Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:00 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr gru 21, 2011 9:49 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 2:00 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Opole
Jakie koszty były na granicy i ile trwał przejazd?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz gru 22, 2011 11:45 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
Kazbegi było na naszej trasie najlepszym przejściem granicznym - żadnych opłat, przyjaźni celnicy a kolejki różnie (na wjeździe czekaliśmy 20 min a na wyjeździe 1,5 h).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 7:02 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 2:00 pm
Posty: 233
Lokalizacja: Opole
Domyślam się, że mieliście wcześniej wizy i ubezpieczenie.
Jak ktoś leci przez Turcję do Gruzji i wylatuje przez Rosje to trzeba jaką popłatkę uiścić za wizę i ubezpieczenie.
Pytanie ile?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: So gru 24, 2011 11:53 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 8:02 pm
Posty: 175
1) Wiza 2 dwukrotną do Rosji wydana na miesiąc - 360 zł od osoby.
2) Ubezpieczenie na miesiąc 60 zł (od osoby) w Tow. EUROPA
3) Zielona Karta - bezpłatna w PZU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 6:24 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Czy ktoś z szanownych kolegów ma może informacje o możliwościach przedostania się z Kerch do Poti, Poti - Kerch? Albo Kerchu na rosyjski brzeg a potem do Gruzji? Informacje o promie są mi znane chodzi o informacji od korzystających z tego połączenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 6:43 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
moja rozkminka kosztow dojazdu do Gruzji z Warszawy.

Kolejno:
Kraj - liczba kilometrow (cena benzyny) - koszt 100 km przy zalozeniu, ze motor spali 6 litrow - koszt przejazdu przez kraj

Wersja przez Rosje i Ukraine

PL - 300 (5,60) - 33,6 = 108
UA - 1150 (3) - 18 = 207
RU - 800 (2,9) - 17,4 = 140

Paliwo: 455
Wiza rosyjska: 300 + ubezpieczenie 250.

Wersja przez Turcje

Pl - 400 (5,60) - 33,6 - 135
SL - 200 (6,30) - 37,8 - 75
HU - 200 (6,00) - 36 - 72
RO - 700 (5,40) - 32,4 - 226.8
BG - 300 (5,48) - 33 - 99
TR - 1400 (7,9) - 47.4 - 663.6

1270 + Wiza turecka 20 USD

Wnioski (dotycza terminu majowego)
- jezeli fundusz lapowkowy zamknie sie w 500 pln to oplaca sie jechac przez Rosje
- duzym minusem jazdy przez Rosje jest niepewnosc pogody. Na poczatku maja moze byc super pogoda na spanie w namiocie na dziko, a moze byc beznadziejna. Tanich noclegow w tamtych okolicach raczej nie bedzie. Jadac przez Turcje mozna od razu zalozyc, ze od wysokosci Bulgarii nie powinno byc problemem spanie w namiocie. O ile w gorach moze byc zimno to nad morzem Czarnym na pewno da rade. Plusem drogi przez Turcje jest jej przewidywalnosc. Nie bardzo ma co nas tam zaskoczyc, jak bedzie w Rosji, we wschodniej Ukranie jest dla mnie mniej oczywiste.

Jakies komentarze?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 7:49 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
...przez Turcje jeszcze dodatkowo opłaty autostradowe około 100zł. Karta+minimum nabicia 50-"tureckichMonet"(jakPamietam). Nie mozna placic gotowka, ani karta kredytowa.
Chyba, ze uda sie ominac autstrade od granicy BG do Stambulu(dyspozycyjnośćCzasowa), bo wyzej 4-pasmowki są nie platne. Obwodnice miast w ciagu autostrad rowniez(Istambul, Ankara) i 2011 mosty przez Bosfor tez były za darmo...w 2006 placilem za przejazd!

Pozdro Orzep


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 8:29 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
cenna informacja, cały czas rozważam czy zamknąć pętle wokol morza czarnego czy wracać tez przez rosje.

w rosji lecisz "przy brzegu: czy "wgłąb lądu i w dół?"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 9:57 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 11:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Wawa
"przy brzegu" nie da rady, bo musiałbyś jechać przez Abchazję. Gruzini ich nie tolerują i Cię nie wpuszczą. Jedyna droga do Gruzji tylko przez Wladykawkaz, Kazbegi.

Odnośnie opłat za autostrady w Turcji: w drodze do Gruzji to bramek jest chyba 3 albo 4. Byłem w Turcji kilka razy, przez bramki przejeżdżam bez zatrzymania jak zresztą wszyscy Turcy. Walka z automatem i usiłowanie " zapłacenia" niesie za sobą ryzyko gniewu tych z tyłu, których niesamowita ilośc gromadzi się w 3 sekundy. Mój towarzysz kupił kartę, ale o ile wiem nie udało się nią zapłacić. Moim zdaniem: szkoda sobie zawracać głowę tylko jechać. Wg informacji od kolegi Turka, obcokrajowcy są bezkarni z uwagi na brak informacji o sposobie zapłaty w języku innym niż turecki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 11:39 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
nie zamierzam placic za autostrade. albo skorzystam z rady i oleje albo jade bokiem.

Wjazd do Gruzji od strony Abchazji jest przestepstwem granicznym w rozumieniu gruzinskiego prawa i mili usmiechnieci Gruzini traktuja to ponoc bardzo powaznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 2:21 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 1:38 am
Posty: 1753
Lokalizacja: Wroclaw
gluck napisał(a):

Odnośnie opłat za autostrady w Turcji: w drodze do Gruzji to bramek jest chyba 3 albo 4. Byłem w Turcji kilka razy, przez bramki przejeżdżam bez zatrzymania jak zresztą wszyscy Turcy. Walka z automatem i usiłowanie " zapłacenia" niesie za sobą ryzyko gniewu tych z tyłu, których niesamowita ilośc gromadzi się w 3 sekundy. Mój towarzysz kupił kartę, ale o ile wiem nie udało się nią zapłacić. Moim zdaniem: szkoda sobie zawracać głowę tylko jechać. Wg informacji od kolegi Turka, obcokrajowcy są bezkarni z uwagi na brak informacji o sposobie zapłaty w języku innym niż turecki.


...hmmm to Ja jezdzilem chyba innymi bramkami, bo po kazdym podjezdzajacym i przykładającym karte podnosil sie szlaban i nie bylo opcji "przeleciec". Przy mniejszych wyjazdach stała Policja.
Jest jeszcze taka opcja, ze poruszales sie po Turcji podczas Świąt państwowo/religijnych i wtedy nie ma opłat. Tak tez raz sie mi trafiło...przez kilka dni sie przelatywało zwalniając w bramkach!

Pozdro Orzep
p.s. Co do bezkarnosci obcokrajowcow, to znam kilku co mandaciki dostali za predkosc ;)
Biale, cywilne auto z radarem przy drodze...a za kilkaset metrow "MillicjantyKsięgowi" w nastepnym!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 7:33 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): N sie 02, 2009 7:18 am
Posty: 775
Lokalizacja: Gliwice
U nas ta opłata działała w kratkę, ale jak coś się zacięło to płacili za nas lokalesi lub nas puszczała obsługa
:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 8:14 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 9:09 pm
Posty: 311
gluck napisał(a):
"przy brzegu" nie da rady, bo musiałbyś jechać przez Abchazję. Gruzini ich nie tolerują i Cię nie wpuszczą. Jedyna droga do Gruzji tylko przez Wladykawkaz, Kazbegi.

Odnośnie opłat za autostrady w Turcji: w drodze do Gruzji to bramek jest chyba 3 albo 4. Byłem w Turcji kilka razy, przez bramki przejeżdżam bez zatrzymania jak zresztą wszyscy Turcy. Walka z automatem i usiłowanie " zapłacenia" niesie za sobą ryzyko gniewu tych z tyłu, których niesamowita ilośc gromadzi się w 3 sekundy. Mój towarzysz kupił kartę, ale o ile wiem nie udało się nią zapłacić. Moim zdaniem: szkoda sobie zawracać głowę tylko jechać. Wg informacji od kolegi Turka, obcokrajowcy są bezkarni z uwagi na brak informacji o sposobie zapłaty w języku innym niż turecki.


Ze jest mozliwy wjazd tylko przez Kazbegi to wiem, pytam raczej o mozliwosc jechania przez rosje nad brzegiem do miejscowości Tuapse i pozniej odbić wgłąb. Widziałem kiedys zdjęcia z opuszczonych kurortów letniskowych w tamtych rejonach i chciałbym tam zajrzec po drodze.

Nie wiem ofca jaką trasę planowałeś przez Rosję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 9:43 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
independent napisał(a):
Ze jest mozliwy wjazd tylko przez Kazbegi to wiem, pytam raczej o mozliwosc jechania przez rosje nad brzegiem do miejscowości Tuapse i pozniej odbić wgłąb. Widziałem kiedys zdjęcia z opuszczonych kurortów letniskowych w tamtych rejonach i chciałbym tam zajrzec po drodze.

Nie wiem ofca jaką trasę planowałeś przez Rosję


Nad tym samy się zastanawiam pytanie czy jest tam jak się dostać z Krymu na drugi brzeg?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:12 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:32 pm
Posty: 370
Lokalizacja: Warszawa
Planowalem na szybko przez Rostov po drugiej stronie gor.

Via Michelin twierdzi, ze jest przejscie i prom z Krymu do Rosji. Do sprawdzenia.

Droga z Tuapse "wglab" istnieje na mojej papierowej mapie. Najpierw jest to cieniutka 'Other road', ktora przechodzi potem z 'important connecting road'. Przez dlugi czas idzie dolina i trzeba tylko zrobic przelecz na ok. 700 metrach, wiec nie powinno byc tragedii.

Moja wycieczka chyba pojedzie jednak przez Turcje. Poza lapowkami w Rosji obawiam sie jak by wygladalo spanie w namiocie na poczatku maja na polnocnym Kaukazie, bo nawet przyjmujac fajny wariant przez Tuapse jeszcze jest 900 km do Gruzji - bedzie tam mozliwosc rozsadnego rozbicia sie gdzies z namiotem? Bo na tani nocleg pod dachem to pewnie nie ma tam co liczyc?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 12 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL