Teraz jest Śr maja 01, 2024 3:39 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So paź 19, 2013 4:18 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 29, 2012 1:28 pm
Posty: 306
Lokalizacja: ŁODŹ
dokładnie ale wiesz to taki celowy zabieg ... slinisz się chcesz napalisz i co nie kupisz :) :mrgreen: :mrgreen: :twisted: a co tam tysiaczek .... :mrgreen :twisted: :roll: PIOTHRUS to taki psycholog sprzedaży .... :) buduje napięcie przed finałem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So paź 19, 2013 4:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Powiem szczerze :wink: jeszcze nie wiem ile za wszystko zapłacę , Pan od CNC jeszcze nie wymienił kwoty za pierwszą partię , nie skalkulowali mi wycinania laserowego za poszczególne elementy , anodowanie jeszcze nie wróciło , cena pomarańczowego była inna niż ma być w czarnym ... elektronika kosztuje za dużo , ale po Dual.5 już to wiem , walczymy z wiązką elektryczną , niby kilka przewodów przekaźnik trochę termokurczek i kilka końcówek ale zbiera się kasa ( ponad stówę ) Zastanawiamy się czy nie zrobić kilku opcji . Np. sama lampa , osobno montaże i jak ktoś chce to jeszcze gotowa wiązka , naprawdę nie jest to takie proste , w założeniu , chcę nie być droższy niż Bajadesigns http://www.bajadesigns.com/ProductDetail?ItemNumber=500003 bo przecież nasz produkt jest lepszy :lol: to robią małe Chinskie rączki ... i jest nie tak wysmakowane o opcji świecenia już nie wspomnę :lol:
Nie wspomnę już skąd biorą moc 4300 lm skoro mamy tą samą diodę ... pięknie można kłamać jak ludzie nie mogą zmierzyć wartości :shock: Zauważcie że nikt nie podaje mocy w kandelach czy luksach , tylko teoretyczna moc policzoną ze wzoru ... przy 25 stopniach Celcjusza w laboratoryjnych warunkach nie uwzględniając spadków napięcia .
Lampa ma taka temperaturą przez kilka milisekund , zabezpieczenia prądowe na płytce są od 85 stopni , końcówki radiatora w Dual.5 po 20 minutach mają 55 stopni gdy lampa nie rusza się z motocyklem
Mało tego 4300 lumenów możliwe jest tylko przy 6500 K temp barwowej , a nie przy 5000 K jak piszą że mają ... mógłbym tak tu pisać i pisać .
Obiecuję że naprawdę niebawem będę wiedział czy mieścimy się w limicie zakładanym i uznanym za rozsądny ( przez mnie :) )
A ile wg. Was za takie coś jest OK , ile powinno to kosztować ? może to głupie , ale jestem ciekaw .
Chyba nikt z forum nie poszedł w przeróbkę na bixenon z Merola moim śladem , to kosztowało ponad tysia . prawie dwa tysie kosztują Helle które mam i jest tam 13 W dioda , świecą ładnie , ale to tylko szerokokątne halogeny , tyle światła mam w jednej diodzie :mrgreen: czyli że powinienem razy trzy ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So paź 19, 2013 5:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Widzę że coś wpadło w między czasie :lol: właśnie nic się na tym nie znam , jestem z innej branży ...
nie buduję napięcia po prostu wyrolowali mnie czasowo , ludzie u których zamawiam elementy , olalbym sprawę gdybym wiedział że będzie pięć miesięcy poślizgu :(
To tyle w sprawie napięcia ... znów zrobiłem lampki dla kumpla co ma BMW ADV. bo znam go 30 lat i ja zobaczył Dual.5 w małym KTM , błagał żebym zrobił i dla niego zamiast tych g. co ma z boku :D najpierw jedną dostał i oszalał , jak zobaczył kumpel co ma 990 też poprosił i odtąd czekamy ... odebrałem wczoraj z CNC ... 10 sztuk , ale teraz ma niby być już szybciej .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So paź 19, 2013 5:28 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N lip 29, 2012 1:28 pm
Posty: 306
Lokalizacja: ŁODŹ
PIOTHRUS jeśli pytasz o cene to wiedz że każdy [owie Ci jak najmniej bo to logiczne :) musisz porównać się do konkurencji ale też w założeniu kalkuluj pozycjonowanie rynku , świadomość marki ( tu nie zawsze idzie jakość z wydajnością i ceną ) . Zrób kilka testówek niech ludzie z forum kupią sprawdzą a FAMA pójdzie sama . Marketing jest najwaniejszy to tak jak w opowiesci o szczurze i chomiku !!!! najwzaniejszy jest PR :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 6:02 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
Nie wiem czy już było:

[ img ]

led illumination - 100% LED technology
led bulbs integrating electronic device developed-2/4 str
stable light, no light oscillation during retard or speeding
up the bike, cool white providing optimal brightness
long life led light bulbs, no special installation required
lower energy consumption than halogen bulbs
with antivibration rubber straps, universal fitting
protective transparent polycarbonate lens cover
headlight extensions and rubber straps included
weight: 800 gr

http://www.polisport.com/motorbikes/produtos.php?ID=544


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 8:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 10:08 pm
Posty: 2039
Lokalizacja: S-ec
http://shop.mieloch.pl/reflektor-przedn ... 3988.bhtml


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn paź 28, 2013 10:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
To mnie nawet ubawiło Rumpel :wink:
Było dużo zapytań na priv. kiedy co i za ile :wink: spieszę się bo jesień i mnie dopada , ta zmiana czasu ...
Dual.4-899 PLN i ET.4-849 PLN , ceny zestawów , wiązek i innych opcji wkrótce się wykrystalizują ;)
Jest też lamka do KTM/2014 , od niej zaczniemy , pierwsi obeszliśmy temat :mrgreen:

[ img ]

[ img ]

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Przykładowe kolory i mocowania , ceny akcesoriów montażowych będą kalkulowane już indywidualnie , na początek ... ;)
Niebawem przebudujemy ENDURO-TECH.EU zresztą i tak chętnie przez tel. udzielę informacji ...
To się podziało :mrgreen: każdy kto buduje rajdówkę powinien przemyśleć te opcje , ten system jest tak wymyślony , by było najłatwiej adoptować lampy pod indywidualne projekty , a lampki świecą ... Quady 4X4 idzie zima więc i skuterki na śnieg , aż się proszą o te lampki .
Jest jeszcze nie ustalony dystrybutor , bo nie ukrywam , że trochę nas przerasta temat i za dużo czasu poświęcamy na " TE " wszystkie sprawy ... za mało czasu na jazdę zostaje ... jak na razie priv. tel. i mejle :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 8:56 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Nie wszystkie się wkleiły ...
[ img ]
[ img ]
Kiedyś pisałem że lampa ma możliwość regulacji tu na zdjęciach widać otwory i możliwość "ruchu , obrotu " ten system daje też możliwość zmiany mocowania , prawe lewe ... bo na kablu jest wtyczka i zsunąć się radiatora nie da .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 9:46 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
super to wyglada, szczerze zycze sukcesow, na pewno w tej cenie nawet w polsce jest to ciekawa konkurencyjna propozycja.

.... przypomne jednak, ze temat zapoczatkowal kolega, ktory szukal dobrego zrodla swiatla "po taniosci", i tu raczej powinnismy rozmawiac o pomyslach troszke mniej komercyjnych, mysle ze nadchodzi dobra pora na majsterkowanie. moim skromnym planem jest uzyskanie za 800-900 pln zestawu 2 lampek a nie jednej .:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 10:46 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Powodzenia , sam zaczynałem tak samo . Obyś efekt miał podobny , a nawet lepszy , każdy następny ma łatwiej :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 7:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Dostałem dużo priv. jaki zestaw założyć do motocykla , może ET.4 z jednej strony spot , z drugiej szerokie ... odpowiem co wiem jeszcze raz :wink:

Z założenia ... DUAL.4 bo one mają tryb krótkie/długie , specjalnie wymyśliłem je dla ADV.
Gdyby założyć szerokie ET.4 z prawej strony , ilość światła w jednym miejscu byłaby uciążliwa dla jadących z przeciwka. A tak założone po dwóch stronach w trybie krótkie są znośne dla nadjeżdżających . Jak dopala się długie ... wtedy się dzieje . Jest też opcja z prawej DUAL.4 a z lewej strony ET.4 spot ... ale to już sprawa do przemyśleń . W testowym BMW ADV. mamy założone dwa DUAL.4 , jest świetnie . Ale teraz chcemy testować mieszany komplet .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 7:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Tylko Twoja lampa jest typowo wygladem przypominajaca KTMowa. Nie za bardzo to widze przy moim starociu z niskim blotnikiem.

Sent from my BB using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 8:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
PIOTHRUS napisał(a):
Ale teraz chcemy testować mieszany komplet .
Możesz rozwinąć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 8:09 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
Dopra - 2 duale - jeden nad drugim - bedzie git:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Wt paź 29, 2013 8:15 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Warto pomyśleć , oczywiście że trzeba będzie coś pokombinować ... w końcu idzie zima , jest czas :wink: do HP-eka byłyby w sam raz ... Ex chciał kiedyś kombinować z owiewką , dość łatwo założyć je jedna nad drugą , u dołu Dual.4 a ET. u góry jako długie 1800/7200 lm powinno wystarczyć .
A do Louisa , po jednej stronie Dual.4 czyli lampa dwu funkcyjna , po lewej et.4 spot ... jak pisałem , teraz założę do 990 -ki .
Jedna taka lampka dual.4 i tak świeci lepiej niż to co macie seryjnie :) mam w exc podobne rozwiązanie , tylko w trybie drogowym świeci szeroki i spot ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL