Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:13 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 11   [ Posty: 163 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Cz maja 12, 2011 11:08 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N cze 01, 2008 5:45 pm
Posty: 490
Lokalizacja: Żoliborz/Arkonka
widzę wątek gospodarczy się rozwija :D

gs 800

lokalna traska - gdy żona mnie śledzi 4,5L (jej mały gs - 3,7l); samodzielne dawanie ognia (130-180) ok. 5,7- 6L (dzida po obwodnicach - ok 7,5L)

Do spalania poniżej 4,5 trzeba mieć chyba mega cierpliwość/kapcia/telefon/ popsuty albo brudny kask, etc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 8:35 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt lip 09, 2010 7:34 am
Posty: 88
XJ600S Diversion
Minimum: 3,7l/100km (2 osoby, 3 kufry, dużo hamowania silnikiem, prędkości bardzo przepisowe)
Średnia: 4,5l/100km
Maximum: 5l/100km

XT600Z Tenere 1VJ
Minimum: 4,5
Maximum: ile wleje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 9:14 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Wo napisał(a):
widzę wątek gospodarczy się rozwija :D


Staram się jak mogę ;)

Dzięki za dane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 9:20 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
Ryteu napisał(a):
Wo napisał(a):
widzę wątek gospodarczy się rozwija :D


Staram się jak mogę ;)

Dzięki za dane.

Zrobisz jakieś ładne wykresy w exelu ? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 9:59 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Heh... daleko nie jesteś od prawdy. Taki też miałem zamiar by porównać spalania różnych moto, problem taki, że dane są tu że tak powiem mało rzetelne... bez obrazy ale każdy mierzy jak mu wypadnie i każdy też ma inny styl jazdy. Jednemu moto pali 4,5, a drugiemu dokładnie ten sam model spija 6.

Więc tabelki z tego nie zrobię ale zawsze jakiś materiał się uzbiera i jak ktoś będzie się zastanawiał nad kupnem moto i w grę będzie wchodziło spalanie to sobie kuknie i porówna co ile pali ;) Ja na przykład widzę, że całkiem dobrze sobie radze z moim koniem 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 10:34 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So wrz 12, 2009 4:46 pm
Posty: 588
Lokalizacja: Szczecin
Ryteu napisał(a):
problem taki, że dane są tu że tak powiem mało rzetelne... bez obrazy ale każdy mierzy jak mu wypadnie i każdy też ma inny styl jazdy. Jednemu moto pali 4,5, a drugiemu dokładnie ten sam model spija 6.


ależ są bardziej rzetelne niż to co podaje producent :( , zastanawia mnie po co mierzyć ile spali najmniej, skoro i tak jest to wartość nieosiągalna w normalnym użyciu motura :?
średnie spalanie jest wartością jak najbardziej obrazotwórczą,
a jak szukasz oszczędności to na rowet też ma 2oo :mrgreen: , ai na zdrowie wyjdzie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 10:44 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 9:50 pm
Posty: 1854
ex1 napisał(a):
wszystkie lc8

minimalnie 6l
maksymalnie 10l
średnio ok 6,5-7l



Bzdura ex :roll:

To ja chyba nie maiłem Lc8 ADV 950

minimalnie: 5l
średnio: 6l
maksymalnie 8l

Ale ja chyba zamulam sprzęty... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 10:59 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
średnia subiektywbna ma tyle wspólnego z rzeczywistością jak w tym słynnym powiedzeniu klasyka:

Cytuj:
jak mój sąsiad bije żonę codziennie a ja wcale, to statystycznie rzecz biorąc obaj bijemy swoje żony co drugi dzień


Żeby badanie było wiarygodne należałoby wybrać odpowiednio duża grupę ludzi (fachowo: statystycznie istotną próbę losową). Jak zbadasz 30 uzytkowników LC4 to i wynik będzie wiarygodniejszy (i nie ma co tu o 'bzdurach' pisać ;) ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 12:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Nie zaczynajcie tu ze statyką bo wyjdzie, że średnio palę 3,2 paczki na tydzień mam 38lat i w soboty puszczam dwa bąki :lol:

Każdy liczy tak jak chce i tak jak potrafi, a komu i na co te dane to też osobista sprawa... jeden lubi jeździć ekonomicznie i mieć pewność, że na baku dojedzie do CPN'u na mongolskim pustkowiu, a drugi lubi orać wokoło komina. Stąd też różne wyniki... rzetelnie byłoby wtedy gdyby każdy się rozpisał w jakich warunkach jakie spalanie osiąga ale wtedy by trza było nie tabelkę w exelu tylko książkę napisać ;)

Założyłem ten temat by porównać moje wyniki z Waszymi... jak na razie wszytko idzie po myśli ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 12:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr paź 20, 2010 10:42 pm
Posty: 117
Lokalizacja: Zielonka
To i ja pochwalę się:


min-5,7
max - 7
średnie-6,4


tankuję zawsze jak zaświeci się rezerwa a leję pod sam korek.


Ps. jak temat dotrwa do tego czasu to 1 kwietnia podam min 4,5; max 5,8, średnie 5,3 teraz nie będę ściemniał :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 3:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
TomekWwa napisał(a):

Przy hamowaniu silnikiem , dół sie napina a góra zwisa i trze o wahacz. W tej teorii chodzi pewnie o to zeby z hamowania silnikiem nie robic zasady bo niszczy sie motocykl. Oszczdza sie paliwo i klocki to fakt. Pytanie co kiedy i komu bardziej sie oplaca


Możesz mi przypomnieć jak napędzany jest Twój motocykl? Widzę, że masz bardzo średnie pojęcie na temat napędu łańcuchowego.
Obejrz sobie dokładnie wachacz któregoś z kolegów z takowym napędem, a poźniej zastanów się co napisałeś.

TomekWwa napisał(a):
Jeden znajomy guru od motocykli obśmiewa taka technike jazdy. Twierdzi w uproszczeniu ze hamulce są od hamowania, a silnik od przyśpieszania.


Napisz gdzie ten guru ma warsztat bym wiedział gdzie nie jechać w razie potrzeby. Bo kto obśmiewa taką technikę jady mało się zna na mechanice.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 4:49 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Hehe, John spokojnie. Każdy ma swoją opinie i każdy może popełnić błąd, Ty również.

Spokojnie i przyjacielsko, a nie z grubej rury. Możliwe, że kolega nie słyszał o ślizgach na wahaczu lub w ogóle dopiero zaczyna przygodę z moto, tak jak ja ;)

Zamiast strofować... wytłumacz, a i ja i może ktoś jeszcze czegoś ciekawego się dowiemy ;)

Pozdrowionka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 8:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
Po prostu jak ktoś pisze takie rzeczy na publiczne forum i do tego podpiera się opiną 'guru' mechanika, który, jesli rzuca stwierdzenie, że hamulce są do hamowania, a silnik do przyspieszania, to zasługuje na zganienie. Bo później przeczyta to ktoś młody i nie doświadczony i uzna, że to prawda.
Do tego autor tego twierdzenie jeździ na motocyklu który jest pędzony wałem Kardana.
Nie mówię, że każdy właściciel motocykla z tego typu napendem nie ma pojęcia o łańcuchu.
I nie jest to rozważanie typu wyższość swiąt wielkanocnych nad bożonarodzeniowymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 8:45 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam



Ryteu napisał(a):
........Każdy liczy tak jak chce i tak jak potrafi, a komu i na co te dane to też osobista sprawa...


Wszyscy motocykliści są podobno pird...ęci ale to już jakaś osobliwa dewiacja. :roll:

Jak masz tyle czasu to lepiej harleja wypucuj albo kobite pomolestuj, no nie wiem, jakiś sport może? Enduro ? Tam nie liczy się ile spaliłeś, tylko czy wróciłeś, czy wogóle wróciłeś. :lol:

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spalanie
PostNapisane: Pt cze 03, 2011 8:00 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 9:34 am
Posty: 738
Lokalizacja: Birmingham
Wykręciłem 4.06l/100km (70mpg) :D solo w umiarkowanym trafiku, trochę wyprzedzania, ogólnie spokojna jazda 70-110km/h. Wychodzi na to, że 23 litrowy bak daje ponad 550km zasięgu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 11   [ Posty: 163 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL