Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:57 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 7:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Jeszcze tydzień , pomarańcze są prototypowe i zrobiłem dla siebie , będą czarne z przednimi ramkami w różnych anodowaniach .

[ img ]

To są pierwsze tak mocne kompaktowe motocyklowe ledy , tak jak w przypadku dual.5 które zrobiłem do swojego małego sixdaysa , tym razem kumple widząc jaki efekt i jakość wyszły , niemal zmusili mnie żebym zrobił coś do Adv , najbardziej płakał mój przyjaciel który ma BMW :)
No i wyszło , tylko musimy jeszcze dopracować cały osprzęt el: wiązki kable złącza i przełącznik , w Polsce to nie jest takie proste , tym bardziej że finiszujemy z lampą do EXC/14 , goście od CNC ciągle nas przeciągają z terminami .
Tak przy okazji , szukam kogoś kto ma dobre ceny i moce przerobowe na frezarce 3D i nie płacze jak trzeba zrobić czegoś 10 szt a nie 10 tysięcy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 7:50 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
PIOTHRUS napisał(a):
To są pierwsze tak mocne kompaktowe motocyklowe ledy , tak jak w przypadku dual.5 które zrobiłem do swojego małego sixdaysa , tym razem kumple widząc jaki efekt i jakość wyszły , niemal zmusili mnie żebym zrobił coś do Adv ,

A jaka jest srednica tych lamp I ponawiam pytanie czy ma granice swiatlocienia aby ja zamontowac jako glowne swiatlo

Sent from my BB using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:35 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): N mar 11, 2012 12:24 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Krosno
PIOTHRUS napisał(a):
[ img ]

Może takie ? 3600 lm dwie funkcje low/hi wiem ze to działa i mocowania są przemyślane ... niebawem będę miał więcej .
Zobacz co robi w BMW ADV

[ img ]



No trzeba przyznać, że trawa na poboczu żółknie :)
Też bym takie przytulił tylko może nie koniecznie pomarańczowe gdyby były??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Dopra , nigdy nie uzyskasz homologacji na taką lampę , powód jest prozaiczny , jest zbyt mocna , te które mają homologację opierają się na jednej 12 Watowej diodzie , to za mało jako główne oświetlenie .
Oczywiście że w Dual.5 do małych ktm-ow rozwiązaliśmy to i jest granica odcięcia i nikt z przeciwka nie dostaje po oczach . Sprzedaliśmy ich już około stu i żadnych problemów eksploatacyjnych nikt nie zgłaszał , jeżdżą w dwóch 690-kach w Polsce , Zytka i Stellars-a oni pociskają po czarnym i off-ie .
Jednak starcie z kumatym gliniarzem ... może być trudne . Więc najlepiej mieć światło dodatkowe i jak coś , pokornie wyłączyć nie dyskutując , przyjąć naganę wzrokową , bądź pokutę :) odjechać i zapalić znowu ... życie jest zbyt cenne by decydowali o tym głupi ludzie ...
Żeby nie było , rozeznałem procedurę homologacyjną w ITS ... odpadłem , nie do dotrzymania warunki , trzeba być Valeo albo Hella , żeby temu sprostać .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 8:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
PIOTHRUS napisał(a):
Dopra , nigdy nie uzyskasz homologacji na taką lampę , powód jest prozaiczny , jest zbyt mocna , te które mają

PIOTRHUS - nadal nie odpowiadasz na moje pytania, nie pytalem sie nigdzie o homologacje, tylko czy ma granice swiatlocienia ze wzgledu na uzytkowanie motocykla na drogach publicznych. Nie chce nikogo oslepiac, a jednoczesnie widziec gdzie jade :).

Ponawiam tez pytanie - jaka jest srednica tej lampy - zewnetrzna.

Sent from my BB using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 9:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Granice odciecia ma Xenon , w przypadku led , przebiega ona inaczej , napisalem ze na Dual.5 po drogach chlopaki w 690 lataja , te lampy tez mają taką samą konstrukcje , stąd nasza nazwa Dual.4 .
Jedynym sposobem na uzyskanie "odcięcia " jest pochylenie plaszczyzn z ledami tak by w zespole ( jednej lampie ) byly ledy nie oślepiające ( szerokokatne ) i ledy dalekosiezne ... mocno oślepiające
74 mm zewnetrzna srednica :)
Co kombinujesz , chcesz zrobić w DR-ce owiewkę z lampami :) ? lepiej zapodaj Dual.5 z owiewką od KTM-a i masz po problemie .
Jeszcze raz wyjaśnię , w motocyklu jest za mało miejsca żeby montować tysiąc dodatkowych lampek , kupiłem lampkę 4xled MOTO3 z redukcją mocy na początku tego roku , dość szybko okazało się że redukcja mocy nie daje nic , po za tym że lampa mniej się grzeje , nadal podstawowy cel nie mógł być osiągnięty , czyli doświetlenie świateł mijania i dopalanie długich .
Redukcja mocy nie zmieniała podstawowej sprawy , nadal kierowca jadący z przeciwka patrzył centralnie w oś leda i to go drażniło , jak pochylałem lampę na mocowaniu , dupa była z długich ...
To u nas jest wyeliminowane , choć nadal na krótkich świecimy po drzewach , jednak światło zasadnicze idzie w ziemię , to co leci do góry to część światła odbitego i reszta z kolimatora , bo jak słusznie pytał Dopra nie ma one takiej wyraźnej granicy odcięcia , jednak w naszych testach wychodzi , że to innym kierowcą nie przeszkadza , komplet lamp lata w BMW po Podhalu od przed wakacji i Jarek nie zgłasza żeby ktokolwiek z przeciwka mrugał , ani żeby gliniarze mieli problem .
Myślę że konstrukcja się sprawdza , a to że jako jedyni mamy diody o temp. 5000 K , białe a nie niebieskie jak reszta ( producentów patałachów , są one droższe ) daje to że barwa światła nie sugeruje użycia czegoś dziwnego :)
Sam chciałem testować to w 990-ce , ale nie jestem obiektywny , mój bixenon wali tak że ciężko już jeszcze coś tam dopalić , potrzebowaliśmy motocykla z gównianym światłem drogowym i okazało się że tak jak KTM , BMW ma ten sam problem . Teraz okazuje się że jedna taka lampa powieszona z prawej strony załatwia sprawę , a dwie robią z BMW króla światła na drodze .
W między czasie kupiliśmy nowe halogeny Hella do 1190 -ki i powiem są świetne , granica odcięcia bajeczna pasek światła idealny , ale kosztują 1700 około , maja gówniane mocowania :) zresztą akurat do 1190 zrobiliśmy takie same , żeby nie było .
[ img ]
Tak świeci KTM 990 z ZENONEM

[ img ]

A tak " robią " nowe Helle , i powiem że zawsze jak testujemy konkurencję , mimo że nie są to tanie eksperymenty , mam mieszane uczucia , z jednej strony myślę co będzie jak ten produkt okaże się lepszy ... jest niepewność .
A potem zadaję sobie pytanie o co chodzi , to ja prost chłopek z Kraka , który przez ostatnich piętnaście lat robi dzwięk w filmach , tak właściwie z buta jestem w stanie konkurować z takimi potentatami ??? jak Hella czy Bajadesign , o mojej ulubionej TT nie wspomnę .
Wniosek jest jeden , Ci co konstruują te lampy , chyba nie maja motocykli , a księgowy decyduje o jakości i kompromisie .
To zupełnie odwrotnie niż u mnie ... jest nas dwóch , nie mamy księgowej , ciągle straty , ale to ja decyduje :))) no i sami mamy motocykle . Już kiedyś to napisałem : sam siebie nie oszukam , że nie dało się lepiej :) tego wymyślić i zrobić .


Ostatnio edytowano So wrz 28, 2013 10:41 pm przez PIOTHRUS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 10:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
led niestety zawsze będzie ostrym światłem. Zapomnij o doświetleniu cieni. Tam po prostu albo razi albo ciemno jak w D... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 10:44 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So lut 16, 2013 7:26 pm
Posty: 408
dudopl napisał(a):
led niestety zawsze będzie ostrym światłem. Zapomnij o doświetleniu cieni. Tam po prostu albo razi albo ciemno jak w D... :wink:

Nigdy nie mow nidgy. Poniewaz nidgy trwa cholernie dlugo. Led is future, kropka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 10:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Dopisałeś tam coś w między czasie jak płodziłem tą przydługą sentencję , nie masz racji , przeczytaj uważnie Dudo to co napisałem , magiczne słowo które mamy zastrzeżone pochylenie płaszczyzn montażowych .
Z reszta idzie "nowe "mamy mieć na dniach najnowsze odblaśniki , te same co Hella I TT .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 10:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
A czy ja Ci się w dźwięku wymądrzam :mrgreen: Led na razie jest jasnym i prymitywnym światłem. Mi nie wierzysz spytaj "mistrzów oświetlenia" z planu czemu led nie stosują :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 10:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Problem leży w ludzkim oku , to tak jak z przesłoną w aparacie ... za dużo światła razi więc oko się przymyka i nie widzi światła w cieniach .
Ale jest też przedziwny wniosek mojego kumpla który testuje nasze lampy : jest mniej zmęczony po nocnym jeżdżeniu po drodze , ma tak jasno przed BMW że źrenice ma przymknięte a światła z przeciwka go nie rażą , jak lata bez naszych dual.4 nic nie widzi więc oczy cały czas na full są otwarte i każde światło mocno go razi . Efekt bolą oczy .
Ale największa niespodzianka to przemyślane mocowania i regulacje ... które mam w zanadrzu , ale to już przy premierze .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 11:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
A gdybyś Ty zainwestował w ARII , KINOFLOO , czy inne lampki dziesiątki a nawet setki tysięcy i postawił na każdym aucie oświetleniowym agregat , stworzył system gdzie na planie jest minimum pięciu ludzi i kable 32 i 64 grubości ręki , chciałbyś wpuścić technologię która świeci białym światłem , a folie i ramy są już nie potrzebne ? a "zapalic plan przy kamerach typu RED czy Aleksa można w dwadzieścia minut .... na pewno nie .
Pojechałem kiedyś z filmem TERAZ ALBO NIGDY na Maderę , na trzy dni przed wylotem po kilku dniach zdjęciowych wywali reżysera i operatora Jarka Żamojdę , przyszedł za niego Grzesiek Kuczeriszka , zabraliśmy do samolotu na dwa tygodnie cztery kinofloo i kilka ram parę blend i baterflaja , to tyle w temacie , oświetlacze na resztę filmu zmienili auto na mniejsze ... nie byli szczęśliwi .
To tak jak z autami na prąd , jest lobby :)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: So wrz 28, 2013 11:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
wysłałem PW


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: N wrz 29, 2013 10:52 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
U mnie teraz wyglada tak,ale ciekaw jestem co wymyslicie w Köln :D
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: N wrz 29, 2013 10:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
To może zrobię od razu dwie więcej do Koln :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL