Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:29 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 9:55 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N sie 24, 2008 9:25 pm
Posty: 271
Lokalizacja: WPN
Jendrek, jeździłem takim piaggio. Szlifa strzelić tym to też żaden problem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Wt sie 25, 2009 4:13 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:00 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
Z takim piaggio jak wyżej nie zmiesciłabym się miedzy autami. Poza tym ukradliby mi go w tydz. A na takiego porysowanego i odrapanego chińczyka sama bym nie spojrzała.

A skuter i moja miłość do niego wynika niestety głównie z tego, że stan zdrowia nie pozwala mi na zrobienie prawka. Żadnego. Wiec zostaje mi do wyboru rower, skut, autobus lub szofer. No to wybrałam.

20 min co rano z prędkością 40/h nie jest niczym ekstremalnym, ale polar pod kożuszek mieć trzeba, rękawiczki wełniane czymś się zastąpi jednak lepsiejszym. Może kask mogłabym pełny mieć, a nie taki bez brody, dawany gratis do skuterów ..hm?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 9:35 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So lut 14, 2009 5:10 pm
Posty: 1998
Lokalizacja: Plymouth/Opole
ja jeździłem w zimie na moto do roboty 10 minut przy _7stopni i w pełnym motocyklowym ubraniu+podpinka+bluza+kalesony+zimowe rękawiczki+pełny kask+podgrzewane manetki+osłony na ręce+motocyklowy szalik polarowy(tuba wkładana przez głowę). na 7 rano jeździłem, a rozgrzewać się zaczynałem około 10. W ręce nie jest ci zimno, tylko po prostu bolą z zimna.
Ja bym nie określił kobiety jeżdżącej w jeansach, kozaczkach i kożuszkach z otwartym kaskiem 'twardą' ale bez wyobraźni (szczególnie po radach kolegów mających o tym pojęcie)...

życzę trochę więcej rozsądku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 11:21 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N lis 30, 2008 5:31 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Wro
No jasne , w minusowej temp jechać dłużej jak 10min prędkością powyżej 70km/h da się tylko w pełnym (zimowym) ubiorze motocyklowym,
...ale weźmy poprawkę: skuter, miasto, prędkość <60km/h, co chwila stopy, temp>-3, ciepło spalin w korkach... :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 3:00 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 9:00 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Wrocław
No a ja nie mam zdjętej blokady, przy 40km zbytnio mnie nie przewiewa, wełniane rekawiczki wystarczały mi, ale moze zatroszczę się o lepsze. wełniany szalik również był wystarczający. W każdym razie nie czułam za bardzo zimna, ewentualnie rajstopki jeszcze założe.
Gorzej, gdy w ulewnym deszczu musiałam jechać.
A co do podgrzewanych manetek, siedzenia i czegokolwiek. akumulator też mam nieco słabszy i regularnie musze go ładować. Wiec trudno mi wyobrazić sobie dodatkowe ogrzanie, lepiej jechać w cieniu autobusa, z boku przy silniku jest naprawdę gorąco.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 3:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Nefla napisał(a):
lepiej jechać w cieniu autobusa, z boku przy silniku jest naprawdę gorąco.


O i to jest myśl. Jak swego czasu leciałem moto w styczniu przez Pragę w Czechach i nogi mi się częsły z zimna to za starą Skodziną waląca tumanem spalin znalazłem chwile radości ogrzewając się spalinami, nawe nie kaszlnąłem ze smrodu - tak mi dobrze było :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 4:17 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
Nefla napisał(a):
Może kask mogłabym pełny mieć, a nie taki bez brody, dawany gratis do skuterów ..hm?


tańsza od zmiany kasku będzie maska typu "milczenie owiec" z jakimś wind-stopperem, przy okazji zastąpi też szalik. fajnie byłoby mieć szybę - sporo się da za nią schować, a wydatek rzędu kilkudziesięciu zeta
ciepłych rękawic nie lekceważ, stawy dostają ostro w kość przy takich jazdach
jsz

ps. ja to cienki bolek jestem, pojeżdżę tylko póki temperatura nie spadnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zima w mieście - porady
PostNapisane: N wrz 27, 2009 8:10 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 16, 2009 5:35 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Warszawa
Zanim zaczałem na motorze jeżdziłem na skuterze po miescie, do pracy. Przez cały rok. Na bocznej uliczcze sprawdziłem jak zachowuje się skuter na lodzie. Ujmę to tak: nie ma toru jazdy - jest trajektoria lotu. I rzeczywiście uślizg przedniego koła jest znacznie mniej przyjemny niz tylnego.
Jeździłem na oponach, które miał - czyli letnich. Po tym po prostu jak widziałem lód to rezygnowałem z jazdy. Śnieg szczególnie na uczęszcznych drogach był mniejszą przeszkodą.

Z ważnych i podstawowych rzeczy:
1. Niedopuścić do wychłodzenia organizmu. Nawet 5 minut może być za dużo. Wraz z predkością spoda odczuwalna temperatura - to wpływa na percepcję i reakcje kierowcy. Kask lepiej ze szczęką, kominiarka, ocieplane/nieprzemakalne rekawice, spodnie, kurtka, buty.
2. Zabezpieczyć ubranie przed przemakaniem - deszcz, roztopiony śnieg.
3. Zabezpieczyć szybę kasku przed parowaniem.
4. Zadbać o buty - podeszwy nie powinny ślizgać się na śniegu i mokrym.
5. Ochraniacze - minimum na rękawicach, kolanach i łokciach.
6. Bezpieczna i uważna jazda.
powodzenia

PS

Co to za zdrowotne sprawy, które nie pozwalają ci zrobić prawa jazdy, a jednocześnie pozwolą bezpiecznie dla Ciebie i innych ludzi - kierowców, dzieci, staruszek itp. pokierować skuter?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 23 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL