Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:04 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mousse Rally
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 2:40 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Panowie jeździ kto na tych musach rally , czytałem oponie zawodników startujących w rajdach pustynnych że żyją 2 x dłużej od klasycznych , robi je Michelin . W porównaniu do włoskich technomousse na których jeżdżę to sporo , jednak te po 70 - 80 godzinach nadają się na śmietnik .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 6:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
są trwalsze i nie "palą się" - stworzone są do upalania - jazda do odcięcia/dodatkowo w wysokich temperaturach .
do ciężkiego motocykla takiego jak 690 są idealne - do lżejszego zbyt/bardzo twarde…

oczywiście przy amatorskim użytkowaniu polecam zwykłe mouss'y $$$


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 7:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Twarde znaczy mają powyżej 1 bara ? Te włoskie też na początku są twardawe i trzeba kilka godzin pojeździć żeby się ułozyły , porównywałem cisnienie do dętki to +/- wychodzi że po ułożeniu mają w granicach 0.7 - 0.8 bara . Właśnie chodzi mi o to że chciał by je założyć do moto ważącego około 180 kg z paliwem i nie wiem czy wytrzymają ponad 1500 km po piochu .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 8:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
w rally masz mniejsze prawdopodobieństwo szybkiego wyklepania zwykłe wybijają się szybko i asz problem z biciem koła .
zastanów się nad tubliss'em - lekkie koło /wytrzymałe - sam się wahałem -teraz w 300ce i 690 mam to zainstalowane 100% zadowolenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 7:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
O widzisz nie pomyślałem o tym , są jakieś ograniczenia wagowe co do tego rozwiązania i jak z wytrzymałością i trwałością przy wysokich temperaturach ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 9:54 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
nie masz ograniczeń wagowych - z powodzeniem wytrzymują zapakowane lc4 640 i 690kę (przetestowane).
patent polega na wytworzeniu tzw. "opony bezdętkowej" co powoduje swoistą izolacją cieplną.

latam na nich już 3 komplet opon i nic się nie dzieje.
do turystyki dodatkowo masz możliwość wyważenia koła - co nie jest bez znaczenia…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 11:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Po przebiciu oponę kołkujesz jak bezdętkową, czy zdejmujesz i łatasz?
Idzie do tego "szpaner" czy sam tublis blokuje oponę na rafce skutecznie?

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 11:29 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
po przebiciu opony ciśnienie utrzymuje się (za pomocą wew. dętki - patentu )ok 0,5/7 bara i skutecznie chroni obręcz.
więc kołkowanie jest jak najbardziej możliwe…

natomiast jak wszystkie rozwiązania ma jakieś wady. :idea:
Według mnie to przebicie właśnie tej wew. dętki nabitej do 4bara która powoduje uszczelnienie opony do rantu obręczy ( raczej nie do załatania)- jest to dość mało prawdopodobne by to przebić - ale wiele nieprawdopodobnych rzeczy może się zdarzyć …
więc zabezpieczyć można się zwykła dętką


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 1:44 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Dzięki Rafał , spróbuje to . Powiedz mi jeszcze gdzie to można u nas kupić w dobrej cenie . U makaronów znalazłem za 165 euro + 50 paczka z USA za komplet .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 6:55 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
ktoś w Pl sprowadza - ja sam zamawiałem pierwszy komplet w PL 2gi z UK ( ebay)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 7:53 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Mialem tublissa z przodu i z tylu w 500EXC przez 3 miesiace- fajna sprawa moim zdaniem, ale tylko do hard enduro, gdzie chcemy miec jak najmniejsze cisnienie w tylnej oponie. Do latania na codzien moim zdaniem nie za bardzo - zeby system dzialal wewnetrzna detka musi byc nabita juz nie pamietam, ale cos kolo 6 barow to bylo, 100-110 psi. Niezla pompke musialem kupic, zeby tyle dala rade. Cisnienie trzeba sprawdzac co jakis czas, bo schodzi, detka jest tak mala ze samo sprawdzenie cisnienia i juz spada nam 10% powietrza. a jak zejdzie za bardzo to obrecz tworzaca kolo bezdetkowe zacznie przepuszczac powietrze - komu sie chce sprawdzac co chwila cisnienie? Druga sprawa, jak juz sie wewnetrzny kondom przebije to ja nie wiem co dalej. U mnie z przodu rozwalil sie wentyl, powietrze zeszlo i tyle, nawet w tamtym momencie nie mialem jak tego naprawic bo oczywiscie nie mialem wewnetrznej detki zapasowej. w tylnim tez mialem uszkodzenie wewnetrznej detki, system sie posypal itd. Jak dla mnie tyl to byla rewelacja, cisnienie mialem prawie 0 barow, a opona sie nie krecila na feldze, motocykl mi wchodzil na mega strome podjazdy. Roznicy w masie mega gruba opona detkowa a tubliss nie zauwazylem w ogole. Podsumowujac, przodu w ogole bym nie robil z tublissem, a tyl tylko i wylacznie na zawody hard enduro, ale na pewno nie do codziennego polatania. Na codziennie latanie mam detke 4mm UHD Michelina i tez mozna mocno zejsc z cisnieniem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Cz lut 05, 2015 8:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja latam na tublissach i chyba byłem pierwszy ... sprowadzałem je i chyba z 50 kpl poszło do ludzi ... patent jest ideolo gumę da się naprawić sznurkiem , trzeba mieć trochę doświadczenia ... ale jak rozerwiesz gumę to nic nie zrobisz ... na oponie bez powietrza da się jechać :)
Jednak to dobre do treningu ... na zawody kupiłem teraz piłeczki ( 220 euro/koło ) każda pompowana oddzielnie przed montażem , później montaż jak mussa , wchodzi ich 24-30 na oponę , niestety trzeba poeksperymentować z cisnieniem i ilością :)
Tubliss u mnie 107 euro :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 7:35 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie potrzebuje tego do codziennego użytku , do jazdy na co dzień mam założonego musa na tył a przód gruba dętka , wywaliłem musa z przodu bo nie zauważyłem jak siadł i pokrzywiłem na kamieniach obręcz . Wymiana dętki z przodu to żaden problem i bardzo rzadko mi się przytrafia .
Pytanie dotyczyło zastosowania innego rozwiązania niż dętka do cięższego moto i wyłącznie na wyjazdy afrykańskie , ponieważ zwykłe musy w moto ważącym 180 kg żyją w wyższych temperaturach nie wiele .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 9:55 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Myślę że sam musisz to przetestować :) nikt kogo znam nie eksploatuje ich w ten sposób ... raczej wszyscy upatrują tańszej alternatywy dla normalnych mussów :) z naciskiem na off może Fabian z Diabłem coś wiedzą bo je mają , ale czy już testowali w rajdówkach ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mousse Rally
PostNapisane: Pt lut 06, 2015 10:57 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 4:53 pm
Posty: 392
Lokalizacja: Bydgoszcz
Że tak pozwolę sobie skorzystać z tematu i zapytam: po czym poznać, że mus jest już zużyty/albo jego życie dobiega końca?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL