Teraz jest Śr maja 01, 2024 5:52 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 7:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Może w tym wątku Ci co już byli podzielą się przydatnymi informacjami na temat Pamiru.
(wizy, przygotowania, trasa itd.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 8:28 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
A może Ci co chcą do Pamiru jechać trochę by poczytali? Wtedy pytania byłyby bardziej konkretne. A tak to napiszę:
- wizy potrzebne
- przygotowania podobne jak przy wyjeździe na Węgry (wszystko sprawdzić i zabrać to co trzeba)
- trasa? Nie wiem, byłem tam chyba 5 albo 6 razy w latach 1993 - 2010. Jak długo chcesz tam być? Miesiąc? Nie mam pojęcia czym jedziesz, jakie masz doświadczenie etc.
Zapytaj konkretnie, na pewno ktoś się odezwie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 9:15 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Poczytali, poczytali i się napalili, sęk w tym, aby nie płacić frycowego i trochę dostać gotowych info., specyficznych dla danego wyjazdu i rejonu.
Dzisiaj np. liczyłem koszt wiz wg http://www.geoblog.pl/wizy/kazachstan i wyszło mi ponad dwa tyś. zł. , a niejaki Czosnek pisze, że zapłacił tysiąc :D
Motocykl też pewnie trzeba trochę inaczej przysposobić, opony ,wywalić kat. i może coś jeszcze ???
My akurat chcemy w jedną stronę samolotem, a wracać na kołach przez Iran i Turcję, na miejscu przewidujemy dwa tygodnie, motocykle to GS 1200 adv i F650.
Z góry dzięki :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 9:27 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
Czosnek nie jechał dołem tylko górą. W tysiącu się zmieścisz. Katalizatora jak nie wyrzucisz to i tak się pozbędziesz. Jak Iran to Carnet i 15 tys zł kaucji, ale to pewnie wiesz jak się naczytałeś. Ceny wiz się zmieniają i są różne od tego czy zalatwiasz w Berlinie czy Wiedniu.
Pytaj konkretnie a dostaniesz odpowiedz.
Chcecie w jedną stronę samolotem, słusznie. Z motocyklami?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 9:34 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:14 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Kraków/Brzozów/Gdańsk
Cytuj:
a niejaki Czosnek pisze, że zapłacił tysiąc


Niejaki Czosnek zapłacił ok tysiąc biorąc wizy tranzytowe do Rosji (Kraków), Kazachstanu (Warszawa), Uzbekistanu (Warszawa) a Turystyczne do Tadżykistanu (Berlin) i Kirgistanu (Berlin). Najdroższe były te 2 ostanie (chyba ok 140 E)


Ostatnio edytowano N lut 13, 2011 10:29 pm przez czosnek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Tak, w jedną stronę samolotem, na razie znalazłem w granicach tysiąca od głowy
http://www.esky.pl/loty/wybierz/0/0//as ... ER8bq0gjow
Nad koncepcją przerzutu motocykli jeszcze pracujemy...
Termin to początek lipca.
Co do Iranu, to jest ponoć „sposób” na carnet de passage, korzysta się za opłatą z jakiegoś biura turystycznego, czy coś w tym rodzaju, tłumaczył mi to kolega z którym się wybieramy, ale przy alkoholu i zapomniałem :oops: zresztą to jego działka bo już tam był.
Bez wizy na Iran wyszło mi 1700 zł, ale za to nie liczę wizy Rosyjskiej, to albo coś źle szukam, albo tak podrożało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:31 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Aha, liczę 1700 zł za wizy z prowizją za pośrednictwo 4 x 69 zł, plus 2 x 235 zł za kuriera do Mińska czyli te 700 zł więcej są za "wygodę", ale wyjazdy do Berlina, Warszawy i Krakowa też by kosztowały.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:43 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:14 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Kraków/Brzozów/Gdańsk
Z tego co wiem Berlin można załatwić pocztowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 10:52 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
sambor1965 napisał(a):
- przygotowania podobne jak przy wyjeździe na Węgry (wszystko sprawdzić i zabrać to co trzeba)


Lepszego tekstu dawno nie przerabiałem :lol:

Jedźta gdzie chceta, abyśta sie tylko w moje rejony nie pchali w których bede mieszał od połowy lipca :D Zakładam że chcecie jechać na 1200ADV.
Jak jesteście twardzi to jedźcie wsjo na kołach tak jak Ron i spółka, GSowcy nie latają samolotami :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:12 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
pawelsitek napisał(a):
sambor1965 napisał(a):
- przygotowania podobne jak przy wyjeździe na Węgry (wszystko sprawdzić i zabrać to co trzeba)


Lepszego tekstu dawno nie przerabiałem :lol:

Jedźta gdzie chceta, abyśta sie tylko w moje rejony nie pchali w których bede mieszał od połowy lipca :D Zakładam że chcecie jechać na 1200ADV.
..............

Bo AT jest z Marsa, a GS z Wenus :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: N lut 13, 2011 11:42 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sty 21, 2007 9:23 pm
Posty: 610
pawelsitek napisał(a):
Jak jesteście twardzi to jedźcie wsjo na kołach tak jak Ron i spółka, GSowcy nie latają samolotami :D


To może zapytaj Rona czy drugi raz zrobiłby to w ten sam sposób.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: Pn lut 14, 2011 7:47 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So maja 01, 2010 10:50 am
Posty: 1501
Lokalizacja: Garwolin
sambor1965 napisał(a):
pawelsitek napisał(a):
Jak jesteście twardzi to jedźcie wsjo na kołach tak jak Ron i spółka, GSowcy nie latają samolotami :D


To może zapytaj Rona czy drugi raz zrobiłby to w ten sam sposób.


Zrobili by czy nie, nie wiem- ale zeby o tym wiedzieć trzeba pojechać :!: Czosnek i Endurostany jakoś mykneli na kołach i są weseli...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 2:00 am 
Drogą południową to tak:
Iran wiza fifty/fifty. Jeden dostanie, drugi nie. Dobre czasy się skończyły.
Trzeba się sporo przy tej wizie obecnie nalatać korzystając z pośrednictwa bez gwarancji, że się ją otrzyma.
Wizy: kirgiska i tadzycka z permitem w Berlinie najtaniej (wnioski z amabasad netem, wypełnione wysyłasz pocztą zgodnie z info na stronach tych amabasad). Rosyjska dwukrotna tranzytowa jak sie ma w mieście ambasadę lub konsulat spokojnie osobiście (na podstawie wizy docelowej) + ubezpiecznie od kosztów leczenia polisa min 30000E. Kazachska dwukrotna przez kogoś w W-wie lub pośrednika (warunki jak dla ruskiej).
Najkrótsza droga przez Uzbekistan.
Jak wsio pozoałatwiać stoi dokładnie na stronach amabasad krajów wymienionych wyżej. I od nich zbieranie info o wizach nalezy zacząć, bo raz, ze ceny się zmieniają, dwa, że przepisy również. Dla leniwców biuro pośredniczące. Wsie tematy prowadzi zdaje się tylko warmos.
Pytanie o to, co mozna zobaczyć w Pamirze?
Góry i doliny. Obecnie jest tyle info w necie, że głowa od tego boli. Ostatnią doline godną przejechania zaliczył Czosnek, pozostałe Sambor i kupa innych.
Mapa Geco Maps Pamir 1:500 000
Zima w tym roku ostra więc i lokalnych powodzi należy się spodziewać, oberwanych dróg itp. Będzie ciekawie.

P.S.
Chcesz być trendy? Zalicz Dolinę Wachanu. Nie jest lekko (zwłaszczqa dla moto), ale czterech młodych z Trójmiasta w zeszłym roku zaliczyło. Z oporami, ale zaliczyło. Ktoś z Twojej stajni smiał się, ze miast kluczy wędkę zabrali. I słusznie, bo wody w zeszłym roku było w tych górach od ....
W Pamir to jeżdżą wszyscy...:)
Motocykle moze Wam podrzucić Kajman z forum afri, co się tym zawodowo zajmuje i ma w temacie doświadczenie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 7:38 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Dzięki Elwood :D
o wizach Irańskich na http://www.geoblog.pl/wizy/iran jest napisane, że przy Authorization Code jest 100% gwarancja uzyskania wizy, bez tego faktycznie fifty fifty, ale jak będzie naprawdę to się dopiero okaże.
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pamir
PostNapisane: Wt lut 15, 2011 6:44 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
sambor1965 napisał(a):
pawelsitek napisał(a):
Jak jesteście twardzi to jedźcie wsjo na kołach tak jak Ron i spółka, GSowcy nie latają samolotami :D


To może zapytaj Rona czy drugi raz zrobiłby to w ten sam sposób.


mowi ze nie ;)

Cytuj:
Zrobili by czy nie, nie wiem- ale zeby o tym wiedzieć trzeba pojechać Czosnek i Endurostany jakoś mykneli na kołach i są weseli...


moim zdaniem warto raz przejechac ta trase w calosci.
zdecydowanie poswiecilismy na to za malo czasu. trzeba bylo sie bardziej przylozyc do kazachstanu i uzbekistanu.
zreszta czosnek w rozmowie przed moim wyjazdem mowil to samo.

ps kazachska turystyczna dwukrotnego wjazdu to tylko 10E wiecej niz tranzytowa. imho warto doplacic.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 15 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL