Teraz jest Pn maja 13, 2024 12:27 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: N maja 04, 2014 10:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
jackow napisał(a):
No jasne, że sprawdzałem przykład:
http://www.speeddemonlights.com/speedde ... t-681.html
Kosztuje 49 dolarów. Identyczna z chin ok. 15 - 20 dolarów z przesyłką.


Well mam swoj osobisty stosunek do chinszczyzny ..Ale nie bede o tym pisal .:-)
49$ za LED to nie jest zbyt wiele


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 6:43 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 9:51 am
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Mam takiego chińskiego leda i może nie jestem obiektywny, ale jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i mocą światła. Obudowa z anodyzowanego aluminium, nic w środku nie brzęczy, szkło dobrej jakości. Nie wiem oczywiście jaka jest jakość elektroniki, ale nie sądzę zbytnio żeby różniła się od tych "markowych". Diody na pewno te same. Jedyny minus to realizacja gwarancji w Chinach :( Ale za jedną sztukę markowego leda można mieć 3 sztuki sprowadzonych z Chin (z przesyłką). Swoją droga fajnie byłoby zrobić test porównawczy chińczyka i markowego leda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 7:13 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Juz tu kiedys pisalem.
Zbroimy auta do amatorsich i powaznych (Poland Trophy) rajdow.
Niestety w wiekszosc roznica pomiedzy markowym a chinolem konczy sie na naklejce. Taki mamy klimat. Kupowalismy markowe zawsze (VisionX) do momentu jak sie nie okazalo, ze ten sam ledbar , ktory kupujemy za ciezkie (5-6k zlotych) pieniadze. Dostajemy w Chinach za okolo $300.
Byly rozberane i porownane na stole 1:1. Komponenty te same, srodki w 100%(!) zmienne.

Rozumiem, ze trzeba zarabiac (sam mam dzialalnosc), ale 4k na jednej lampie za naklejenie naklejek, lepsze instrukcje, pudelko czy grawer to dosc drogo. Po mojemu to juz nawet zlodziejstwo sie nazywa. Sprowadzilismy w sumie kilkanascie palet. Rozeszlo sie na pniu i wszyscy zadowoleni. Reklamacji bylo doslownie kilka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 9:27 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 9:51 am
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
czyli jak zwykle, ktoś chce na nas dobrze zarobić ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Najwazniejsze aby kazdy byl zadowolony ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:31 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Oczywiscie.

Tylko klient jest czesto nieswiadomy. Chcialbym nawet napisac niedouczony, ale mogloby byc zle odebrane. Wspieram jak moge i gdzie moge rodzima produkcje, ale c'mon. :mrgreen:
Poprostu jak jeden czy drugi temat liznie glebiej to sie okazuje,ze zamiast pomagac "swojej" gospodarce nabija tylko kiese importera mimo glebokiego poczucia, ze robi dobrze.

To co wkleiles to wlasnie badge marketing, typowe chinskie lampy ze zmienionym znaczkiem.
Tym bardziej,ze klienci czesto nie znaja roznicy pomiedzy "country of orgin" a "made in" ;)

Tyle chcialem w temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:51 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
No wiec z mojego punku koszt LED 49 $ to niewiele..Ile zrabia kasy na tym importer tez mnie to nie interesuje…Lampy sa skladane w Kanadzie ..Wiec wspieram rodzimy rynek i przy okazji (.Jest to dla mnie wazne)..30 dni na pelny zwrot kosztu towaru i 2 lata gwarancji ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 12:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Kwota fakycznie akceptowalan

Ale...
Ide o zaklad ,ze nie sa skladane w Kanadzie. Ba! Jestem pewien nawet. Chyba,ze wedlug Waszego prawa np. przepakowanie czy dolutowanie koncowki to juz montaz.
Mowie Ci.. przerabialem temat wielokrotnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 1:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 9:51 am
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Jeżeli lampy są z kanady no to też trzeba doliczyć koszty przesyłki, a jak się celnik doczepi to i cło plus VAT :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 1:55 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
To tak naprawde nie ma znaczenia. Z Chin powinines tez zaplacic VAT i clo. Oczywiscie nagminne jesli zanizanie wartosci no i w odprawie masowej czesto paczki nie przechodza przez clo jako te "malej wartosci". Z Kanada juz tak lekko nie bedzie. Aczkolwiek jestem w stanie sie zalozyc, ze to jeden i ten sam produkt.

W samej Polsce tych "producentow" jest sporo: datex, noxon, ledler,4Terrain i kilkudzisieciu innych.

Marze zrobily sie tak male, ze jesli mozna sobie odliczyc VAT to nie oplaca sie ciagnac jednostkowo tego z Chin. Zreszta moze i dobrze, bo inaczej mielismy doczynienia z sytuacje gdzie taki VisionX i jego dystrybutorzy na lampie miali po kilka tysiecy zlotych.

A to juz moim zdaniem malo rynkowa sytuacja.

Duzym plusem zakupy w kraju (oprocz wspomnianej kwestii faktury) jest mozliwosc ew. zwrotu i gwarancji. Chociaz tych lamp nikt nie naprawia nawet na w/w stronie stoi jak byk:

1 year replacement warranty

:mrgreen:
Wydaje sie nowa z magazynu a chinczyk przy nastepnej dostawie dorzuca noa.
Ciekawostka: niepelna paleta z chin DHLem dostarczana jest do Polski w 2,5-3 dni.
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 2:12 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 9:51 am
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Zwolnienie od cła jest do 45 dolarów (bodajże) sporo ledów z Chin (tych mniejszych) mieści się w tej kwocie i nie trzeba nikogo oszukiwać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 4:17 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Jak pewnie wszyscy wiecie produkuję takie zabawki ... ponieważ sam dużo jeżdżę ... wiem co jest potrzebne i jak to powinno być zrobione ... sam projektuję , zlecam CNC w POLSCE , POLAK lutuje elektronikę ... w Polsce też robiony jest druk ... i to Polak zaprojektował elektronikę ... wiem skąd kupuję diody CREE i kolimatory ... wiem ile kosztuje roboczogodzina , śruby są z "nierdzewki" a alu to PA-6 PA-4
Jak widzę taką cenę , wiem że nie wynika ona z optymalizacji kosztów produkcji , zakupu itd. wynika ona z miejsca gdzie została wyprodukowana i zmontowana oraz z jakości użytych materiałów . Wiem że gwinty kiedyś wyjdą , reszta się urwie , dioda ma 70 % deklarowanej wartości o barwie światła już nie wspomnę ...
Smutne , że nie widzicie różnicy ... widzą ją w większości krajów europy ... a u nas cena jest najważniejsza ... jak w TESCO gdzie tanio jest ku....o :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 6:33 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 31, 2014 9:51 am
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Pewnie że dobrze byłoby kupić polskie, super wykonane, ale skąd na to wziąść kasę? Jednak w domu są często ważniejsze wydatki. Taknwięc dla każdego według możliwości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 7:25 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
newbie007 napisał(a):
Kwota fakycznie akceptowalan

Ale...
Ide o zaklad ,ze nie sa skladane w Kanadzie. Ba! Jestem pewien nawet. Chyba,ze wedlug Waszego prawa np. przepakowanie czy dolutowanie koncowki to juz montaz.
Mowie Ci.. przerabialem temat wielokrotnie.


Speed Demon Lights are proudly Canadian! As Canadians they pride themselves in providing the highest quality product at the lowest possible prices while still maintaining excellent customer service. All of their light bars are manufactured using the most up to date technology and the highest quality products.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ciemność w nocy
PostNapisane: Pn maja 05, 2014 9:06 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
PIOTHRUS napisał(a):
Jak pewnie wszyscy wiecie produkuję takie zabawki ... ponieważ sam dużo jeżdżę ... wiem co jest potrzebne i jak to powinno być zrobione ... sam projektuję , zlecam CNC w POLSCE , POLAK lutuje elektronikę ... w Polsce też robiony jest druk ... i to Polak zaprojektował elektronikę ... wiem skąd kupuję diody CREE i kolimatory ... wiem ile kosztuje roboczogodzina , śruby są z "nierdzewki" a alu to PA-6 PA-4
Jak widzę taką cenę , wiem że nie wynika ona z optymalizacji kosztów produkcji , zakupu itd. wynika ona z miejsca gdzie została wyprodukowana i zmontowana oraz z jakości użytych materiałów . Wiem że gwinty kiedyś wyjdą , reszta się urwie , dioda ma 70 % deklarowanej wartości o barwie światła już nie wspomnę ...
Smutne , że nie widzicie różnicy ... widzą ją w większości krajów europy ... a u nas cena jest najważniejsza ... jak w TESCO gdzie tanio jest ku....o :wink:


Ty wiesz... :lol: Ze nie wynika z optymalizacji koszyow itd.. Przeciez sie znasz na tym. Znasz sie na wszystkim. No to ile placisz za diody cree? Tez pwiesz ze sa amerykanskie ? Czy chinskie jednak? Zreszta nie odpowiadaj. :mrgreen:
I jak zwykle wyrzuty w strone klienta... ze my (klienci) sie nie znamy.. ze nie rozumiemy.. Otoz rozumiemy bardzo dobrze. Potrafimy liczyc i porownywac. To jest wlansie problem polskich sprzedawcow , ze jak tylko klient nie kupuje albo ma czelnosc krytykowac to juz jest niedouczony i wogole sie nie zna. Wiekszosc krajow europy sprzedaje i kupuje chinszczyzne. Wasze produkty sa ok (nigdy nie podwazalem ich jakosci), ale to nie jest produkt dla masowego odbiorcy. Kupi z Chin to samo, odrobine gorzej wykonane (odlew) o bardzo podobnym swietle i podobnej trwalosci 5x taniej. Wasza produkcja w ogolnej sprzedazy w Eurppie to promil promila. Niech to mowi samo za siebie. A przypomne, ze swojego czasu wydalem w visionx dziesiatki tysiecy zlotych.

Generalnie to usmiecham sie pod nosem jak widze (bo to drugi raz mi sie zdarza) utyskiwania rodzimych producentow led pod adresem chinczykow. Pamiec macie mocno wybiorcza.. bo to Wy piracicie pomysl amerykanski. Zamkniecie diod w obudowie alu bylo pomyslem amerkancow. Takim lighbarem bawilem sie w Moab w 2005 roku. I nie bylo to juz mega nowosc tam. Taka zwichrowana moralnosc. Jak Kali ukrasc krowe to ok, ale jak Kaliemu krowe ukradna to juz nie za bardzo. :mrgreen:

Oj.. zebym ja bym chociaz w polowie tak madry jak Ty to moj swiat bylby piekniejszy. :mrgreen:


beemer napisał(a):
newbie007 napisał(a):
Kwota fakycznie akceptowalan

Ale...
Ide o zaklad ,ze nie sa skladane w Kanadzie. Ba! Jestem pewien nawet. Chyba,ze wedlug Waszego prawa np. przepakowanie czy dolutowanie koncowki to juz montaz.
Mowie Ci.. przerabialem temat wielokrotnie.


Speed Demon Lights are proudly Canadian! As Canadians they pride themselves in providing the highest quality product at the lowest possible prices while still maintaining excellent customer service. All of their light bars are manufactured using the most up to date technology and the highest quality products.




...i? Gdzie to jest slowo o tym,ze sa robione albo montowane w Kanadzie?
To jest typowy wybier producentow. Firma moze i jest kanadyjska, ale ich produkty nie sa montowane ani robione w Kanadzie. Napisz do nich zapytan jak chcesz. 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 25   [ Posty: 364 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL