Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:15 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 7:24 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
update: wyglada na to, ze nie ma zadnego problemu z transferem Krym <-> Rosja

http://www.lonelyplanet.com/thorntree/t ... ID=2149304

zaczyna sie rysowac realna alternatywa dla smigania przez Turcje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 11:10 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
prom płynie z Kercz do Kavkaz tą trasą:

http://wikimapia.org/231140/Port-Kavkaz

a tutaj jest nawet zdjęcie z tego promu :D

http://www.flickr.com/photos/rob_mills/ ... otostream/

to jest rzut beretem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So lut 11, 2012 8:49 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Obejrzałem parę relacji, przeczytałem kilkanaście innych i zaczynam się zastanawiać czy moje opinki Metzlere turance dadzą radę i czy nie rozważyć zmiany opon? Nie chce zmieniać opon na miejscu i zakładać kostek z tego co czytam to tamtejsze drogi to głównie szutry a droga do Gruzji przez Rosję i Ukrainę to w 99% asfalt. Czy wg was dam radę dostać się do np. Mestia czy Uszguli na moich kapciach? Jadę w lipcu więc chyba powinno być miarę sucho.. choć w górach nigdy nic nie jest pewne. Jakie opony ewentualnie byście doradzali?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So lut 11, 2012 9:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2010 10:05 am
Posty: 128
Lokalizacja: Gdynia
Dadzą radę. Najwyżej ciut spuścisz powietrze. Moja dziewczyna była na Tourancach i dała radę, nawet w deszczu i w błocie.

T.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So lut 11, 2012 10:57 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 8:40 pm
Posty: 581
independent napisał(a):
Ze jest mozliwy wjazd tylko przez Kazbegi to wiem, pytam raczej o mozliwosc jechania przez rosje nad brzegiem do miejscowości Tuapse i pozniej odbić wgłąb.


http://africatwin.com.pl/showthread.php ... 3&langid=1 - ostatnie zdanie potwierdza, że jest to możliwe... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N lut 12, 2012 8:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
Bandit napisał(a):
........... Jakie opony ewentualnie byście doradzali?

Spokojnie przejedziesz na szosowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N lut 12, 2012 10:21 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Dzięki koledzy za szybką odp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N lut 12, 2012 9:48 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Bandit rade dasz spokojnie...gdy nie bedzie mokro!!! Jak popada to lepiej miec gumy, ktore beda stawialy wieksze opory. Mniemam, że jedziesz jak co roku z Atomówką?
Tak naprawde, to na 2012 do Mestii bedzie elegancki asfalt. Mestia-Uszguli i dalej pętlą do Kutaisi, gdy jest sucho nie bedzie problemu...gdy mokro bedzie CYRK.
Następny CYRK przy mokrym, na kilkukilometrowym odcinku wjazdu z Kazbegi pod CmindaSameba, ale to zawsze mozna wziąc ŁadęNiwę z "centrum". I ostatni CYRK to droga z DawidGaredża do Tbilisi, ta krotsza...bo tam luzny szutr!
[ img ]

...reszte "trasMotocyklowych" bez problemu szosowkami obsmyczysz :)

Pozdro Orzep
p.s. Jak juz bedziesz mial zarys swojej trasy, daj cynka...spotkamy sie pogadamy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:17 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Orzep napisał(a):
Bandit rade dasz spokojnie...gdy nie bedzie mokro!!! Jak popada to lepiej miec gumy, ktore beda stawialy wieksze opory. Mniemam, że jedziesz jak co roku z Atomówką?
Tak naprawde, to na 2012 do Mestii bedzie elegancki asfalt. Mestia-Uszguli i dalej pętlą do Kutaisi, gdy jest sucho nie bedzie problemu...gdy mokro bedzie CYRK.
Następny CYRK przy mokrym, na kilkukilometrowym odcinku wjazdu z Kazbegi pod CmindaSameba, ale to zawsze mozna wziąc ŁadęNiwę z "centrum". I ostatni CYRK to droga z DawidGaredża do Tbilisi, ta krotsza...bo tam luzny szutr!

...reszte "trasMotocyklowych" bez problemu szosowkami obsmyczysz :)

Pozdro Orzep
p.s. Jak juz bedziesz mial zarys swojej trasy, daj cynka...spotkamy sie pogadamy :wink:


Temat opon rozpoznany, wiem na co mogę liczyć z moim ciężkim motto i mokrym błotkiem przerabiałem to już - ale dziękuje za info. W tym roku troszkę inaczej będzie to wyglądać gdyż Atomówka jedzie sama na swoim bzyku (Honda NX 250- stoi rozgrzebana w przygotowaniu). Druga sprawa nawet gdy będę miał kostki i sam przejadę to moja lepsza polowa polegnie najzwyczajniej z braku doświadczenia. Więc jak nie będzie sucho.. to będę zmuszony do rozwiązani alternatywnych. Chętnie się spotkam jak znajdziesz chwilkę, bywam "prawie" co czwartek w Oleńce.
PS. Łobuzie :) ten wyjazd to głównie przez Ciebie i Twoje fotki :) Delikatnie mówiąc oczarowały i zawróciły mi w głowie. Nie zostały Ci może jakieś map Gruzji z wyjazdu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:07 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
Bandit napisał(a):
PS. Łobuzie :) ten wyjazd to głównie przez Ciebie i Twoje fotki :) Delikatnie mówiąc oczarowały i zawróciły mi w głowie. Nie zostały Ci może jakieś map Gruzji z wyjazdu?

Dzięki za uznanie...
Mape mam taka i chetnie pozycze, jak nie znajdziesz nic dokladniejszego, oraz przewodnik.
[ img ]
[ img ]

Jezeli masz NAVI Garmina, to tez "coś" podpowiem jak sie spotkamy :) Jak buszujesz po necie za info o Gruzji, to moze trafisz na relacje, gdzie sa linki z mapami w jez.Rosyjskim dośc dokladne. Ja niestety pokasowalem i nie moge namierzyc ich obecnie. :(

Pozdro Orzep
p.s. Odezwe sie w sprawie spotkania...jak mrozy puszcza! :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:13 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Orzep napisał(a):
Bandit napisał(a):
PS. Łobuzie :) ten wyjazd to głównie przez Ciebie i Twoje fotki :) Delikatnie mówiąc oczarowały i zawróciły mi w głowie. Nie zostały Ci może jakieś map Gruzji z wyjazdu?

Dzięki za uznanie...
Mape mam taka i chetnie pozycze, jak nie znajdziesz nic dokladniejszego, oraz przewodnik.

Jezeli masz NAVI Garmina, to tez "coś" podpowiem jak sie spotkamy :) Jak buszujesz po necie za info o Gruzji, to moze trafisz na relacje, gdzie sa linki z mapami w jez.Rosyjskim dośc dokladne. Ja niestety pokasowalem i nie moge namierzyc ich obecnie. :(

Pozdro Orzep
p.s. Odezwe sie w sprawie spotkania...jak mrozy puszcza! :twisted:


To się pisze, pożyczę odkupie jak wolisz. Zgadamy się co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:15 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 10:24 pm
Posty: 241
Lokalizacja: Warszawa
Orzep napisał(a):
Jak buszujesz po necie za info o Gruzji, to moze trafisz na relacje, gdzie sa linki z mapami w jez.Rosyjskim dośc dokladne. Ja niestety pokasowalem i nie moge namierzyc ich obecnie. :(

O to chodzi :?:
http://www.wykop.pl/ramka/198792/mapy-w ... sow-zsrr/#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:29 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Wt lut 02, 2010 11:29 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Wrocław
Panowie, a z innej flanki..
Czy przy wyjeździe w tamte rejony należy spodziewać się sensacji gastryczno - odbytniczych?
Inna woda, jedzenie, bakterie.. Ma ktoś jakieś opinie i przeżycia?
Jeśli tak to jak się zabezpieczacie przed zwrotami w dużych ilościach?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:39 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
To ja dorzucę coś od siebie, próbuje zebrać "ciekawostki" warte odwiedzenia w jednym miejscu mile widzane podpowiedzi do wzbogacenia mapy
http://maps.google.pl/maps/ms?msid=213143503782988351077.0004b83839de9e861613d&msa=0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 10:44 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 2:00 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Opole
Jako, że też się szykuje w tamte strony to mam to co Orzep proponuje i mogę polecić, bo fajne.
Co do nawi to ściągnij sobie Mobile Atlas Creator i dzięki niemu możesz buszować po wielu serwerach i ciągnąć różniste mapki dla różnistych nawigacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL