Teraz jest Śr maja 01, 2024 8:35 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Maroko w sierpniu-pogoda
PostNapisane: Pt sty 28, 2011 12:23 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Był ktoś może w tamtym rejonie w letnich miesiącach? Ciekawią mnie warunki pogodowe a raczej temperaturowe przy wybrzeżu, w Atlasie i na pustyni (tu wiadome). Wszystko pod jazdę na moto po bezdrożach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maroko w sierpniu-pogoda
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 11:23 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 1:49 pm
Posty: 56
Lokalizacja: Wrocław
Nie wiem na ile ma to dla Ciebie znaczenie w kontekście bezdroży, ale w tym roku na praktycznie cały sierpień przypada Ramadan (01.08 - 30.08).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maroko w sierpniu-pogoda
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 7:50 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Ja się tu podepne aby nie tworzyć nowego tematu.
Jak wygląda pogoda w drugiej połowie maja w Maroku? Rejony zarówno pustynne jak i górskie.
Oczywiście potrzebuję to wiedzieć aby nie przesadzić z ubraniem.
Proszę też o sugestię co wziąśc z ubioru. Jade w ubraniu enduro.
Planuję zabrać dodatkowo polar, 1 lub 2 podkoszulki, bieliznę, odzież termoaktywną oraz dwu częściowe ubranie przeciwdeszczowe lekkie.
Czy to mi wystarczy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maroko w sierpniu-pogoda
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:06 am 
Aktywny

Dołączył(a): Wt maja 10, 2011 8:35 pm
Posty: 107
danek-dr napisał(a):
Był ktoś może w tamtym rejonie w letnich miesiącach? Ciekawią mnie warunki pogodowe a raczej temperaturowe przy wybrzeżu, w Atlasie i na pustyni (tu wiadome). Wszystko pod jazdę na moto po bezdrożach.


Znalazłem taki opis pogodowy:
Maroko - Sezon i pogoda
Pogoda. Najlepiej jechać wiosną (marzec – maj) lub jesienią (wrzesień – połowa listopada). Unikać natomiast najlepiej lipca i sierpnia – najazd turystów i wysokie temperatury.
Zdecydowanie najgorszy okres to lipiec/sierpień – potworne upały, 50 stopni! Jeśli się nastawiacie na zwiedzanie kraju, lepiej w tych miesiącach zrezygnować z wizyty w Maroku. Można wtedy w miarę normalnie zacząć funkcjonować od godz. 19.00. – wcześniej nie będziecie w stanie – leży się plackiem, śpi lub odwiedza się toaletę, bo organizm nie wytrzymuje takich temperatur.


W Maroku nie byłem ale byłem w czerwcu w Egipcie, w niektórych miejscach na południu było naprawdę 50 stopni, podróżowania w ubraniu motocyklowym przy takich temperaturach sobie nie wyobrażam. Twardziel z Ciebie skoro masz taki plan.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maroko w sierpniu-pogoda
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 5:34 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 4:39 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław
Jechałem przez Maroko od Tangeru przez całe Maroko aż do Mauretanii i dalej do Senegalu i Gambii. Jechaliśmy głównie wzdłuż wybrzeża, przełom czerwca i lipca. Jest gorąco i sucho, ale wiatr od oceanu niesie przyjemny chłodzik. Na Saharze Zachodniej poranki były dość chłodne, ale potem powietrze szybko się nagrzewało.Znacznie gorzej jest w głębi lądu gdzie nie czuć już bryzy morskiej.
Masakra w tym czasie jest w Senegalu i Gambii bo wtedy jest tam pora deszczowa, a więc do dość wysokich temperatur, dochodzi bardzo wysoka wilgotność. I to jest naprawdę trudno wytrzymać.
pozdrawiam
marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL