Teraz jest Cz maja 02, 2024 6:34 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: N maja 19, 2013 11:17 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Dobra.

Pomocy potrzebuje.
Zalozylem sobie akcesoryjny bak acerbisa. Szukalem dlugo po wszystkich ebaych swiata, na nowy kutwilem i w koncu za 50 zeta wyrwalem na tablica.pl
Zamowacowalem bez problemu i alles ladnie pasuje. Ale...
No wlasnie. Ale.. :)21

Pierwotnie byl kranik cisnieniowy, w nowym starym baku jest zwykly grawutacyjy no i leje mi sie wezykiem z dolu gaznika. Podcisnienie zaslepilem. Zreszta nawet jak nie zaslepie to leje dalej. Co jest? Nie mam starego baku pod reka, zeby przelozyc spowrotem, ale na starym nic nie lalo. A prawdopodobienstwo,ze akurat sie zdupczylo cos jest male.
Gaznik to keihin cvk40 - po wrzuceniu w google jest sa ladne schemty.
Moto to KLR 650 z 2002 roku

Ktos ma pomysl? Bo w dziedzinie gaznikow jestem zielony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: N maja 19, 2013 9:11 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 469
Lokalizacja: wwa
Podciśnienie musisz zaslepić (wychodzi z głowicy tak??), na moje oko to wina gaźnika a ściślej zawór na pływaku. Sprawdź poziom paliwa i szczelność zaworka.
Wcześniej mogło sie nie lać bo jak gasł silnik to się kranik zamykał, co nie znaczy że było dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 6:52 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Z glowicy gaznika - tak.

Moja mala teoria jest taka wlasnie, ze zawiesil sie zaworek iglicowy (czy jak to sie tam nazywa).
Bak byl stary , ale plastikowy i dokladnie go najpierw wyplukalem, ale byc moze jakies paprochy poszly w gaznik.

Kolega mowi,ze jak kranik byl podcisnieniowy to taki musi byc, bo inaczej sie bedzie lac.
Dla mnie bzdura, bo sa inne baki do KLRa akcesoryjne (np. IMS) i wszystkie maja grawitacyjne kraniki.

Cos jeszcze oprocz paprochow moge wziac pod uwage?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:03 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
Podciśnieniowy kranik różni się od nie podciśnieniowego tylko tym, że jest otwierany/zamykany podciśnieniem :lol: Jest więc jak piszesz. Co do samego przelewania, to powyżej już wszystko powiedziane - albo paproch i zablokowany zaworek, albo po prostu zaworek przestał trzymać i wystarczy wymienić.
A jak wygląda sprawa z dolnym poziomem zbiornika? Nie jest poniżej lub na poziomie komory pływakowej gaźnika? Jeśli tak, to bez pompy podciśnieniowej się nie obejdzie. W żonowym XT600E mam baniak acerbisa i będę montował albo pompę podciśnieniową, albo zawór podciśnieniowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:09 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Fot tu nie ma, ale jest powyzej wiec nie ma problemu. Ewentualnie tylko (jeszcze nie testowalem) wydaje mi sie,ze pod koniec pojemnosci trzeba bedzie bujnac motocykl na lewo i przelac z prawej polowki do lewej koncowke paliwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:10 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 8:37 pm
Posty: 1364
Lokalizacja: Sulechów
że tak się wetnę w temat - może dodać jakikolwiek filterek paliwa jeśli się zmieści przy okazji ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:25 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Z filterkiem myslalem.
Ale mam dosc traumatyczne przezycia, bo kiedys, na seryjnym baku jeszcze, probowalem dolozyc, ale nie moglem trafic z "przepustowoscia" i caly czas bylo cos nie tak. A teraz kranik jest tam w innym miejscu troche i przewod trzeba bylo zmienic i nie wiem czy nie bylby zbyt poziomo filter. W kazdym razie kranik jest fany i w srodku ma jakis tam filterek.

Artur:

Ktora czesc masz na mysli?

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:40 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
nr 12. Na moje oko to komplet z 11, choć na rysunku średnio widać. Koszt jakieś 12-20zł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 2:32 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
ArturS napisał(a):

A jak wygląda sprawa z dolnym poziomem zbiornika? Nie jest poniżej lub na poziomie komory pływakowej gaźnika? Jeśli tak, to bez pompy podciśnieniowej się nie obejdzie.

Tylko wtedy gdy zejdzie paliwo do tego poziomu. Dopóki jest powyżej nie będzie problemu. Ciecz w naczyniach połączonych... Dla 0,5-1l wachy chyba nie ma sensu zakładać pompy.
Też stawiam na zaworek lub jego mechanizm. Potrafi się przywiesić.
W dryndzie mam mikuni bst podciśnieniowy. Też założyłem zbiornik acerbisa na kraniku grawitacyjnym. Wszystko hula. Z kolei problem jest kiedy opróżnię komorę pływakową i chce ją zalać na nowo. Są jakieś opory nie wiem czemu. Jeszcze. Filtr jest w kraniku i dodatkowy w wejściu do gaźnika. Bardzo drobne i ciasne sitko. Być może to ono stawia za duże opory przy grawitacji a przy podciśnieniu działa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 9:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
To maly apdejt.

Zalozylem na probe stary bak tez leci - okazalo sie,ze kranik cisnieniowy w nim tez szlag trafil. Zreszta dzialal jak chcial juz wczesniej. W kazdym razie leci.
Rozebralem gaznik i syfu nie bylo zadnego. Elementy 11 i 12 wygladaja na ok.

Poziom w gazniku za wysoki , bo przelewem leci.

Mozna to jakos zdiagnozowac?
Bo pomyslow mi brakuje powoli. Zaslepiej gnide? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 9:39 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 27, 2010 5:26 pm
Posty: 637
Lokalizacja: Zabrze
W KLE 500 jak już pomysły się skończyły, kupiłem nowe gaźniki :lol: W sumie to nie wiem co ostatecznie było powodem przelewania na jednym z nich. Na początku stawiałem na tonący pływak, ale zamęt mógł wprowadzić rdzawy osad w gaźniku, przez który nie zawsze zaworek potrafił zadziałać jak należy. Za żadne skarby nie byłem w stanie ustawić prawidłowego poziomu paliwa w komorze. Po wymianie gaźników jak ręką odjął. Trochę na łatwiznę, ale mimo sporej wprawy szlag mnie trafiał, jak kolejny raz trzeba było zrzucać zbiornik, stelaż airboxa itd :x Do tego motocykl palił średnio 5.5l, a na nowych gaźnikach 2012r. zamknął ze średnią 3.8l/100km, więc gaźniki zwróciły się na samym paliwie.
Ale, wracając do tematu, ja bym mimo wszystko zaczął od wymiany zaworka iglicowego i kontroli/korekty poziomu paliwa w komorze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 9:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Dzieki!

Na to jestem jakby za slaby. Tzn nie robilem wczesiej i nie wiem co i jak. W czwartek znajomy robi mi zawory to obada co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 7:00 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Odpowiadam sam sobie.

Gaznik jeszcze raz wyjety. Zrobilem test okrecilem tylko dolna pokrywe, reszta podlaczona, otworzylem kranik i oczywiscie benzyna leciala. Po podniesieniu palcem plywaka przestalo leciec. Wiec blaszka od plywaka zostala odrobine podgieta, by podnosil sie wyzej, a calos przedmuchana kompresorem.
Oczywiscie stalo sie tez nieszczescie. :twisted:
Jak przedmuchiwalem calosc to koncowka sie odpila z takim hukiem i podmuchem,ze njapierw sprawdzilem czy mam rece. :mrgreen: Oczywiscie ulozone obok z pietyzmem na talerzyku i reczniku papierowym czesci gaznika rozwialo po calym warsztacie. Po godzinie znalazlem wszystko oprocz oski trzymajacej plywak, ale ta poratowal mnie znajomy mechanik.
Po zlozeniu pali, jezdzi i buczy jak dawniej.
Dziekuje za pomoc.


BTW: zaworek w Kawasaki kosztuje 130 zeta :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Akcesroyjny bak Acerbis- problem z gaznikiem - KLR
PostNapisane: Śr maja 22, 2013 9:24 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 469
Lokalizacja: wwa
No ale zaleczyłeś a nie wyleczyłeś..
Powinieneś mimo wszystko ustawić poziom paliwa właściwie.
Sprawdź w manualu, ale najczęsciej linia zgrzewu , lub linia dzieląca pływak na 2 części musi być po delikatnym odwróceniu gaźnika do "góry kołami" , równoległa do krawędzi komory pływakowej w gaźniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL