Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:26 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: N lis 23, 2014 11:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Od pewnego czasu przerabiam trochę kupionego 625 , nie będę pisał jaki jest cel przeróbki , bo sam już nie wiem ... ale napotkałem opór więc dobrze się bawię .
Opiszę kilka patentów , bo może ktoś skorzysta . Odkąd spróbowałem jazdy ze stering damperem , strasznie mi się spodobało , więc jasne było że 625 musi go mieć , ale żeby móc przekładać go pomiędzy motorkami musiałem zrobić swój mostek tzn. Enduro-Tech musiało :)
wyszło takie coś :)
[ img ]
[ img ]
Do EXC pasuje idealnie , do 625 też ... ale chcę mieć w nim większy zbiornik 18 litrów z ebay kosztowało tylko 70 Euro i wtedy się zaczęło ... kanapa od SXC nie robi z tym zbiornikiem ...
[ img ]
[ img ]
Dobry człowiek Fabian rozkminił "temat" i wyszło że potrzeba inną kanapę ... ale też zauważył że sterig damper nie wejdzie
[ img ]
Zbiornik jest za długi i nie ma szans ramie nie wejdzie i trzeba ciąć , na dodatek korek wlewu jest za blisko regulacji ... zaczęły padać słowa na 11 literę alfabetu , chciałem sprzedać zbiornik i kupić Safari za 600 USD .
Wtedy inny dobry człowiek podarował mi kanapę ( dzięki Adagiio jeszcze taz ) prawie nie miałem wyjścia ... ze zdziwieniem odkryłem też fakt , że w czasie któregoś rejsu nocno-alkoholowego zalicytowałem zbiornik 30 litrów na niemieckim ebay ... i wszedłem za 55 jurków w posiadanie kolejnej cysterny ... trzeba było podjąć walkę ...
Kanapa przyszła ... i nie pasowała , była za krótka , brakowało kilka cm , Fabian miał ten sam problem , chciał łączyć dwie , mnie żal było niszczyć sxc i pozbawiać się opcji jazdy z małym zbiornikiem .
Wpadłem na pomysł by ją przedłużyć :)
[ img ]
[ img ]
Tak łatwo przerobić kanapę :)
Skoro to już grało przyszedł czas na zbiornik 18 l , paradoksalnie 30 pasuje ... i nie wymaga modu
Sprawa jest prosta , trzeba go obciąć i zbliżyć korek do kanapy , jak ktoś ma ochotę można zrobić wlew asymetrycznie :)
[ img ]
Najpierw wyciąłem korek , teraz można go zamienić miejscem :)
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Sprytne nie ?
Nadal jest za długi ...
[ img ]
Tnę dalej ...
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Jutro wszystko pospawam :) i zawiozę do malarza ... bo przecież nie będę sam malował ... słabo mi to idzie ... a przy okazji zrobiłem sobie klucz , dzięki któremu mogę wykręcić rurę WP z dolnego mocowania koła , bardzo dobrze te elementy daje się anodować :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 8:07 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
:D Brawo i dzięki za podpowiedź - zaraz idę ciachać swojego baka ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 8:13 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Z tym spawaniem zbiornika moi 'spawacze' plastikow mieli niezly problem kiedy moj pekl, bo to poliamid. Myslisz ze jestes w stanie to tak zrobic, zeby nie stracic wytrzymalosci przy tylu rozcieciach?

Co do przyciskow na mocowaniu kierownicy - ja mam je od strony kierowcy i wtedy nad przyciskami jest fajne miejsce na nawigacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 8:59 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
zapytajcie w razie czego DUDOPL - on mial do tego poliamidu klej, ktory dziala.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 9:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
U mnie chłopaki 3 szt. sxc też zrobili na wyprawówki. Ale zbiorniki mają od 640 chyba 17l? z okleinami i jakieś takie szerokie kanapy. A Ty widzę rzeźbisz zbiornik od 620.
Nie wiem jak tam z miejscem pod amor ewentualnie. Ponoć bez żadnych przeróbek wszystko pasuje. Stoi za Betą

[ img ]

Tu jeszcze jakieś stare zdjęcie innej sztuki

[ img ]


Ostatnio edytowano Pn lis 24, 2014 12:20 pm przez danek-dr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 10:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
To nie do końca ten klej, ale ten też powinien dać radę. Ja też próbowałem spawać i w rezultacie kupiłem drugi zbiornik. Tamten klej trzyma do dziś, ale jakoś straciłem zaufanie po spawaniu które nie dawało rady.

http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/klej-do-metali-i-tworzyw-sztucznych-monolith-se-105-1-poj--50ml-lodz_7104177.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LC4 zbiornik i kanapa - rozwiązanie
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 2:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Widzicie , sądzę że różnica jest taka , że " mój spawacz :) ) mówi że da radę , nie jest lakiernikiem który klei zderzaki ... tylko profesjonalnie spawa zbiorniki przemysłowe , niebawem będzie odp. dam znać co wyszło , dziś zawiozłem .
Danek , szukałem tego zbiornika , ale mi nie leżał i podaży nie było :) chcę mieć też alternatywę 9l 18l i 30l i chciałem mieć to na jednym siodle , max dwóch :) jak policzę ilość kanap w garażu ... i dodam to że i one jak i przednie błotniki , mają tą dziwną właściwość że spadają wciąż z półek ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL