Teraz jest Śr maja 01, 2024 5:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 11:21 am 
Świeżak

Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 7:26 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Legnica / Złotoryja / Łódź
Jedyny mankament to dodatkowe obciążenie kufra o 5kg (5l benzynki). Kanisterki całkowicie chowają się za kufrem, zabezpieczone ekspanderkiem więc nawet przy glebie nie mają styczności z ziemią. Jeśli nie kanistry to można w nie wsadzić worki (mam takie uszyte) i wywinąć je na pokrywę kufra. Dobry patent na dodatkowe graty. Kufry to Pancerniki i są do oddania w dobre ręce oczywiście ze stelażem i kanistrami :D .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 9:29 am 
Świeżak

Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 7:26 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Legnica / Złotoryja / Łódź
Dostałem info, że ktoś przysłał mi priv wiadomość w temacie Rumunia. Niestety system informuje, że jestem za krótki do priv wiad. :( więc podaje maila mietusrd04@tlen.pl.
Pozdrawiam system :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 11:06 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
to wal posty!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 12:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 1:36 pm
Posty: 353
Lokalizacja: chorzow
megakura napisał(a):
... jak sie z tym jezdzi?

Mam rowniez pytanie techniczne czy przy zalaniu kanistrow / to okolo 10 kg brdzo daleko z tylu/ przy nierownosciach i wzniesieniech nie podnosi do gory przedniego kola??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: Wt kwi 12, 2011 1:38 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 10:56 am
Posty: 14
u-hu napisał(a):
Mam rowniez pytanie techniczne czy przy zalaniu kanistrow / to okolo 10 kg brdzo daleko z tylu/ przy nierownosciach i wzniesieniech nie podnosi do gory przedniego kola??


Nie wiem o jakie moto Ci chodzi, ale GS ma po 130kg nacisku na oś (przynajmniej moja najlżejsza wersja jaka wyszła w wersji R ma tyle). Rozstaw osi ~1,5m. Załóżmy że karnistry będą 0,5m za tylną osią.
Przy tak dużym uproszczeniu, odciążyłeś przednią oś o jakieś ~3kg. Faktycznie jeszcze mniej ze względu na zawieszenie dodatkowej masy ponad tylną osią co przełoży się na zwiększenie siły nacisku na tylną oś a zmniejszy siłę ciężkości zbiorników.

Podsumowując: wrzuć telefon do tankbag'a (to zrównoważy siłę nacisku) i możesz czuć się bezpiecznie - wheele Ci nie zagrozi ;) (chyba że mu celowo pomożesz).

Przepraszam za off-topic.

W temacie:
Ze wszystkich dokumentów mnie przydał się tylko dowód osobisty. Granicznik na rumuńskiej zweryfikował moje oczy zaszyte za kominiarką w kasku ze zdjęciem i to było tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RUMUNIA
PostNapisane: N lip 22, 2012 11:45 am 
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 07, 2012 2:43 pm
Posty: 15
wybieram sie do rumunii za 2 tygodnie ale jeszcze nie do konca mam zaplanowana wyprawe, dlatego prosilbym o kilka odpowiedzi.

niestety mam ograniczony czas na wyprawe i bede musial wybrac pomiedzy dolina dunaju a wawozem bicaz. co waszym zdaniem lepiej zobaczyc?

jesli wybiore doline dunaju z zelazna brama lepiej przejechac po serbskiej czy rumunskiej stronie?

polecicie sprawdzone noclegi/kempingi przy: transalpina, transfogarska, sapanta, bicaz, dolina dunaju?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL