ciekawe co piszesz.


Ostatnio edytowano Pt paź 09, 2015 2:59 pm przez stopa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 2:58 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Johnny napisał(a):
...W podnoszeniu z gleby motocykle są porównywalne, powiedziałbym, że nawet Kata się łatwiej podnosi ze względu na niższy środek ciężkości...


A skąd masz te informacje na temat środka ciężkości? Dla motocykla lżejszego o prawie 25kg i o mniejszym prześwicie znaczyłoby to, że ma ołowiany bak :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 3:04 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
stopa napisał(a):
... Sam mam doświadczenie w handlu i gdyby mieli taką Tenerkę na stanie do jazdy to nie wierzę żeby się nie sprzedało więcej , niż pokazując takim jak ja katalog. :roll:


Gdybym nie przejechał się wcześniej zrobioną tenerką znajomego Niemca, to po jeździe próbnej u dealera zrezygnowałbym z zakupu :roll: Może to i lepiej, że nie dają jej tak jak fabryka wypuściła na jazdy próbne.....zawias przedni - MASAKRA!!! Wydech - dramat (i nie chodzi o dźwięk, tylko o katalizator, który dławi moc na niskich obrotach). Podnóżki - ze skutera. Jak wjechałem nią w teren, to się przestraszyłem, że jest zepsuta :lol: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 3:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
Ja jeździłem na LC8 (950) od 2004r siedem lat. Na końcu to był już nieźle zrobiony pode mnie. Pojechałem na nim kilka rajdów z pustynnym Tuareg-iem włącznie. Motor wyśmienity, frajda, moc, wszechstronność. Teraz mam GS800 i jak widzę teren (dla mnie "trudny" teren to Erzberg) to mi się już nie chce w niego ładować, szukam objazdu. Ale jak pomyślę np. o Islandii, albo Alpy to BMW będzie lepsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 11:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm
Posty: 179
Arkan napisał(a):
Johnny napisał(a):
...W podnoszeniu z gleby motocykle są porównywalne, powiedziałbym, że nawet Kata się łatwiej podnosi ze względu na niższy środek ciężkości...


A skąd masz te informacje na temat środka ciężkości? Dla motocykla lżejszego o prawie 25kg i o mniejszym prześwicie znaczyłoby to, że ma ołowiany bak :lol:


Nie wiesz co to jest środek ciężkości, co? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 11:32 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Johnny napisał(a):
Arkan napisał(a):
Johnny napisał(a):
...W podnoszeniu z gleby motocykle są porównywalne, powiedziałbym, że nawet Kata się łatwiej podnosi ze względu na niższy środek ciężkości...


A skąd masz te informacje na temat środka ciężkości? Dla motocykla lżejszego o prawie 25kg i o mniejszym prześwicie znaczyłoby to, że ma ołowiany bak :lol:


Nie wiesz co to jest środek ciężkości, co? :)


He, he - nice try, jak to mawiają Rosjanie, ale zły adres :mrgreen: . Poproszę o dane bądź źródło podanej przez Ciebie informacji. Może być też filmik jak podwieszasz motongi na linkach w garażu i wyznaczasz punkt przecięcia prostych :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 11:42 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 11:42 pm
Posty: 217
Tiger800/XC waży praktycznie tyle, co tenerka a mocy ma x2. Do tego arcyłagodnie rozwijanej.
Arkan napisał(a):
690R na pierwsze moto się nie nadaje, więc zostawmy go.

Dokładnie tak samo nadaje się na pierwsze moto jak 990. Może nawet lepiej, bo jest o 80-90kg lżejsza. Tyle, że 690 jest 1-osobowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 11:51 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
klemens napisał(a):
Tiger800/XC waży praktycznie tyle, co tenerka a mocy ma x2. Do tego arcyłagodnie rozwijanej.
Arkan napisał(a):
690R na pierwsze moto się nie nadaje, więc zostawmy go.

Dokładnie tak samo nadaje się na pierwsze moto jak 990. Może nawet lepiej, bo jest o 80-90kg lżejsza. Tyle, że 690 jest 1-osobowa.


Przecież pisze w pierwszym poście czego szuka, i że nie enduro tylko adv....dlatego nie 690...
Co do Tigera - kwestia gustu i potrzeb. Dla mnie adv musi być prosty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 11:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 6:15 pm
Posty: 179
Arkan napisał(a):
Johnny napisał(a):
Arkan napisał(a):
A skąd masz te informacje na temat środka ciężkości? Dla motocykla lżejszego o prawie 25kg i o mniejszym prześwicie znaczyłoby to, że ma ołowiany bak :lol:


Nie wiesz co to jest środek ciężkości, co? :)


He, he - nice try, jak to mawiają Rosjanie, ale zły adres :mrgreen: . Poproszę o dane bądź źródło podanej przez Ciebie informacji. Może być też filmik jak podwieszasz motongi na linkach w garażu i wyznaczasz punkt przecięcia prostych :mrgreen:


Żródło to moje własne doświadczenie - podnoszę oba motocykle regularnie, chociaż Kata rzadziej ;) W moim odczuciu KTM łatwiej podnieść, co tłumaczę niżej umieszczonym środkiem ciężkości. Inna budowa zbiornika paliwa, umieszczenie akumulatora... kilka kilo może robić różnicę.
KTM Adventure ma większy prześwit? Nie pamiętam danych z katalogu, w garażu Tenerka wygląda na równie wysoką... W każdym razie siedzenie jest wyżej w XTZ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 10:45 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn maja 04, 2015 9:46 pm
Posty: 85
Chcesz motocykl który zawiezie cię wszędzie? Kup Trampka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 6:21 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Osobiście nie rozumiem XT660Z... Przez jakiś czas się nad nim zastanawiałem, ale...
1. ponad 200kg
2. zawieszenie 210/200mm
3. 50KM

To moja Rzepaczyna już lepiej w teorii wygląda. Więcej mocy, więcej zawieszenia, podobna waga. Tyle, że jest bardziej skomplikowana w obsłudze i droższa...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 10, 2015 6:56 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 6:19 am
Posty: 198
Lokalizacja: Zgierz
No to juz sobie odpowiedziałeś. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 8:13 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
miotacztruskawek napisał(a):
....To moja Rzepaczyna już lepiej w teorii wygląda. Więcej mocy, więcej zawieszenia, podobna waga. Tyle, że jest bardziej skomplikowana w obsłudze i droższa...


Nie jest droższa, bo żeby xt660z (tylko wersja bez ABS) miało sens, to trzeba w niego włożyć 10 000 PLN.(tyl ohlins, przód kartridżowe zawieszenie przerobione przez OTR, płyto-gmol adv-spec, wydech 2w1, lekka bateria, filtr DNA, lekki ogon i ew. sprzęgło magury). Tak zrobiony motocykl ma masę 200kg "ready to go" i w terenie będzie się spisywał o wiele lepiej od gs800...Z resztą takie porównanie jest nie na miejscu - xt660z to duży dual, a gs800 to maszyna o nastawieniu dużo bardziej asfaltowym (stąd esy, komputery, absy). Poza tym, w terenie co singiel, to singiel. Traktor rulez! :mrgreen: Co kto lubi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 8:37 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
Arkan trochę prowokacyjnie to napisałem. Sam zaczynam szukać jakiegoś duala, może już nie dla początkującego :wink: i właśnie chciałem się czegoś więcej dowiedzieć o 660Z :) . Nie miałbym z tym wynalazkiem większych problemów, gdyby nie ta masa... A tak o zgrozo chodzi mi po głowie kolejna BMka :? .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: So paź 10, 2015 9:47 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt kwi 08, 2011 11:42 pm
Posty: 217
miotacztruskawek napisał(a):
zaczynam szukać jakiegoś duala, może już nie dla początkującego

690R


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL