Teraz jest Pn maja 13, 2024 3:59 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 9:22 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
Wg mnie nie ma co siać paniki. To tak jakby u nas niejaki Antoni Macierewicz mówił, że upadek tupolewa to spisek KGB i prosi USA o pomoc. Zwyczajny widz z Litwy lub Czech czytając taką wypowiedź myśli sobie, "wojna idzie".
Ja wiem , że Rosja lubi grać słowem z krajami ościennymi, ale liczy się oficjalna nota. A przecież ktoś się już do tego przyznał
"...islamscy bojownicy z Północnego Kaukazu wzięli odpowiedzialność za zamach..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr mar 02, 2011 12:37 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 9:09 am
Posty: 291
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Co jakiś czas z Rosji "wychodzą" jakieś informację podane przez jakiegoś generała lub ministra. Wszystko jest sterowane od góry przez służby, Księciuniua i Tołdiego. Ma to na celu robienie zamętu, nie jest to oficjalna nota państwa tylko jakieś info, domysły, propozycje itp
Sądzę że coś takiego wywoła tylko poruszenie w Gruzji, jakąś oficjalną odpowiedź i nic więcej.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So mar 05, 2011 11:09 am 
Świeżak

Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 7:26 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Legnica / Złotoryja / Łódź
Łykam informacje w tym temacie bo pod koniec sierpnia wybieram się (dwie Afryki) do Gruzji i Armenii. Lecimy przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i zwalniamy w Turcji, którą chciałbym dokładnie zwiedzić. Wracamy również przez Turcję bo niestety przez Rosję nienada :evil: . Z promu rezygnujemy, bo jeśli koszty te same, to wolę na kołach i przy okazji jeszcze coś zobaczyć. Widzę, że ten kierunek w tym roku jest dość mocno oblegany ale nie dziwię się - warto :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So mar 05, 2011 4:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Miętus napisał(a):
Łykam informacje w tym temacie bo pod koniec sierpnia wybieram się (dwie Afryki) do Gruzji i Armenii. Lecimy przez Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i zwalniamy w Turcji, którą chciałbym dokładnie zwiedzić. Wracamy również przez Turcję bo niestety przez Rosję nienada :evil: . Z promu rezygnujemy, bo jeśli koszty te same, to wolę na kołach i przy okazji jeszcze coś zobaczyć. Widzę, że ten kierunek w tym roku jest dość mocno oblegany ale nie dziwię się - warto :D


No to są szanse na spotkanie :)
My lecimy w 4ery moto 28/29sierpnia, a trase narazie "negocjujemy", bo są zwolennicy promu i kół :lol:
Pozdro orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So mar 05, 2011 11:55 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Miętus: Z Soczi do Batumi pływa wodolot - może wezmą moto i może da się przez granicę - link - można zadzwonić i się zapytać:
http://www.morport-sochi.ru/lines/
Na Krymie jest promowe przejście z Rosją. Nie gonilibyście dwa razy przez Turcję.
Jak bedziecie ciąć przez Turcję, to polecam kamping nad Morzem Czarnym w Akcakoca przed Eregli (ze Svilengradu bez zwiedzania Istambułu jeden przelot), oraz drogę nr 10 wzdłuż brzegu morza do Sinop - wg przewodnika najładniejsza nadmorska droga widokowa nad Morzem Czarnym - co osobiście potwierdzam. Po drodze warto odwiedzić Safranbolu (stare miasto osmańskie wpisane na listę UNESCO) oraz klasztor w Sumela na południe od Trabzonu. Ciekawa jest też starożytna stolica Armenii w Ani ( też na liście UNESCO)- dojazd tylko od strony Turcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N mar 06, 2011 7:18 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 7:26 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Legnica / Złotoryja / Łódź
Marcin dzięki wielkie za info. Trasa jeszcze jest w fazie planowania więc wszystkie informacje są bardzo cenne. Dwukrotny przelot przez Turcje na 90% bo w kierunku wschodnim chcę lecieć wybrzeżem a z powrotem wjechać w głąb Turcji.
Jestem wdzięczny za wszelkie porady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N mar 06, 2011 11:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Jakbyście wjeżdżali z powrotem z Armenii do Turcji od strony Erewania, to koło Dogubayazit kierując się na Ishak Pasa Sarayi ( zabytek, jak my byliśmy był w trakcie odbudowy) jest kamping z restauracją - pokoje + pole namiotowe.
Gdybyście jechali obejrzeć górę Nemrut Dagi to u jej stóp przy drodze jest kamping prowadzony przez Turka mówiącego po polsku (jedno z naszych dużych zaskoczeń. Jak podjeechaliśmy podszedł i rzekł " Jak sie macie. Dzień dobry" :D )
W Kapadocji jest kamping w Goreme na dole po drugiej stronie drogi niż ta na której jest część muzealna (na górze tłok i daleko do miasteczka). Pod koniec maja byliśmy na kempingu sami. Do miasteczka i knajpek jest 15 minut spacerkiem.
Jechaliśmy bez zadnego konkretnego planu po określeniu jedynie miejsc które chcieliśmy zwiedzić i daty kiedy musimy wyjeżdżać do domu. We wschodniej Turcji nie ma problemu z noclegami, jest bezpiecznie, ludzie sa bardzo przyjaźni i jak się coś przydarzy bardzo chętnie pomogą. Uważajcie jedynie z tankowaniami - nie wszystkie stacje mają benzynę.

Wrażenia zagwarantowane, pogoda też. Byliśmy w Turcji od 17 maja do 1 czerwca i ani jednego dnia nie mieliśmy deszczu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 9:20 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:14 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Kraków/Brzozów/Gdańsk
Cytuj:
Miętus: Z Soczi do Batumi pływa wodolot - może wezmą moto i może da się przez granicę


Ten wodolot z Soczi nie zabierze motocykla. (Przerabiał to już kolega).

szuler napisał(a):
Jakbyście wjeżdżali z powrotem z Armenii do Turcji od strony Erewania,.


O ile się orientuje to przejścia między Armenią a Turcją są zamknięte od wielu lat. Coś się zmieniło w tej kwestii?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 11:07 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Czosnek, zachowałeś czujność rewolucyjną - dzięki. Nawet nie pomyślałem o możliwości zamknięcia granicy :oops:
Na dzień dzisiejszy jest w dalszym ciągu zamknięta i nie zanosi się na jej otwarcie. Informacja potwierdzona przez Konsulat Polski w Ankarze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt mar 08, 2011 7:29 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 9:09 am
Posty: 291
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Zadam jeszcze raz pytanie bo mnie mocno to nurtuje. Jak jest z przełęczami, droga wojenna, jeśli chodzi o śnieg. Będę w Gruzji mniej więcej od 10 maja.

Wszelkie uwagi mile widziane !!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt mar 08, 2011 11:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2009 8:52 am
Posty: 127
Lokalizacja: Okolice Słupska
Nigdy tam nie byłem , ale z mojego doświadczenia: jeżeli to jest droga utrzymywana cały rok w przejezdności to nie ma problemu. Natomiast jeżeli jest to droga przejezdna jak samoistnie śnieg stopnieje to będzie zależeć na ile śnieżna była zima.
Np:
- Czarnogóra Durmitor przejechałem za drugim razem - ok 3 czerwca droga była przejezdna gdyż tydzień prze naszym przejazdem przebili tunel. Za pierwszym razem ok.10 maja zawróciłiśmy - śnieg.
- Pireneje - 12 maja żółte i białe drogi były zasypane od ok. 1500 m wysokości. Przejechaliśmy dopiero w okolicy Lourdes czerwoną drogą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 9:30 am 
Początkujący

Dołączył(a): So gru 26, 2009 6:30 pm
Posty: 33
fireman napisał(a):
Zadam jeszcze raz pytanie bo mnie mocno to nurtuje. Jak jest z przełęczami, droga wojenna, jeśli chodzi o śnieg. Będę w Gruzji mniej więcej od 10 maja.

Wszelkie uwagi mile widziane !!!!!

foto porób :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 12:22 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 8:53 pm
Posty: 469
Lokalizacja: wwa
Droga wojenna powinna być przejezdna bez problemu.
To takie Gruzińskie Krupówki. Dużo turystów, w zasadzie sam asfalt.
A z przełęczami w innych miejscach to różnie jak wszędzie na świecie. Ja byłem w lipcu i czasem trzeba było przepychać się przez śnieg.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr mar 09, 2011 4:06 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 9:09 am
Posty: 291
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
No własnie w lipcu. Ja będe tam w maju :) i dlatego mam pewne obawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 9:47 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
fireman napisał(a):
Ja będe tam w maju :) ...

to wiem , że po powrocie będziesz moim najlepszym źródłem informacji :) (my w czerwcu ruszamy)
Teraz jade do Gdyni na Kolosy i widzę w programie , że są fotokasty o Gruzji , Armeni m.in "Magiczne Zakaukazie" ,Emilia Płochocka oraz "Najpiękniejszy Kaukaz" Grzegorz Petryszak.
Postaram się dowiedzieć jak najwięcej i wrócę z relacją
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL