Teraz jest Wt kwi 16, 2024 9:54 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 9:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zaciekawił mnie temat. W jednej z opcji raiderzy potrafią w miejsce klamki sprzęgła montować tylny hamulec.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: So lis 08, 2014 5:52 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
danek-dr napisał(a):
Zaciekawił mnie temat. W jednej z opcji raiderzy potrafią w miejsce klamki sprzęgła montować tylny hamulec.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?

[ img ]

[ img ]


W górach podobno świetne - ja jednak boje się że wyrabia to złe nawyki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: So lis 08, 2014 8:49 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Już miałem kupować ... ale , nie zapalisz motorka na pych , co się czasem przydaje np. po utopieniu i przy przedmuchiwaniu . Czasem musisz zgasić , albo Ci sam zgaśnie , albo lepiej jednak żeby zgasł ... wtedy cofa się , albo leci na pionie w dół . Bieg jest trochę jak ręczny hamulec i też się przydaje , zamontowanie lewego hamulca tylnego może nie wystarczyć . Wielokrotnie spadam gdzieś na podjeździe z motorka i błagam go by nie poleciał za mną ... wtedy bardzo się przydaje jednak bieg i to że coś zatrzymuje motorek jak mnie nie ma akurat w pobliżu :) Każdy z nas widział kiedyś akcję z zablokowanym rollgazem ... co wtedy gdy jest to automat ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: So lis 08, 2014 11:52 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
Kolega ma Rekluse na 530EXC, mialem okazje godzine na tym pojezdzic - jakos tak dziwnie :)
Wciaz mialem wrazenie jakbym na polsprzegle jechal. Na podjazdach motocykl nie zgasnie czy sie trzyma gaz, czy sie go nie trzyma i to nie wazne na jakim biegu - ale efekt moze byc taki ze sie moto zagotuje albo sprzeglo spali przy zbyt wysokim biegu. A jakos nie 'slyszalem', czy nie moglem wyczuc czy motocykl sie dusi czy nie, czy mam odpowiedni bieg, bo automat popuszcza sprzeglo 'w razie potrzeby'. Wyjsc na kolo tez nie umialem, motocykl najpierw popuszcza sprzeglo i sie jakos to slizga, nie wiem, silnik wyje a w ogole sie przypycic nie da, dopiero jak sprzeglo zalapie to wiadomo - 530 rakieta. Mi nie przypadlo to do gustu zupelnie.

Kolega, ktory ma to u siebie jest bardzo zadowolony, mowi ze lewa reka od sprzegla w ogole sie nie meczy (bo jej oczywiscie nie uzywa), motocykl moze zatrzymac na podjezdzie jak sie zmeczy, puszcza gaz a silnik dalej chodzi i moze odpoczac (nie powinno sie tak stac dluzej niz kilka minut). I tez ma hamulec tylni jako klamke, mowi ze znacznie lepiej moze wyczuc sile hamowania.

Podobno potrzeba czasu zeby to wyczuc i wtedy jest oh i ah. Ja probowac nie bede :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: So lis 08, 2014 11:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
Ja tym trochę pojeździłem. (koleżanka ma) I ona sobie chwali bo nie musi ze sprzęgłem walczyć. Fajne je to, że wbijasz 3 lub 4-ty bieg i startujesz. Ale wad ma więcej niż zalet choć jak walczysz w potoku na kamieniach to motorka nie zgasisz. Tak czy inaczej lepiej tą kasę przeznaczyć na amor skrętu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Wt lis 25, 2014 8:07 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Miałem w to zamontowane w CRF-ie i uważam że to fajny gadżet do jazdy w górach szczególnie na podjazdach . W większości zakładają to zawodnicy dla których liczy się wynik . Ale jak komuś zbywa tysiak eurasów to warto spróbować .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Wt lis 25, 2014 1:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
a jak to się sprawdza po piachu i na szybkich prostych?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Wt lis 25, 2014 4:07 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 2:00 pm
Posty: 180
Lokalizacja: WAW
sprzedam Rekluse'a nówka nie montowany do 300 ki - priv


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Wt lis 25, 2014 6:58 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Dominik , nie jeździłem z tym po piochu bo u nas go brak . Różnicę da się odczuć w górach gdzie zapinając wyższe biegi nie zdusisz moto na podjazdach , albo kiedy staniesz na śliskim i chcesz ruszyć z miejsca .Tak jak pisał kolega wyżej nie zapalisz na pych ani na zjazdach zapinając bieg . Na trudnych odcinkach gdzie jedziesz wachlując 2 - 3 nie męczy się ręka od wciskania .
Cały czas jeździsz jak by na pół sprzęgle dlatego zużywają się w szybszym tempie tarcze . Problemem jest to że nie założysz tych ze standartowego tylko muszą być rekluse a w IT dwa tygodnie średnio się na nie czeka .
Moi kumple z IT z którymi jeżdżę mają wszyscy to pomontowane , ale oprócz weekendowych wypadów w krzaczory startują również w zawodach . Jak jest nowe to działa super , ale po jakimś czasie zaczynają się problemy . W środku nie ma jakiś czarów więc wszystko da się ogarnąć jednak obiektywnie rzecz ujmując standartowe jest zdecydowanie trwalsze i bez problemowe .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Cz lis 27, 2014 9:38 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lip 18, 2009 1:27 pm
Posty: 238
Lokalizacja: ŻORY
RafalGS napisał(a):
sprzedam Rekluse'a nówka nie montowany do 300 ki - priv


Jaki model masz tego reklusa ? Podeślij nr. tel. na priv do siebie zadzwonię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 6:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
W temacie tylnego hamulca w klamce



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzęgła Rekluse. Próbował ktoś?
PostNapisane: Pt sty 16, 2015 10:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Mają bardzo fajne tereny do jazdy :) to widać ... :) szkoda że nie ma ujęcia jak na pionie , odpadasz od motocykla i co się dzieje gdy zostaje nie na biegu i leci za tobą :) zamiast zostać zgaszony i się trzymać tam gdzie został :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL