Teraz jest Wt kwi 16, 2024 1:07 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 6   [ Posty: 85 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 5:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Witam.
Zrobiłem dzisiaj z bratem mały wypadzik enduro.
Akurat rzeczka po opadach wezbrała więc młody wjechał KTMką aby sprawdzić, lekko napił się wody ale nic mu było
[ img ]
[ img ]

Ja troche poćwiczyłem jazdę po szutrze, błocie - i nawet sie udawało.
[ img ]
Szedł ładnie przez kałuze pod warunkiem ze na 2 biegu i w miare szybko.
[ img ]

Ustąpiłem pierwszenstwa koniowi, i lecimy dalej :lol:
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Pretor - ja sobie zdaje sprawę z tego że 1150GS to nie jest cross, ale uważam że w niezbyt trudny teren - nawet taki jak dzisiaj latałem spisuje sie nieźle. Oczywiscie nie tak jak KTMka ale przejechał bez problemu.


Ostatnio edytowano Pt paź 01, 2010 5:30 pm przez SituGS, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: N lut 27, 2011 7:23 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 9:41 am
Posty: 259
Lokalizacja: Szczeglino k. Koszalina
do tej pory probujac od czasu do czasu jezdzic po okolicznych lasach bylem mocno zawiedziony mozliwosciami swojego GS`a(1150). cos tam dawal rade, troche po swiezo zaoranym polu, ugorach, szutrach - lekki teren. ale to bylo na metzlerach tourance, wczoraj zalozylem nowe obuwie mitasy e10. dzis jazda testowa, wrazenia :WOW!!! wiedzialem ze roznica bedzie, ale ze az taka???!!! zupelnie inny motocykl, trzyma sie swietnie, stabilny, w koncu moge przewidziec jego reakcje . banan nie zchodzil mi z twarzy, a po skonczonej jezdzie glowe rozwalala adrenalina. jestem mega zadowolony. co prawda ziemia mocno zmarznieta to pewnie pomaga, ale w lesie sciolka dosc luzna, sporo sniegu i spokojnie dawal rade. oczywiscie zaden ze mnie autorytet, dopiero sie ucze, ale mysle ze wszystko idzie w dobrym kierunku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: N lut 27, 2011 8:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak na GS-ie w terenie - polecam lekcję z Pawlichem. On naprawdę potrafi opanować Tę krowę :)

- będzie na zlocie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: So mar 12, 2011 7:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So lip 03, 2010 8:53 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Szczecin
ex1 napisał(a):
Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak na GS-ie w terenie - polecam lekcję z Pawlichem. On naprawdę potrafi opanować Tę krowę :)

- będzie na zlocie :)


Ex1 masz absolutną rację i miałem zamiar to zrobić już w zeszłym roku ale niestety (wbrew moim oczekiwaniom) miałem tyle pracy że prawie każdy weekend miałem zajęty. W tym roku zdecydowanie poświęce więcej czasu na naukę jazdy w terenie. Co prawda myślę o kupnie 990 R Adv ale mojego GS-a dalej będę trzymał i chcę go ogarnąć w terenie.
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: So paź 15, 2011 8:30 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 9:41 am
Posty: 259
Lokalizacja: Szczeglino k. Koszalina
sezon ma sie powoli konczy, takze ostatnie podrygi postanowilem spedzic szlifujac technike w terenie, niestety doslownie i w przenosni. laczki mitasy e10, spuscilem powietrza do 1 atm i w droge - szutry, piaski, blota, gorki, doly itp. jak po ADV dziwnowek bylem raczej mizernego zdania o GS i swoich umiejetnosciach w terenie, teraz opinia ta mocno sie polepszyla. moto naprawde niezle sie spisywal, wylazil z naprawde niezlego syfu, a i kierownik tez sie troche poduczyl przez ostatnie miesiace :) niestety dalem ciala jak cienki bolek. jest tak: szuterek jak dla Tarny i innych specjalistow pewnie na 100km/h, lece ok 70, lekki pagorek, wlatuje na szczyt, a tu k...a cisnienie w gore, za chwile wbije sie niespodzianie na droge krajowa nr 11. nie chca byc rozwalkowanym przez jakiegos TIR`a reaguje troche za nerwowo - hebel, niestety przedni, za mocno i tyle mnie bylo. chwila moment salto, szlif i gleba. cel osiagniety, zatrzymalem sie przed czarnym :) moto dostalo, kosmetycznie, ryska tu ryska tam, lampa daje troche zeza na prawo, ale to sie wyklepie :) z mojego rozeznania przednie kolo dostalo uslizg. troche mnie zdziwnienie bierze, ze az tak gwaltowna motoreakcja byla, tak panicznie ?chyba? nie hamowalem. lecialem z wylaczonym ABS`em. byc moze tu lezy pies pogrzebany, bo normalnie na czarnym ABS wybacza moje bledy, a tu leszcz nie przyzwyczajony i nie wie jak dawkowac.

suma sumarum, doswiadczenia troche przybylo - nie slinic sie jak inni zapier... setka po szutrach!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: So paź 15, 2011 8:39 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
megakura napisał(a):
sezon ma sie powoli konczy, takze ostatnie podrygi postanowilem spedzic szlifujac technike w terenie, niestety doslownie i w przenosni. laczki mitasy e10, spuscilem powietrza do 1 atm i w droge - szutry, piaski, blota, gorki, doly itp. jak po ADV dziwnowek bylem raczej mizernego zdania o GS i swoich umiejetnosciach w terenie, teraz opinia ta mocno sie polepszyla. moto naprawde niezle sie spisywal, wylazil z naprawde niezlego syfu, a i kierownik tez sie troche poduczyl przez ostatnie miesiace :) niestety dalem ciala jak cienki bolek. jest tak: szuterek jak dla Tarny i innych specjalistow pewnie na 100km/h, lece ok 70, lekki pagorek, wlatuje na szczyt, a tu k...a cisnienie w gore, za chwile wbije sie niespodzianie na droge krajowa nr 11. nie chca byc rozwalkowanym przez jakiegos TIR`a reaguje troche za nerwowo - hebel, niestety przedni, za mocno i tyle mnie bylo. chwila moment salto, szlif i gleba. cel osiagniety, zatrzymalem sie przed czarnym :) moto dostalo, kosmetycznie, ryska tu ryska tam, lampa daje troche zeza na prawo, ale to sie wyklepie :) z mojego rozeznania przednie kolo dostalo uslizg. troche mnie zdziwnienie bierze, ze az tak gwaltowna motoreakcja byla, tak panicznie ?chyba? nie hamowalem. lecialem z wylaczonym ABS`em. byc moze tu lezy pies pogrzebany, bo normalnie na czarnym ABS wybacza moje bledy, a tu leszcz nie przyzwyczajony i nie wie jak dawkowac.

suma sumarum, doswiadczenia troche przybylo - nie slinic sie jak inni zapier... setka po szutrach!



Ja uważam ze przez rok opanowałem jazdę GSem na tyle że przejade w zasadzie wszędzie (tam gdzie sie nie zakopie). Nie umiem robić efektywnych nawrotek, driftu, powerslide....
.... ale wjechałem 3 dni temu z pasażerką pieszym szlakiem z Ruskiego na Słowacji na Ruskie Sedlo i Przełęcz nad Roztokami. Zjeżdzając tam myslałem ze za ch** nie podjadę, a tu sie udało. Ja stoje, ona siedzi i dzida przez błota.... nieźle było.

I do tego służy GS - do odkrywania nieznanych terenów, jazdy daleko. Jeśli juz go katować w terenie to co najmniej 10 000km od domu :!: Wtedy to ma sens...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: N paź 16, 2011 8:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
żeby móc dobrze podzidować daleko od domu to wpierw trzeba się nauczyć i dzidować blisko.

ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. wszytkich dobrze czujących się w swoich GS-ach zapraszam na pas czołgowy na Drawsku. 2 dało radę, wiec jest szansa dla każdego. Głęboki piach plus koleiny weryfikują umiejętności, szybkość, gibkośc i refleks :)

za 2 tygodnie jazda po poligonie na legalu, więc może byście wpadli..? prócz czołgowiska jest masa pieknych terenów, jakich nie doświadczycie nigdzie indziej, nocleg i imprezka będzie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 7:36 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 9:41 am
Posty: 259
Lokalizacja: Szczeglino k. Koszalina
Cytuj:
za 2 tygodnie jazda po poligonie na legalu, więc może byście wpadli..? prócz czołgowiska jest masa pieknych terenów, jakich nie doświadczycie nigdzie indziej, nocleg i imprezka będzie :D


no to ja bym sie pisal! znasz jakies blizsze szczegoly organizacyjne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:14 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 9:04 pm
Posty: 330
A napiszcie coś o tym poligonie, kiedy można polatać na legal? Czy to jakaś impreza otwarta?
---------------------
BMW GS 1100


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Wt paź 18, 2011 9:19 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
generalnie sytuacja wygląda tak że grupa zachodniopomorskich motocyklistów ma załatwiony wjazd na poligon na legalu, my sie podpinamy do nich, i przygarniemy chętnych. niestety nei wiem cały czas czyto jest 27-29 czy w pierwszy weekend listopada, ale bede wiedział :)

jedziemy na cały weekend, nocujemy w pensojnatach lub agroturystyce - koszta 25 - 30 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 6   [ Posty: 85 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL