Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:40 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 8:13 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 24, 2011 7:30 pm
Posty: 125
A nie jest czasami tak, że dziecięciem będąc człowiek bawi się pomarańczowymi zabawkami; w kwiecie wieku takimi, którymi po prostu wypada się bawić a na starość szukając nowych doznań wraca do pomarańczowego dzieciństwa? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 1:51 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Miło mi że wątek żyje:). Wracając do tematu: Dzisiaj miałem okazję się przymierzyć do Tenerki z ABS w salonie Yamahy w Katowicach. ( jak ktoś jest zainteresowany to stoi jedna z ABS, kolor szary). Przy moich gabarytach , czyli przeciętnego wzrostu i wagi ( 178 cm) na tej sztuce spokojnie dostawałem do ziemi, nie pełną stopą, ale wystarczająco stabilnie. ( pisze to dla ewentualnych innych ludzi z podobnym wzrostem) Zaznaczam że miałem kompletnie nienadające się do jazdy spodnie i buty, więc w typowo motocyklowych jeszcze lepiej będzie to wyglądać. Oczywiście Tenerka bez ABS ( a o takiej myślę) ma 3 cm wyżej siedzenie, Ale myślę że to nie problem. W każdym razie przymiarka na sucho wypadła jak najbardziej pozytywnie i jedna wątpliwość wyeliminowana. Ogólne w realu Tenerka jest naprawdę fajna i sprawia dobre wrażenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 7:18 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 06, 2008 8:17 am
Posty: 408
Lokalizacja: WROCŁAW
Pamiętaj że jak skręcisz napięcie wstępne to juz nie będzie się tak uginać pod ciężarem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Cz paź 22, 2015 7:47 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Ona się niewiele ugięła. Ważę 86kg i byłem zaskoczony że tylko tyle się obniżyła. Zastanawiam się czy Tenerka bez ABS, która ma większe skoki więcej się ugnie czy tyle samo? Ale Tak naprawdę nawet bez ugięcia spokojnie na niej siedziałem i było stabilnie. Poza tym buty też dodadzą jakiś centymetr więc jest chyba ok. W razie "w" zawsze można podmienić siedzenie na trochę niższe.


Dzisiaj szukając wszelkich dostępnych informacji o Tenerce trafiłem na taką stronę : http://homepage.bluewin.ch/nicidesign/h ... /Home.html

Super grafiki dla 660 i concept Tenerki 900. Jeżeli ktoś nie widział to polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: N gru 20, 2015 4:18 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Sam sobie odpisuje :D Ale chciałbym zamknąć temat. Jeszcze raz wszystko przemyślałem. Stwierdziłem że jeden cylinder "na razie dla mnie wystarczy" A tak naprawdę to jakoś tak mi się baaaardzo podoba dźwięk i jazda takimi maszynkami. I tutaj mała sensacja: Przypadkowo w sumie przejechałem się na BIGU. Zakochałem się od razu. I już jestem szczęśliwym posiadaczem BIGa 750 :). Dziękuję wszystkim za rady. Pomogły mi bardzo.
Pozdrawiam Was serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Pn gru 21, 2015 12:59 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 9:17 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Nowa Ruda - Kotlina Kłodzka
stopa napisał(a):
Sam sobie odpisuje :D Ale chciałbym zamknąć temat. Jeszcze raz wszystko przemyślałem. Stwierdziłem że jeden cylinder "na razie dla mnie wystarczy" A tak naprawdę to jakoś tak mi się baaaardzo podoba dźwięk i jazda takimi maszynkami. I tutaj mała sensacja: Przypadkowo w sumie przejechałem się na BIGU. Zakochałem się od razu. I już jestem szczęśliwym posiadaczem BIGa 750 :). Dziękuję wszystkim za rady. Pomogły mi bardzo.
Pozdrawiam Was serdecznie.

Witam,...
Dobry wybór, BIG to świetny dual, może już trochę archaiczny ale to właśnie może być jego zaletą. Zapraszam na wiosenne spotkanie DR Big'ów w Kotlinie Kłodzkiej....! Więce na PW.
Pozdr.!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pomarańczowy czy może niebieski. Dla świeżaka.
PostNapisane: Śr mar 02, 2016 6:06 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2015 6:36 pm
Posty: 19
Jeszcze jedna informacja dla wszystkich którzy czytali temat i się tym interesowali. W którymś poście padło stwierdzenie że LC8 podnosi się z gleby łatwiej niż xt 660z mimo że yamaha jest lżejsza.
Otóż miałem okazję spróbować :lol: podnieść KTM 990 Adv. i przejechać jakiś kawałek. Faktycznie podnosi się łatwiej niż Biga ( dr 750) mimo że waga Biga mniejsza. ( biga już trochę musiałem szarpać :) Wysokość siedzenia w bigu i Ktm praktycznie taka sama i trochę mniejsza niż XT660Z. Bez problemu panuje na obydwoma, a lekkość prowadzenia zdecydowanie dla KTM.
Oczywiście to moje subiektywne oceny, nie skażone uprzedzeniami do żadnej marki.
Pozdrawiam Wszystkich
Stopa


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 52 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL