Teraz jest Śr maja 15, 2024 4:06 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 8:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Dudo cudotwórca jesteś normalnie.
Ja smaruje od święta, łańcuchy kupuje takie jak na twoich fotkach i na słabszym i lżejszym motocyklu podciągam co 2 miesiące by po ok roku (+/- 5-6 tyś km) wyrzucić bo nie ma już połowy rolek.
Jak napiszesz, że na tłoku zrobiłeś 100 tkm to normalnie zwątpię...

pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 8:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
A wierz sobie w co tam chcesz. Ci co mnie znają wiedzą, że w dupie to ma i koło h.. mi to lata :mrgreen: ja piszę jak jest :mrgreen: Bez obrazy pozdrawiam :wink:

edit: najwyraźniej jeżdżę jak ciota :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 9:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Z moich skromnych obserwacji wynika, że prędkość zużywania łańcucha i tylnej opony jest całkowicie zależna od stylu jazdy. Ten co na maxa zamula, będzie miał te komponenty o 3x dłużej od tego co jeździ 0-1. Dlatego też porównywanie że komuś łańcuch starczył na x, a komuś na 2x jest bez sensu, każdy powinien sam na własnej skórze się przekonać co dla niego lepsze, którą drogą pójść :) 90% "motocyklistów" i tak się nie przekona, bo żywot łańcucha przerabiają przez 5 sezonów :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:00 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 10:21 pm
Posty: 31
Witam,
przeczytałem wątek z zainteresowaniem i, jeśli można, pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji.

żółf napisał(a):
Z moich skromnych obserwacji wynika, że prędkość zużywania łańcucha i tylnej opony jest całkowicie zależna od stylu jazdy. Ten co na maxa zamula, będzie miał te komponenty o 3x dłużej od tego co jeździ 0-1. Dlatego też porównywanie że komuś łańcuch starczył na x, a komuś na 2x jest bez sensu, każdy powinien sam na własnej skórze się przekonać co dla niego lepsze, którą drogą pójść :) 90% "motocyklistów" i tak się nie przekona, bo żywot łańcucha przerabiają przez 5 sezonów :lol:


zgadzam się całkowicie. Do rozważań należy włączyć warunki eksploatacji: jeżeli ktoś katuje sprzęta w terenie a na koniec myje karcherem to wydaje mi się, że faktycznie nie będzie specjalnej różnicy czy smaruje czy nie. Po prostu po kilku kilometrach solidnego "offu" smaru już praktycznie niema :lol:
Natomiast przy jeździe turystycznej moim zdaniem smarowanie robi jednak zasadniczą różnicę (na korzyść smarowania oczywiście :wink:

ony napisał(a):
dudopl napisał(a):
Tak wygląda nie smarowany łańcuch po około 10 tysiach i ieszcze ani razu go nie naciągałem

Stoi ponad tydzień więc nalot się pojawił, ale jedna jazda w piachu i czyściutki jak łza :D

Qwa w to, że nie myty to uwierze, ale 10kkm bez naciągu to jakaś ściema ...
Może ktoś potajemnie gdy Ty sobie smacznie spisz, podkręca Ci regulację w kole ?

:mrgreen:


nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, ostatnio naciągałem po ok 15 tyś (DID) i to bardziej z przyzwoitości niż faktycznej potrzeby. Łańcuch starcza mi zazwyczaj na jeden sezon (ok 20-25 tyś km), smaruję dobrymi sprejami zwykle co 1000km, no może 1200km i po każdej dłuższej jeździe w pyle lub deszczu. Jeżdżę głównie turystycznie, zwykle bocznymi drogami "zamulam" 80-90 km/h 8)

I jeszcze taka refleksja: w wielu krajach nie ma możliwości zakupu spreja bo nikt o tym nawet nie słyszał a ludziska smarują oliwiarkami, zużytymi smarami i nie narzekają :wink: natomiast nie mam bladego pojęcia jak to wpływa na żywotność napędu :oops:
nie sądzę, żeby spreje do łańcuchów to był tylko i wyłącznie marketing :wink:

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
A pro po, prze zlotem ADV zmieniłem zębatki przód i tył, a łańcuch bez zmian nie smarowany i bez śladu wyciągnięcia i już sporo nakręcił 18 tysi pewne bo z licznika, a ile w piachu na plus przekręcił to tylko on wie :lol:
Więc już wiem, że używanie smarowideł które obkleja łańcuch piachem i skrócają zamiast wydłużać jego żywot mówię dość :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: smarowanie łańcucha
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:55 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 1:37 pm
Posty: 302
Lokalizacja: Warszawa
ja uważam że jeżeli smarować to czymś co nie klei piachu, np motul off road. Ale smarować nie za często, zazwyczaj tylko po to aby nie rdzewiał, czyli głównie po myciu, co by wodę wyprzeć. W ten sposób przelatałem około 25.000 w miarę normalnie i łańcuch wyciągnął się na tyle że już do wymiany się nadaje. Nie wiem czy to ma związek ze smarowaniem. Ale jak bym miał na smarowanym co 500km przejechać 5000 km więcej to chrzanie to :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 51 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL