Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:30 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: N lut 01, 2015 4:33 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
Witam,

Myślę nad postawieniem sobie garażu 7x5m (35m2) z płyty warstwowej (obornickiej) z racji, że jest to jedyna rozsądna alternatywa dla konstrukcji murowanej, która będzię dobrze zaizolowana, konkretnie interesuje mnie coś w tym stylu

[ img ]
[ img ]
[ img ]


Wypowiedzcie się proszę, jakie macie doświadczenie z takimi konstrukcjami, koszty etc. Jakie firmy polecacie (ogolnopolskie ew. woj. lubuskie lub wielkopolskie), jakieś alternatywy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: N lut 01, 2015 5:34 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 8:02 am
Posty: 182
Lokalizacja: Szczecin
Jestem na etapie budowy warsztatu z płyt warstwowych. 60 m. kw. :? Ja buduję z wypełnieniem 10 cm. poliuretanowym, a Ty? Z czego będziesz robił szkielet? Przy tej powierzchni musisz mieć pozwolenie na budowę a więc i projekt. Będziesz miał pod górę z pozyskaniem materiału po taniości. Ja płyty na dach kupiłem tu: www.firma-aman.pl , a ściany k. Ostrowa Wlkp. w takiej wiosce. Jak będziesz potrzebował to poszukam dokładnego adresu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: N lut 01, 2015 6:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Pewnie w Turzach przy krajowej 11stce, kolo Ostrzeszowa. Polecam firme.

http://www.plytawarstwowa.eu/

Maciej pomysl czy by sie nie dalo zrobic sie mniejszego na zgloszenie tylko. Bedzie spooro taniej. A te 10m2 to duzo i ie duzo. Na warsztat do majsterkowania i oblusgi moto/samochodu wystarczy bez problemow.

Bardzo wdzieczny budulec to jest. Jakbys mial zaciecie i kogos w okolicy ogarnietego ze znajomych to sam ogarniesz temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: N lut 01, 2015 10:56 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2008 8:40 pm
Posty: 477
Lokalizacja: dolnyśląsk
Pamiętaj, że budowle tymczasowe nie wymagają pozwolenia na budowę :) (czyli jak coś nie jest na stałe związane z gruntem).
Niedługo wyjdzie aktualizacja prawa budowlanego i budynki jednorodzinne będzie można stawiać tylko na zgłoszenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: N lut 01, 2015 11:05 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 31, 2012 9:53 am
Posty: 116
Lokalizacja: Człuchów
Nie sądzę żeby było taniej? , trochę mam doświadczenie co do płyt warstwowych , jest to dobre na duże hole przemysłowe ale nie na mały garaż , nie polecam , po pierwsze jest to blacha za każdym razem gdy wiedziemy mokrym samochodem do garaży cała wilgoć będzie osiadała na blasze , by trza było zrobić dobrą wentylacje , ale wtedy będzie garaż się wychładzał a oto chyba nie chodzi ? druga spawa to śruby które przechodzą na wylot przez płytę do konstrukcji to przewodnik co za tym idzie to gdy będzie spory mróz to szron pojawi się w miejscach gdzie są śruby , tak samo płyty dachowe które będą częściowo wychodziły na zewnątrz, będą przemarzać do sierotka ,a gdy w takie mroźne dni będziesz chciał sobie nagrzać w garażu to weź ze sobą parasolkę ? wolał bym sto razy garaż z samego pustaka bez tynku nisz garaż z płyt obornickich :wink: Płyty są dobre ale nie na mały garaż !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 2:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Plyty montuje sie juz teraz bez mostkow cieplnych bez problemu.
Co do wentylacji to tez nie jest tak do konca. Spokojnie to ogarniesz tak,zeby sie nie skraplalo jak w zwyklym blaszaku.
Sam mam murowany warsztat i taki bym tez wolal, ale jako tania aletrnatywa na zgloszenie uwaza za swietny pomysl.
Przy opcji pozwoelnia bralbym jak mowisz.. bez dwoch zdan murowany. Nie bedzie specjalnie drozszy a na pewno bardziej uzyteczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 2:46 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
Znalazłem dostawce płyt (arkusze o długościach od 2-6m) wyciętych z długich arkuszy z racji wad jakościowych (wylewki, rysy, wgniotki, etc.) w cenach od 35-45 zł z wypełnieniem wełnianym lub 45-55 za poliuretan, grubość 100mm+,
Właśnie chcę na zgłoszenie, ma być "mobilny" 35m2 (jeśli uda się załatwić, ponieważ działka jest rolno siedliskowa na terenie wiejskim, jeśli nie da rady to pozostane przy 25m2)
Czyli podłoże prawdopodobnie z pozbruku, szkielet ze stalowych ceowników lub kątowników (jeszcze zobaczę) konstrukcja będzie spawana (przetop i szczepki tigiem, lico elektroda otulona, ew. migomat jeśli do tego czasu zdążę nabyć). Mam dosyć ogarniętego wuja stolarza, dekarza, majsterkowicza, który chętnie pomoże radą i przy robocie.

gruby1 napisał(a):
Nie sądzę żeby było taniej? , trochę mam doświadczenie co do płyt warstwowych , jest to dobre na duże hole przemysłowe ale nie na mały garaż , nie polecam , po pierwsze jest to blacha za każdym razem gdy wiedziemy mokrym samochodem do garaży cała wilgoć będzie osiadała na blasze , by trza było zrobić dobrą wentylacje , ale wtedy będzie garaż się wychładzał a oto chyba nie chodzi ? druga spawa to śruby które przechodzą na wylot przez płytę do konstrukcji to przewodnik co za tym idzie to gdy będzie spory mróz to szron pojawi się w miejscach gdzie są śruby , tak samo płyty dachowe które będą częściowo wychodziły na zewnątrz, będą przemarzać do sierotka ,a gdy w takie mroźne dni będziesz chciał sobie nagrzać w garażu to weź ze sobą parasolkę ? wolał bym sto razy garaż z samego pustaka bez tynku nisz garaż z płyt obornickich :wink: Płyty są dobre ale nie na mały garaż !!!


Właśnie teraz mnie zmartwiłeś, muszę się jeszcze dowiedzieć na ten temat jako to zrobić, żeby ograniczyć maksymalnie dostęp wilgoci i dobrze to wentylować, chciałbym grzać w środku jakimś piecem typu "koza", może podciągnę centralne z domu :) Ponieważ w środku będę miał trochę sprzętu który nie lubi wilgoci.

Ogólnie wykonać muszę najwięcej sam, gdyż w międzyczasie zaczynamy budowę domku, stąd cięcie kosztów na "tymczasowy garaż"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 2:53 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
Firma, która stawiała ten garaż, zadbała o kratki, więc jakaś wentylacja jest
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 3:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Ile wzieli ?


Jesli masz zamiar i tak stawiac dom obok w niedalekiej przyszlosci i jestes albo masz w rodzinie grzebkow /zlote reczki to bez sensu sie bawic w pol srodki.
Jak bedziesz stawial dom to spokojnie w jego kosztach przemycisz material na taki warsztcik. Jak pogadasz albo ponegocjujesz z murarzami odpowiednio to wymuruja Ci za pol darmo zewnetrzne sciany. Na to dwuspadowy (w wersji econo - jednospadowy nawet ) dach. Pokryty OSB + papa dobra / gontbitumiczny. Pod spodem sufit a K-G i masz do konca zycia spokoj.
Sciany wewnetrzne z supereksu jakiegos. Do konca zycia ... miejsce do grzebania bez polsrodkow.
I wcale nie drozej niz konstrukcja z plyt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 4:36 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So mar 31, 2012 9:53 am
Posty: 116
Lokalizacja: Człuchów
Nie dawno robiłem znajomemu dach na garażu z konstrukcji drewnianej , i taki garaż robi wrażenie :shock: , wylał 9 szklanek pod belki , obił deskami i docieplił styropianem , da strukturę i będzie git :D , zdjęcie garażu w linku

https://plus.google.com/photos/10352078 ... KyL_dSTwQE

jeszcze nie ma skończonej elewacji , jak kogoś interesuje całkowity koszt takiego garażu to mogę zadzwonić i spytać :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Pn lut 02, 2015 8:08 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Jako całość jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie bo jest dodatkowe miejsce parkingowe zadaszone a do tego za powierzchnię pod wiatą nie płaci się podatku :D Mam podobne rozwiązanie - jedynym mankamentem są wewnętrzne ściany drewniane. Żeby bezpiecznie spawać, ciąć itp. trzeba by w środku wyłożyć panelami, najlepiej metalowymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Wt lut 03, 2015 6:20 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt gru 21, 2010 8:24 pm
Posty: 280
Lokalizacja: Międzychód
Jeszcze policzę sobie jak wyjdzie w kosztach murowany budynek, pogadam z moim sąsiadem murarzem, właśnie drewno odpada z racji moich zabaw ze spawarką i gumówką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Garaż z płyty warstwowej, obornickiej
PostNapisane: Śr lut 11, 2015 10:22 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr lut 11, 2015 9:51 am
Posty: 5
daj znać jaki sposób w końcu wybrałeś i dlaczego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL