Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:15 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Suzuki Moto Szkoła!
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 12:16 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So maja 24, 2008 7:36 am
Posty: 15
Lokalizacja: Gdańsk
Witajcie!

Jakiś czas temu zapisałem się, a wczoraj wziąłem udział w szkoleniu na terenie Trójmiasta. I jestem pod wrażeniem organizacji. Szkolenie jest jednodniowe i zawiera w sobie najpierw krótką część teoretyczną, a po niej praktyczną prowadzoną przez profesjonalnego instruktora. Grupy są niewielkie ( max 10 osób). Zajęcia praktyczne obejmują kilkanaście ćwiczeń takich jak hamowanie awaryjne, technikę pokonywania zakrętów, zachowanie moto przy nagłej konieczności dohamowania w zakręcie, slalom. Większość tych ćwiczeń ma jedną wspólną cechę. Uświadamiają jak ważnym elementem jest świadome wykorzystywanie przeciwskrętu, bo część z nas nawet nie wie, że z jego pomocą pokonuje zakręty.
Naprawdę fajna sprawa i to zarówno dla ludzi, którzy tak jak ja mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu motocykla, jak i dla tych, którzy są na początku tej drogi.
Wieczorem postaram się wstawić kilka fotek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 10:03 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
wojtala napisz cos wiecej, kto to organizuje, jaki koszt? gdzie można sie zapisać? byłbym zainteresowany...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 5:06 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
Organizuje to Suzuki Motor Polska i jest przeznaczona, niestety, tylko dla posiadaczy Suzuki. Innych motocykli nie wpuszczają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 5:41 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
stary numer ale nie przysporzy im wiecej fanow i klientow
takim krokiem potwierdzaja ze Suzuki odstaje od konkurencji i musi stosowac takie sztuczki, daja chociaz swoje maszyny czy ludzie niszcza prywatne a pozniej dac zarobic serwisowi (ktory pewnie placi prowizje organizatorom :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 7:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 10:39 pm
Posty: 1173
Lokalizacja: Lublin
W ubiegłym roku byłem na takim szkoleniu - koszt 70 zł, z tego co wiem opłata nie pokrywa nawet cateringu. Organizacja super, instruktor też. Jak pogadasz nie musisz mieć Suzuki - ja byłem na TDM-ie. Nie było żadnych uszkodzeń moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 7:28 am 
Początkujący

Dołączył(a): So maja 24, 2008 7:36 am
Posty: 15
Lokalizacja: Gdańsk
Zgłoszenia przyjmują lokalni dilerzy, a szkolenia odbywają się w większych miastach. Niestety tak jak napisał Radek tylko dla właścicieli motocykli Suzuki. W przypadku Trójmiasta, to teren giełdy hurtowej Barniewice. Koszt szkolenia 70 zł, ale w tej cenie jest całodzienne wyżywienie. Szkolenie odbywa się na sprzęcie kursanta.
Na temat jakości marki nie będę się wypowiadał, bo jeżdzę v-stromem dopiero od stycznia i po 6 tyś. trudno o obiektywne opinie. Poprzednio była to honda i yamaha. Nie miałem też zamiaru reklamować kogokolwiek, ale raczej wykazanie sensowności takich szkoleń w naszym środowisku. Wiem, że w Polsce te szkolenia nie mają powodzenia, bo większość uważa się za "mistrzów kierownicy" Na szkoleniu w którym ja uczestniczyłem były jeszcze 3 wolne miejsca. W Warszawie jest prywatna Moto Szkoła, ale to już koszty rzędu kilkuset złotych, a zajęcia są dwudniowe i w 50% na sprzęcie organizatora.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 1:01 pm 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
nie chodzilo o ciebie, bo to mile ze pamietasz o innych. chodzilo tylko o podejscie Suzuki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 27, 2008 6:10 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
a gdzie te foty , które obiecałeś? bo to interesujące jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 30, 2008 9:31 am 
Świeżak

Dołączył(a): Śr maja 14, 2008 6:28 am
Posty: 14
Lokalizacja: lasy lubuskie
Wojtala napisał(a):
...... W Warszawie jest prywatna Moto Szkoła, ale to już koszty rzędu kilkuset złotych, a zajęcia są dwudniowe i w 50% na sprzęcie organizatora.


Zajęcia w MotSzkole są podzielone na dwa odrębne kursy: bezpieczny - 2 dni na sprzęcie organizatora ( ja byłem w tym roku i były to DR125 i DR250) jak ma się za soba pierwszy kurs, to można zrobić drugi - techniczny i on jest częściowo na maszynach szkoły i kursantów.

szczegóły na stronie MotoSzkoły
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 31, 2008 6:50 am 
Początkujący

Dołączył(a): So maja 24, 2008 7:36 am
Posty: 15
Lokalizacja: Gdańsk
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 30, 2009 10:13 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 25, 2009 9:58 pm
Posty: 635
Lokalizacja: Stevenage/Wroclaw
Fajna sprawa.

O ile wiem to w UK (bo obecnie tu zamieszkuje) podobne kursy, ale bezplatne organizuje Policja.

Nie iwem raz czy dwa do roku ale podobno warto. Poza tym kazda godzina pod okiem doswiadczonego instruktora - bezcenna

POwodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 8:07 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 9:25 pm
Posty: 109
Lokalizacja: stolyca dln.
http://www.suzuki-moto.pl/page.php?id=aktualnosci&news=080402_moto_szkola- co roku identyczny opis

brałam udział w szkoleniu i dementuję niektóre pogłoski jak i treść umieszczoną na stronie- nie trzeba mieć suzuki, to jest indywidualne podejscie lokalnych instruktorów tak na prawde, każdy moze sie zapisać, dowodów rejestracyjnych nie sprawdzają :P a i ze szkolenia nie wygonią

na szkoleniu mialam dodatkowo róznego rodzaju akrobacje na moto (stanie na siedzonku, przechodzenie z jednej strony na drugą itp :lol:

jest tez opcja zorganizowania dodatkowych terminów, trzeba sie skontaktować z warszawką i ustalić, tak zrobiliśmy w ubiegłym roku we wro

osobiście polecam, przełamałam sie co do złożeń na łukach, choć po zmianie moto znów mam opory,ale na pewno chwilowe hehehehe :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 8:57 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Kiedyś byłem cżłonkiem 'Bractwa Suzuki'.

W Warszawie te szkolenia organizowane były przy współudziale i przy aktywnym uczestnictwie Bractwa. Czytaj: BS starało się w większości 'obstawić' szkolenia mafią spod znaku BS ;) BS starało się nie dopuszczać innych moto niż Suzuki bo niektórzy tam mają obsesję 'tylko suzuki, a ponadto walczą zkażdą prawdziwą i wyimaginowaną próbą przerwania ich wyimaginowanej dominacji w stosunkach Uzytkownicyt SUZUKI - Suzuki Poland. Na szczęście Suzuki Poland zawsze dystansowało się od działań BS.

Teraz już z Bractwa nie została nawet połowa 'władzy'. Nawet lokalni dilerzy mają ich lekko w... poważaniu ;)

Szkolenie jest b. fajne, ale skierowane wyłącznie na on-road. Co nie zmienia faktu że 'zejścia na kolano' uczą jak grupa chce i jest w stanie;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 13 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL