Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:49 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 70 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Pn mar 03, 2014 7:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Mateusz napisał(a):
Buczek napisał(a):
Właśnie walczę z dylematem opon do ST12. Miałem już TKC na GS12 i LC8. Nie mam najlepszych wspomnień zwłaszcza na mokrym. Ktoś wie jak się Karoo 3 zachowuje na mokrym asfalcie :?: :?: Ewentualnie co jeszcze można polecić jako w miarę uniwersalną oponę Haidenau Scout :?:


Podłączam się do pytania. mam założone tkc z tym ze coraz rzadziej uda mi sie wyskoczyc na szutry a po czarnym zap...ć cieba :D czekam na dalsze opinię bo kuszą te heidenau scout...


Jezdzilem na K60..I nigdy juz wiecej nie kupie tych opon …
Mnie akurat sie udalo ..Ale dwum pozostalym kolega nie ..
Jeden na Vstormie i drugi na 1150 GSA..Jechalismy na ta sama wyprawe..
Jak sie okazalo..Przod K60 ma tendencje do puszczania powietrza przy temperaturach ponizej 10C..
Skonczylo sie tak ze trzeba bylo przy 1150 uzyc detki ..Bo na szutrowej drodze z racji tego ze schodzilo powietrze ..Kolega uszkodzil obrecz..Z drugim stalo sie to samo ..Mnie udalo sie unikanc tego ..bo co 30 minut zatrzymywalem sie i musialem
dopapowywac powietrze do przedniej opony ..Oczywiscie pisze tutaj o K60 bezdetkowych …Na mokrych nawierzchniach K60 nie jest rewelacyjna..Wytrzymalosc tej opony jest kosztem twardej gumy ..wiec o przyczepnosc na mokrych nawierzchniach tez nie latwo ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 12:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:04 pm
Posty: 112
No to zostały tylko Karoo3 na tapecie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Wt mar 04, 2014 9:25 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 05, 2014 11:55 am
Posty: 5
Na Heidenau scout k60 strzelilem 5kkm i zrobilo sie takie cudo z opony .

http://www.youtube.com/watch?v=Bbuq2gMS05A

W polowie stycznia zalozylismy z kumplem Metzelery Karoo 3

[ img ]

Oponka naprawde dobra , swietnie trzyma na mokrych winklach po czarnym jak i na suchym . Radzi sobie w terenie i wszystko by bylo bajka gdyby nie znikala w oczach .Moze przesadzam ale zrobilem na nich dopiero 1500km a juz widac znaczace zuzycie.
Jesli dostane gdzies Dunlopy 908rr to zmienie jesli nie bede zmienial ponownie na Karoo 3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 12:39 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Seba707 napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?v=Bbuq2gMS05A



[ img ]

. Radzi sobie w terenie i wszystko by bylo bajka gdyby nie znikala w oczach .Moze przesadzam ale zrobilem na nich dopiero 1500km a juz widac znaczace zuzycie.
Jesli dostane gdzies Dunlopy 908rr to zmienie jesli nie bede zmienial ponownie na Karoo 3


Moze byc podobnie jak z TKC80 ..Tez na poczatku wydaje sie ze schodza szybko a pozniej sie ten proces zatrzymuje ..Najwiecej udalo mi sie na TKC (tyl) zrobic 8 tys..Ale to tez zalezy od stylu jazdy ..Jesli jest sie mniej agresywnym na gazie to wiem ze mozna zrobic 10-12 tys ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 8:34 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nigdy na lc8 nie da się zrobić 8 tys na tkc. o 12 tys można nawet nie myśleć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 10:42 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
Seba707 napisał(a):
..Oponka naprawde dobra , swietnie trzyma na mokrych winklach po czarnym jak i na suchym . ...


Masz jakieś porównanie do TKC na mokrym asfalcie? Waham się pomiędzy TKC i Karoo3 do mojej Tenerki, i ponieważ w terenie poradzę sobie jakoś na mniej terenowej oponie, to za kryterium przyjąłem zachowanie na mokrym czarnym. Szukam opini i porównań w necie, ale tych jest na razie bardzo mało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 1:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:52 pm
Posty: 547
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Arkan napisał(a):
Waham się pomiędzy TKC i Karoo3 do mojej Tenerki,


Pomijając subiektywne opinie uzytkowników, nalezy pamietac ze Karoo 3 została zbudowana 10 lat później niż TKC, wiec postęp technologii zdecydowanie przemawia na korzyśc K3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Śr mar 05, 2014 1:33 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 11:25 pm
Posty: 468
TomekWwa napisał(a):
Arkan napisał(a):
Waham się pomiędzy TKC i Karoo3 do mojej Tenerki,


Pomijając subiektywne opinie uzytkowników, nalezy pamietac ze Karoo 3 została zbudowana 10 lat później niż TKC, wiec postęp technologii zdecydowanie przemawia na korzyśc K3


Tak Tomku, zdaję sobie z tego sprawę. Niemniej jednak czytałem relacje jakiegoś gościa, który wyje..ał się na KTM990 w Alpach na mokrym winklu i cała winą za to zdarzenie obarczył Karoo3. W innych kategoriach wyrażał się o nich w samych superlatywach. Miałem kiedyś na Versysie 650 Dunlopy (Kawasaki przysłało do Polski partię motocykli przeznaczonych na Włochy) przy których musiałem pamiętać, że chcą mnie zabić na mokrym/zimnym asfalcie. Po 1000 km, które były głównie walką o życie zakończoną glebą podczas zawracania na pustej drodze :evil: (moto odebrałem na początku marca, więc było głównie mokro i zimno) wywaliłem to g..o do śmieci, kupiłem Pilot Roady i dopiero zacząłem jeździć. Mam obecnie założone Metzelery Tourance (na takich kupiłem) i chciałem coś bardziej terenowego ale bez walki o życie na mokrym. Mam TKC na wyprawowych kołach w GSie i wiem, że robią robotę, ale z tego co czytam Karoo3 mogłyby się lepiej sprawdzić na Tenerce do codziennego jeżdżenia do pracy a w weekendy po lekkim terenie (szutry, łąki itp).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 12:38 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N sty 05, 2014 11:55 am
Posty: 5
Nie mialem przyjemności jazdy na TKC wiec nie bede porownywal .
990 mam dopiero od roku i oprócz scorpionow jakie byly fabrycznie I Heidenau nie testowalem zadnych innych . Zaraz po zmianie na Karoo 3 jak juz pisalem zrobilismy wypad po gorkach I nie moge powiedzieć zlego slowa na te opony bo trzymaja swietnie na mokrym I zimnym asfalcie.
Okolica w jakiej latalismy czesciowo byla pokryta jeszcze śniegiem I zero uslizgow.
Wczesniej latalem Vioderkiem I zlatalem 3 komplety Metzelerow Toureance . Mozna je ze soba porównać pod wzgledem przyczepnosci na czarnym suchym jak I mokrym .
Zeby tylko chcialy byc tak wytrzymałe ja tamte to by bylo juz cud malina .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 3:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 9:11 am
Posty: 155
Lokalizacja: Warszawa
zrobiłem ok 6 tys km na K60 haidenau po twardym tył wytrzyma jeszcze drugie tyle
dla mnie opony super powietrze nie schodzi, polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 4:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Paszczur napisał(a):
zrobiłem ok 6 tys km na K60 haidenau po twardym tył wytrzyma jeszcze drugie tyle
dla mnie opony super powietrze nie schodzi, polecam

...i ja się pod tym podpisuję.
Winkle na suchym rewelacja, a na mokrym jeżdżę bardziej asekuracyjnie.
Jak do tej pory mnie nie zaskoczyły.
Jedyny mankament to lekka niestabilność podczas najazdu na rówmoległe nierówności(podwójnaCiągła, łączenia dziur w asfalcie)
Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 10:48 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 3:55 pm
Posty: 314
Lokalizacja: Bolesławiec
Do dnia dzisiejszego zrobiłem na K60 haidenau 9000 km. Po 5 tkm przednia opona po przekroczeniu 130 km/h zaczęła nieprzyjemnie pływać powodując coś w rodzaju shimmy. Przy dużym obciażeniu motocykla ( np. pasażer ) objaw znika. Sam nie wiem czy to opona, czy też przyczyną jest coś innego. Po zmianie opon na typowo szosowe problemu takiego nie zauważam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: So mar 08, 2014 8:22 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 9:04 pm
Posty: 330
Panowie Ja na K60 zrobiłem na wyjeździe nad Bajkał w sumie 16,500 km Temp. od
+9 do 35 Brak ubytków ciśnienia jakie były opisywane kilka postów wyżej. Większość wyjazdu w deszczu gdzie nie zauważyłem problemów z uślizgami koła , rewelacyjnie spisują się na szuterku z piachem jest gorzej ale nie wymagajmy zbyt wiele. Moim zdaniem opona idealna na wyprawy :D A, jeszcze zostało na oponie mięsa na jakieś 5kkm :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: So mar 08, 2014 11:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
maciejś napisał(a):
Panowie Ja na K60 zrobiłem na wyjeździe nad Bajkał w sumie 16,500 km Temp. od
+9 do 35 Brak ubytków ciśnienia jakie były opisywane kilka postów wyżej. Większość wyjazdu w deszczu gdzie nie zauważyłem problemów z uślizgami koła , rewelacyjnie spisują się na szuterku z piachem jest gorzej ale nie wymagajmy zbyt wiele. Moim zdaniem opona idealna na wyprawy :D A, jeszcze zostało na oponie mięsa na jakieś 5kkm :mrgreen:


Byc moze miales szczescie ..Trzy motocykle na tych samych oponach w takich samych warunkach to nie przypadek ..Ja juz nie wroce do tej wschodnioniemieckiej firmy .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metzeler KAROO 3 - opinie
PostNapisane: N mar 09, 2014 10:00 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt sie 23, 2013 9:01 pm
Posty: 783
Lokalizacja: Choszczno, kiedyś Łobez, Szczecin
K60Scout miałem na V Stromie i teraz na F800gs. Oba komplety były spoko. Nie wiem jak to Seba707 zrobił, ale w V Stromie po 20Kkm miałem oponkę ciągle dobrą, a z 10mm bieżnika zrobiło się niecałe 4mm. Nie miałem też żadnych problemów z odkształcaniem się opon. Co do trzymania powietrza, to czytałem gdzieś, że faktycznie wyszła partia opon z lekko poprzecinanym bokiem, przez co schodziło z nich powietrze, ale na nie na szczęście nie trafiłem.

Teraz na Rzepaku mam już na nich zrobione niecałe 2Kkm i jestem względnie zadowolony. Przez zimę spokojnie się na nich latało. Jak zjadę do końca to będę chciał pójść w coś bardziej terenowego. Pewnie obadam Karoo3 i TKC/E09. Tylko z kolei będę pewnie tęsknił za trwałością.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 70 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL