Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:33 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Cz lis 07, 2013 11:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
I To SĄ REALNE TECHNIKI PRZETRWANIA … dzieki za szkolenie … Louis


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Pt lis 08, 2013 4:01 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 20, 2010 3:05 am
Posty: 718
Lokalizacja: Zambrów
mario33 napisał(a):
Louis napisał(a):
danek-dr napisał(a):
Louis nie zadzieraj z ZHP. :wink:
Nie lękam się, byłem komendantem hufca :)

Gdzie jest przycisk 'LIKE' ?? :mrgreen:


Też go szukam i szukam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Pt lis 08, 2013 8:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 9:55 am
Posty: 169
Lokalizacja: 3miasto
Louis napisał(a):
Nie lękam się, byłem komendantem hufca :)


To by wiele tlumaczylo...

[ img ]

Tak czy owak zapraszam na zajecia w Czestochowie lub jak sie zbierze grupa to w Gdyni.

Moza sie komus przyda.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Cz lis 14, 2013 8:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 05, 2009 9:55 am
Posty: 169
Lokalizacja: 3miasto
Podejscie numer dwa do tematu zajec z radzenia sobie w innych sytuacjach niz z gory zaplanowana.

Szkolenie jest planowane na 7 – 8 grudzien 2013 na terenie Adventure Park Kolibki.

Lista chetnych na szkolenie juz osiagnela wymagane minimum wiec tym razem szkolenie sie odbedzie chyba ze sie w Kielcach blysnie albo cos podobnego nie przewidzianego sie stanie.

Chetnych/Zainteresowanych zapraszam madeinenduro(at)gmail.com albo prosto do http://survivaltech.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 10:00 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 3:42 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków
ZARABISTA inicjatywa. 2 miesiace temu gdyby nie przyjaciel - byloby krucho.
Jestem kolejnym tytanowym obojczykiem na forum :-S


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 10:46 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
No wlasnie tak sie czasem zastanawiam co by ze mna bylo jakbym glebnal gdzies w lesie, temperatura w nocy spada juz do minus 9, a generalnie nikt juz nie lazi po lesie grzybow zbierac. Wiem wiem, jezdzenie samemu to glupota, ale majac wybor jezdzic z kims raz na miesiac, lub jezdzic samemu, wybieram jezdzenie samemu, wiadomo wolniej i bezpieczniej, wszystkie mozliwe ochraniacze. Ale wczesniej czy pozniej nadchodzi taki 'niespodziewany' moment i nagle czlowiek przestaje myslec co zje na kolacje, a zaczyna myslec jak sie doczolgac do drogi... Kolega opowiadal, ze noga z trzema przegubami nie dziala juz tak samo jak z dwoma, zwlaszcza jak kosc wystaje przez spodnie. Czekal tak sobie raz pod krzaczkiem 6 godzin, zanim znajomi go znalezli... Tak tylko sobie dumam nad zyciem i umieraniem... chyba warto byc gotowym, w miare mozliwosci oczywiscie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 4:43 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
abrdun napisał(a):
No wlasnie tak sie czasem zastanawiam co by ze mna bylo jakbym glebnal gdzies w lesie, temperatura w nocy spada juz do minus 9, a generalnie nikt juz nie lazi po lesie grzybow zbierac. Wiem wiem, jezdzenie samemu to glupota, ale majac wybor jezdzic z kims raz na miesiac, lub jezdzic samemu, wybieram jezdzenie samemu, wiadomo wolniej i bezpieczniej, wszystkie mozliwe ochraniacze. Ale wczesniej czy pozniej nadchodzi taki 'niespodziewany' moment i nagle czlowiek przestaje myslec co zje na kolacje, a zaczyna myslec jak sie doczolgac do drogi... Kolega opowiadal, ze noga z trzema przegubami nie dziala juz tak samo jak z dwoma, zwlaszcza jak kosc wystaje przez spodnie. Czekal tak sobie raz pod krzaczkiem 6 godzin, zanim znajomi go znalezli... Tak tylko sobie dumam nad zyciem i umieraniem... chyba warto byc gotowym, w miare mozliwosci oczywiscie...


Też często jeżdżę samemu, na szczęście jeszcze nie musiałem wzywać pomocy, ale wydaje mi się że PL NAŁADOWANA komórka rozwiązałaby większość problemów. Najgorzej jak w wyniku wypadku stracisz przytomność, dlatego warto zawszę powiadomić kogoś w jakim kierunku się wybieramy - i nie dotyczy to tylko wyjazdów motocyklem. Polecam film 127 godzin, daje do myślenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 5:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nigdy nie przewidzisz tego co może Ci się przydarzyć , możesz być ostrożny i przewidywalny , mieć telefon w kieszeni i nie wiadomo co jeszcze . Czasem jednak zdarzają sie takie upadki że bez pomocy drugiej osoby jestes bezradny . Jeździłem sam sporo w pod domowych krzaczorach , znając dobrze teren wydawało mi się że nic mnie nie może zaskoczyć . Wiesz jak to jest jak leżysz w strumieniu , początkiem grudnia przywalony motocyklem i nie możesz ruszać ani ręka ani nogą a woda wlewa Ci się do ust i nosa , powiedz mi jak w takiej sytuacji użyjesz telefonu aby wezwać pomoc ? Każdy z nas ma szanse do wykorzystania , tylko nikt nie wie ile ich jest 8) .
Powodzenia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 9:14 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
Adagiio napisał(a):
Nigdy nie przewidzisz tego co może Ci się przydarzyć , możesz być ostrożny i przewidywalny , mieć telefon w kieszeni i nie wiadomo co jeszcze . Czasem jednak zdarzają sie takie upadki że bez pomocy drugiej osoby jestes bezradny . Jeździłem sam sporo w pod domowych krzaczorach , znając dobrze teren wydawało mi się że nic mnie nie może zaskoczyć . Wiesz jak to jest jak leżysz w strumieniu , początkiem grudnia przywalony motocyklem i nie możesz ruszać ani ręka ani nogą a woda wlewa Ci się do ust i nosa , powiedz mi jak w takiej sytuacji użyjesz telefonu aby wezwać pomoc ? Każdy z nas ma szanse do wykorzystania , tylko nikt nie wie ile ich jest 8) .
Powodzenia .

Pewnie, że może się to zdarzyć. Dlatego nie polecam samotnego jeżdżenia jakimś gs-em, czy inną krową. Nie dajmy się zwariować, ale o podstawowych środkach ostrożności warto pamiętać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 9:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 6:52 pm
Posty: 1974
Lokalizacja: Kraków-Warszawa
Ja kiedyś spadłem z kładki wiosną do wezbranej rzeczki , dobrze że LC4 postanowił dać mi szansę i spadł dwie sekundy później … Było ze dwa metry … waga nie ma znaczenia … samemu jest zawsze niebezpiecznie .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 9:48 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 10:09 am
Posty: 664
żółf napisał(a):
Pewnie, że może się to zdarzyć. Dlatego nie polecam samotnego jeżdżenia jakimś gs-em, czy inną krową. Nie dajmy się zwariować, ale o podstawowych środkach ostrożności warto pamiętać

W powyższych wpisach jest trochę racji.......... ale właśnie nie dajmy się zwariować, gdybym miał się trzymać powyższego, to wogóle bym nie jeździł :wink:
A niby dlaczego nie polecasz samotnego jeżdżenia jakimś GS-em? Trochę to niezrozumiałe dla mnie jest... :lol: później ludzie to czytają i powtarzają takie głupoty :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 10:04 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So paź 06, 2007 7:53 pm
Posty: 443
Lokalizacja: Kraków
solista...a zagrał z taką pasją.może też miał wybór....sam przed siebie lub w parze ale nie wiedzieć kiedy ? jeżdżę od ponad 10 lat (przewaga teren) i to głównie sam....rozumiem faceta.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: N lis 24, 2013 10:45 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 7:02 pm
Posty: 440
Lokalizacja: Karpacz/Gniezno
dakarowy napisał(a):
żółf napisał(a):
A niby dlaczego nie polecasz samotnego jeżdżenia jakimś GS-em? Trochę to niezrozumiałe dla mnie jest... :lol: później ludzie to czytają i powtarzają takie głupoty :D


Chodziło mi o jazdę bardzo ciężkim sprzętem po terenie. Przy 150kg lc4 nie raz się strasznie namęczyłem, żeby go podnieść z trawersu, albo wyciągnąć z jakiś dziwnych pułapek. Przy 250kg jeżeli nie jesteś pudzianem w formie to samemu nie masz szans.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Pn lis 25, 2013 12:02 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
tez sie czasem zastanawiam jadac samotnie (zazwyczaj tak wychodzi, ze jezdze sam) po jakims zadupiu bardzo daleko od Polski co sie stanie jak zaraz mi wybuchnie opona i zakoncze awaryjne hamowanie w krzakach. Czy dalbym rade wrocic na droge po jakas pomoc? Czy ktos w ogole mnie znajdzie?

Zazwyczaj wtedy przypomina mi sie, ze jednak nie jestem supermanem, wcale nie jestem na zawodach sportowych i nie musze sie spieszyc wiec moge jechac ostrozniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szkolenie z relanych technik przetrwania dla hard i endu
PostNapisane: Pn lis 25, 2013 12:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 11:15 am
Posty: 1361
Uwielbiam jazdę solo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 32 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL