Teraz jest Śr maja 01, 2024 12:58 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: N maja 29, 2011 12:34 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 7:18 am
Posty: 19
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie :)

Zbliża się termin corocznej pielgrzymki.
Zeszłoroczną opisywałem tu (http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f= ... 769#p95769)
tą sprzed dwóch lat do Toskanii niedługo wrzucę.

W obu przypadkach przed wyjazdem umieszczałem krótki wpis na forum ADV z planowaną trasą i w odpowiedzi dostawałem przynajmniej kilka wskazówek, które były prawdziwymi wisienkami na torcie, ot choćby Lucca w Toskanii, czy zamki Langwedocji. Serdeczne dzięki. Teraz również na Was liczę :)

W tym roku wraz z Żoną zabieramy naszą Multistradę na dwutygodniowy trip do Dubrovnika i z powrotem. Tym razem cała trasa na kołach (dla niewtajemniczonych - wcześniej korzystaliśmy z Deutsche Bahn i usługi AutoZug).
Wiem, że temat Chorwacji dość już spowszechniał, trochę się też naczytałem innych relacji. Niemniej jednak jeśli to nie problem rzućcie proszę okiem na planowaną trasę i dajcie znać gdzie z niej zboczyć by zobaczyć coś, czego nie ma w przewodnikach :)
mapa w googlu

Google Maps "nie obsługuje" Bośni i Hercegowiny, więc nie jestem w stanie w linku pokazać, że powrót z Dubrovnika planujemy via Mostar i Sarajewo.
Poniżej screenshot z naniesioną poprawką.
[ img ]
full screen tu

Proszę też o radę odnośnie cen w Chorwacji. Planujemy namiot i nie bardzo wiemy czego się spodziewać po chorwackich kempingach. Jak finansowo wygląda kwestia jedzenia "na mieście" itp. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Odwdzięczę się w okolicach grudnia wrzucając rozgrzewającą fotorelację :)

Pozdrawiam,
Quanti.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: N maja 29, 2011 4:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 3:39 pm
Posty: 1593
Lokalizacja: Białystok
Witaj.
Tanio nie jest, są nastwaieni na turystów, może na uboczu u lokalesów
będzie inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: N maja 29, 2011 8:13 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 2:52 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Poznań i okolice
W Cro mocno się drożą. Lepsze kempingi drogie; 20-25 euro za zestaw 2+namot.

Na wysokości Makarskiej warto wjechać do Parku Narodowego Biokovo i dla widoków i podwyższenia temperatury (emocje) i jej obniżenia (wysokośc) na Sveti Jure.

Polecam też Hvar, lawendowy zapach, zakręty, szutry, plaża z piaskiem w zatoczce, ciemny tunel wykuty w skale, bajkowo.

Jak masz więcej pytań to wal smiało. Chętnie pomoge, mieszkamy chyba blisko siebie.

Może warto uderzyć kawałek dalej do Montenegro?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: N maja 29, 2011 9:08 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Dubrovnik - piekna, zadeptana starowka. Ciezko ja obejrzec bo nonstop ktos Ci daje flashem po oczach. Spodziewaj sie cen dla turysty wloskiego / niemieckiego / francuskiego + krecenia w knajpie. Sprawdzaj co ile kosztuje jak cos zamowisz, sprawdzaj rachunki przed placeniem, etc.

Mostar tez jest juz zadeptany, ale przynajmniej mozna sie wykapac pod slynnym mostem w rzece. Jak masz jaja i umiesz uciekac to mozesz sprobowac z niego skoczyc, ale musisz podejsc tak, zeby Cie nie zauwazyli (czyli skaczesz w dresach / jeansach i koszulce) a w tym czasie malzonka kreci to aparatem a na koniec uciekasz (gonia!).

Sarajevo - kozak. Najfajniesze miasto na Balkanach, przynajmniej dla mnie. Jedyna mina - warto sprawdzac ceny - nie zeby oszukiwali - ale roznice w cenie glupiego piwa sasiadujacych lokali o podobnym wystroju moga Cie zaskoczyc. Szukaj wisniowej rakiji ;)

edit: naprawde rozwaz montengro, bedzie bardzo blisko, jest rownie pieknie i znacznie taniej (poza Budva i okolicami).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: N maja 29, 2011 9:24 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 2:52 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Poznań i okolice
Ale Budva jako zjawisko pod wieczór/noc też jest godna zobaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 8:38 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 10, 2010 6:09 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Pruszków
Proponuję 2 zmiany :P

Przy etapie w okolicach Istrii nie musicie jechać 2 razy tą samą trasą. Można na Istrię dojechać lądem, a wrócić promami przez wyspy Cres i Krk. Promy nie są drogie, pływają średnio co godzinę. A obie wyspy moim zdaniem ładne i warte odwiedzenia, choćby tranzytem :)

Drugi punkt to droga na wysokości wyspy Pag, pomiędzy miejscowościami Karlobag i Gospić. Jak przybliżysz mapkę, to zobaczysz jakie są tam serpentyny tuż za Karlobag. Ze względu na te serpentyny właśnie chciałem przejechać tą drogę i niestety zapomniałem. Spieszyliśmy się tego dnia i dopiero wieczorem przypomniałem sobie o tym miejscu, a później już nie było okazji. A jeszcze bardziej się wkur...zdenerwowałem, jak zobaczyłem w jakiejś cudzej relacji na tym forum, że jest tam jakiś park narodowy czy coś na kształt parku i jest tam po prostu przepięknie. Googlnij sobie, to na pewno coś znajdziesz. Trochę to koliduje z Waszą trasą, ale gdybyście mieli okazję, to chyba warto odbić kilka kilometrów w bok ;)

Ceny żarcia na mieście raczej spore. Nie widziałem tanich barów, raczej restauracje i ceny za obiad dla jednej osoby od ok. 40zł w górę. Ale chociaż smacznie i porcje spore ;)

Chorwacja XXL 18.09-02.10.2010 - tyle przejechaliśmy sami, gdybyś miał jakiekolwiek pytania, chętnie pomogę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 9:15 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 2:52 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Poznań i okolice
Faktycznie trasa od Gospić do Karlobaga jest ciekawa. Serpentynami w rozgrzanych górach drapiesz się ostro w góre i na końcu, na szczycie nagle poraża Cie widok wyczekiwanego Adriatyku.
A Gospić to kierunek od Plitwickich jezior , które też warto zobaczyć, mooocno skomercjalizowane ale znajdziesz miejsca nieoblegane.

A jak nie Plitwickie to podobne atrakcje wodne w okolicach Sibenika,niedaleko miasta Skradin jest rezerwat Krka. Tu można się kąpać i podziwiac piękne zjawiska krasowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: Śr cze 01, 2011 6:37 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Cz paź 25, 2007 7:02 pm
Posty: 329
Lokalizacja: Łabiszyn/ Bydgoszcz/ Wielka Nieszawka
Obadaj to:

http://archiwum.xtzclub.pl/forum/viewth ... rowstart=0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Do Dubrovnika i z powrotem
PostNapisane: So lip 02, 2011 10:57 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 7:18 am
Posty: 19
Lokalizacja: Poznań
No i od czwartku jesteśmy w domu. Cali i zdrowi choć Polska tradycyjnie zgotowala nam mokre powitanie. Potop wręcz.
Dzięki za rady, zwłaszcza ta o trasie Karlobag - Gospic okazała się magiczna.
Powoli zabieramy się za przegląd zdjęć. Obiecuje fotorelacje.
Pozdrawiam,
Q.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL