Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:01 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 6   [ Posty: 85 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 8:59 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
To ja coś powiem nt jazdy w terenie GS-em. Rzeczywiście jest dosyć trudno z tym zawieszeniem i kołem 19 cali z przodu jeździć po sypkich piaskach i błocie. Trzeba mieć trochę doświadczenia, najlepiej zdobytego na motocyklu enduro, żeby jeździć w miarę ok. Muszę tutaj zgodzić się z EX1, że waga ma tu mniejsze znaczenie. Też próbowałem jeździć na GS1150ADV w terenie, było to dosyć męczące.
Także musisz ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, i moim zdaniem zmienić opony na ostrzejsze. Np. MCE Karoo (nie T) z przodu i z tyłu. TKC80 się nie nadaje w teren.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 9:48 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:47 pm
Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
a jednak wzrok mnie nie myli :wink: i jak sie taki komplecik spisuje w terenie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 9:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 07, 2010 8:41 pm
Posty: 2823
Lokalizacja: WWA
jak plaża, to plaża. Pogadam juto z rana z moją ekipą i dam znać czy się stawimy w czwórkę bo trochę kilo do nawinięcia jest :evil: Ale na pewno duchem będziemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 10:05 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
dudopl napisał(a):
jak plaża, to plaża. Pogadam juto z rana z moją ekipą i dam znać czy się stawimy w czwórkę bo trochę kilo do nawinięcia jest :evil: Ale na pewno duchem będziemy.


Zapraszamy... może być sporo motków, wstępnie mam 6 ze szczecina -zobaczymy ilu dojedzie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Śr wrz 29, 2010 10:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Kurde, fajna akcja sprowokowana moim wątkiem, ale niestety nie moge wpaść... daleko i za mało dni wolnych :(
Mam andzieje ze w październiku jak bede miał w pyte czasu cos jeszcze nad morzem pomyślimy!

Odnośnie opon Karoo - jak to wygląda z jazdą po asfalcie? Pewnie gorzej sie trzymają jak TKC80 skoro są lepsze w terenie.
Żywotność na asfalcie tez pewnie króciutka... ale cóż, taki urok tego sportu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 8:01 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
pawelsitek napisał(a):
Kurde, fajna akcja sprowokowana moim wątkiem, ale niestety nie moge wpaść... daleko i za mało dni wolnych :(
Mam andzieje ze w październiku jak bede miał w pyte czasu cos jeszcze nad morzem pomyślimy!

Odnośnie opon Karoo - jak to wygląda z jazdą po asfalcie? Pewnie gorzej sie trzymają jak TKC80 skoro są lepsze w terenie.
Żywotność na asfalcie tez pewnie króciutka... ale cóż, taki urok tego sportu


gorzej nie trzymają, myślę że nawet lepiej bo są bardziej miękkie, niestety kosztem żywotności


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 11:14 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
dopra napisał(a):
pawelsitek napisał(a):

Odnośnie opon Karoo - jak to wygląda z jazdą po asfalcie? Pewnie gorzej sie trzymają jak TKC80 skoro są lepsze w terenie.
Żywotność na asfalcie tez pewnie króciutka... ale cóż, taki urok tego sportu


gorzej nie trzymają, myślę że nawet lepiej bo są bardziej miękkie, niestety kosztem żywotności


Ja miałem założone przy GS800 przód TKC80, tył Karo. A teraz mam przód i tył TKC80.
Moje doświadczenia: jak miałem na tyle Karo to na asfalcie powyżej 120/130 km/h odczuwalne wibracje. Na TKC80 przód i tył takowych wibracji nie odczuwam nawet do 160 km/h. W zakrętach TKC80 zdecydowanie lepiej trzyma od Karo. W terenie TKC80 szybciej sie zalepia błotem/glina, ale w terenie to jeszcze "cienki" jestem, więc moja opinia mało licząca się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 2:42 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
Pawlicho - wygląda na to że, niewiele tych osób przyjedzie, masa mych lokalnych GS-riderów, po wcześniejszych zapowiedziach, że są chętni, jednak czasu nie znaleźli, zatem nawiedzę Cię na pewno Ja i Tarna, być może Louis,jak się w końcu odezwie :) i pewnie to będzie wszystko :D

bierzemy aparaty, zrobimy sesję na plaży :D

ps. (mam nadzieję że mi pompa nie siądzie po ostatnim nadpaleniu styków, wtedy będziesz musiał mnie przenocować :D)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Cz wrz 30, 2010 10:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Ta umiejętność posługiwania się bajkiem w terenie często jest okupiona cierpieniem i bólem czasami radością , rozchwianiem emocjonalnym bywa że łzami i wściekłością i mnóstwem wykrzyczanych przekleństw. Tego się człek uczy wiele sezonów,a może i całą karierę na dwóch kółkach. W miedzyczasie sprzętu napsuje i siebie czasem. Po trochu trzeba być masochistą i to zapartym. Teoria tutaj to tylko jakiś mało znaczący dodatek. Taka mnie wieczorna refleksja naszła patrząc w stecz. Ale jest dobrze. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 8:52 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:14 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Kraków/Brzozów/Gdańsk
Ja odbyłem przyspieszony kurs jazdy w terenie, który polecam. Mianowicie wybrałem się w piachy i inne błota z ekipa psychopatów off-roadowych. Ciekawe jest jak to człowiek panicznie próbując nadążyć za resztą w trybie expresowym nabiera umiejętności. Po prostu nie ma czasu na rozmyślania nad techniką bo trza zapier...alać więc wszystko dzieje się na poziomie naturalnych odruchów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 9:31 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
Czosnek - dobrze gadasz, tak zrobie.
Popadało, jest w pyte błocka, zbiorniczek nabity na full, ide trenowac.

Odkręcam lusterka, szyby nie mam, wezme aparat foto, jak sie wypieprze w błocie to cykne kilka fotek, potem jak "zmyje z siebie gnój" napisze jak było :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 10:45 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 5:40 pm
Posty: 2678
Lokalizacja: Stolyca
A ja się zgodzę z kolegami, którzy uznali, iż 1200GS nie nadaje się w teren. Przykładem z życia wziętym może być fakt, iż na weekandowych lataniach po piaskach i błotach racze nie spotyka się tego motocykla. Z obserwacji i nawet wizualnie ten motocykl nie ma wyglądu motocykla enduro. Wg mnie główny problem leży w budowie przedniego zawieszenia.

Oczywiście możemy pokazywać filmiki jak to ktoś gdzieś hasał i udowadniać, że nawet R1 można świat zwiedzić ale ja zawsze zadaję pytanie: po co ?

Po co męczyć się i ryzykować zdrowie swoje i motocykla ? Chcesz jeździć w terenie kup sobie motocykl do tego stworzony. Będziesz miał więcej frajdy a i ryzyko połamania o wiele się zmniejszy. Mam wrażenie, że czasami chcemy coś sobie lub innym udowodnić. Ja mimo iż 800tka jest bardzo sprawna terenowo myślę o motocyklu w okolicach 120 kg.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 12:32 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N paź 11, 2009 9:16 pm
Posty: 136
Lokalizacja: Warsaw
Pretor napisał(a):
(...)Chcesz jeździć w terenie kup sobie motocykl do tego stworzony. Będziesz miał więcej frajdy a i ryzyko połamania o wiele się zmniejszy.(...)

Nie wspominając już o nadszarpnięciu domowego budżetu przy konkretniejszej glebie :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 1:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
ex1 napisał(a):
Pawlicho - wygląda na to że, niewiele tych osób przyjedzie, masa mych lokalnych GS-riderów, po wcześniejszych zapowiedziach, że są chętni, jednak czasu nie znaleźli, zatem nawiedzę Cię na pewno Ja i Tarna, być może Louis,jak się w końcu odezwie :) i pewnie to będzie wszystko :D


Louis się odezwał ale Ty się nie odezwałeś do Louisa. No gdzie ja miałbym być w czasie gdy Wy będziecie na plaży, bądź rozsądny :mrgreen:
Tydzień temu ćwiczyłem samotnie. Zaliczyłem dwie widowiskowe gleby bez publiki. Więcej tego błędu nie popełnię, jak być gladiatorem to na arenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW GS poza asfaltem, odwieczne pytanie: JAK?
PostNapisane: Pt paź 01, 2010 1:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
louis daj jakis numer do siebie aby można było cię ścignąć,

wyjeżdzamy z Tarną ok 9:00, pewnie do 11, dojedziemy do was :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 6   [ Posty: 85 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL