Teraz jest Śr maja 01, 2024 7:49 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz kwi 21, 2011 4:23 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
bartekgo napisał(a):
klanger napisał(a):
Generalnie to cały urlop mógłbyś spędzić na wałęsaniu się po Turcji i ani chwili byś się nie nudził... a tu jeszcze Gruzja i Armenia :D


moze troch za duzo jak na jeden raz ale kto wie kiedy bede mial nastepny taki urlop

klanger napisał(a):
Jakbyś potrzebował kasy na Bułgarię, to zamiast skręcać na obwodnicę wjedź kawałek do miasta (prosto tą samą trasą co prowadzi od granicy) i zaraz będziesz miał banki - tylko tam można wymienić kasę (nie wiem czy na granicy można, jest raczej mało reprezentacyjna).


Jezeli chodzi o kase to mamy taki sposob, ze wyplacamy w bankomatach. Pierwsze to bezpieczenstwo. Przy sobie mam zawsze tyle kasy ile trzeba. Drugie bankomat wyplaci Ci walute kraju i nie martwisz sie o kantor.
Minusem jest przelicznik bankowy i prowizja za wyplate i to ze plastik moze nierzadko słuzyc tylko jako podstawek pod gorący kubek. + > -

Dzieki za info


jesli chodzi o wypłaty z bankomatów to polecam Mbank nigdy mnie nie zawiódł ich kurs czy to na Bałkanach czy na Ukrainie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 8:37 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
wlasnie zastanawialem sie nad zmiana na jakis co ma darmowe wyplaty z bankomatow zza granicy,
Na to nowe konto beda wykonywane tygodniowe przelewy aby w razie zaginiena karty , nieuczciwy znalazca nie mogl wyplacic calej kapusty

Rzucil w oko mi sie Alior no i mBank. Problem w tym ze Alior ma tylko jeden rodzaj kart. Pytanie: jakie karty sa obslugiwane na Bałkanach , w Turcji, Gruzji?? Visa czy Mastercard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 10:23 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lut 08, 2008 1:43 pm
Posty: 138
Lokalizacja: Poznań/Złotów
ja z Mbankiem nie mam problemów i wypłacałem za darmo na całych Bałkanach po dobrym kursie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 1:04 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 06, 2011 12:14 pm
Posty: 66
bartekgo napisał(a):
Pytanie: jakie karty sa obslugiwane ... w Turcji ? Visa czy Mastercard


Wszystkie, jakie znasz i wiele więcej (10 różnych terminali to norma na stacjach w Turcji wschodniej)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt kwi 26, 2011 7:47 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
to widze ze zachod jest bardziej zacofany w tym temacie
dzieki za info


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt kwi 26, 2011 2:58 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2011 11:21 pm
Posty: 19
Panowie jesli chodzi o bezpieczenstwo itd to ja uzywam 'pre-paid' mastercard (visy tez sa)...czyli wplaca sie tyle ile potrzeba i uzywa...mam takie cos ze jest nie ma oplaty za pobor z jak kolwiek bankomatu i zawsze kobita lub kolega itd moga napelnic mi w razie czego przez internet z domu lub z poczty itd....
w Polandzie jest to tez takze warto zobaczyc i poszukac odpowiedniej (bo so rozne)
http://mastercardprepaid.pl/
http://www.dotpass.pl

plus tego ze nikt prywatnego konta nie oczysci a tak samo jak mastercard lub visa dziala....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 1:31 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
to ja z innej beczki;
czy ktos z zszanownego grona kupowal w turcji opony?? bo mam na kole srednio-zużytą, do Turcji spokojnie zajade. Zastanawia mnei jak z dostepnościa opon , zebym nie musial 3 dni szukac opony do moto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N maja 01, 2011 9:23 am 
Świeżak

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 8:22 pm
Posty: 5
Witam.

No ja sie tez wybieram w ta trase i ruszam 14/07 z Bieszczadow,
jeden moto( ja i pasazerka i samochod(dwojka doroslych i dziecko) wiec jakby ktos byl gdzies tam w okresie koncowka lipca polowy sierpnia to chetnie sie spotkam i pozwiedzamy razem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Cz maja 05, 2011 1:15 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
Aktualnie jedzie tam dwóch znajomków na F800GS. Postępy w trasie i spostrzeżenia na gorąco piszą tu - nie sądzę, żeby mieli coś przeciwko "podglądaniu":
http://dwamotory.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 9:16 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 10:40 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Wroclaw
czas ruszyć dupe http://bartosikowie.blogspot.com/ ; od jutra


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt maja 31, 2011 10:55 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
W niedziele wrocilismy z Gruzji, Armeni i Azejberdzanu. Gdyby ktos mial jakies pytania prosze smialo pisac lub dzwonic 606293035.
W trzy tygodnie wyszlo 13tys km.
Paliwo turcja ok 2 Euro
gruzja i armenia ok 1 Euro
azejberdzan 0,5 Euro.
Wjazd do azejberdzanu tylko na tranzyt 3 dni, w innym wypadku depozyt ok 7tys$.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N cze 12, 2011 1:10 am 
Świeżak

Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 8:22 pm
Posty: 5
W niedziele wrocilismy z Gruzji, Armeni i Azejberdzanu. Gdyby ktos mial jakies pytania prosze smialo pisac lub dzwonic 606293035.
W trzy tygodnie wyszlo 13tys km.
Paliwo turcja ok 2 Euro
gruzja i armenia ok 1 Euro
azejberdzan 0,5 Euro.
Wjazd do azejberdzanu tylko na tranzyt 3 dni, w innym wypadku depozyt ok 7tys$.

Witam

Jest jakas szanas ,zebys troche popisal co i jak, jaka trasa i ogoilnie jak dojechaliscie i czy uzywaliscie promu, jak w Turcja na autostradach i jak granice?
Ja planuje jechac z moja mila i tak rozmyslam co gdzie i jak.

Dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: N cze 12, 2011 4:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
Witam

Jest jakas szanas ,zebys troche popisal co i jak, jaka trasa i ogoilnie jak dojechaliscie i czy uzywaliscie promu, jak w Turcja na autostradach i jak granice?
Ja planuje jechac z moja mila i tak rozmyslam co gdzie i jak.

Dziekuje[/quote]
Na obszerna relacje to raczej nie mam poetyckiego języka:).
Generalnie autostrad unikalismy. Lecielismy od
dzien 1
Bielsko-bialej na Budapeszt, potem Belgrad(50km przed Belgradem pierwszy nocleg) W serbi pierwsze fizyczne sprawdzenie paszportow czas 1 min
dzien 2
Belgrad- Sofia- Dimitrovgrad(drugi nocleg).
dzien 3
Dalej na Tureckie Edirne (z Bułgarii żóltą drogą przez Grecje i z Grecji do Turcji) - polecam bardzo kameralne i puste przejscie. Wiza turecka chyba 15Euro czas 5 min. Lecimy dalej na Instambul autostrada, instambul jedziemy przez centrum (wszystko 5xjak w warszawie). Lecimy droga wzdloz autostrady (dwa pasy w jedna, dwa w druga)na Izmit do Eregli gdzie spimy.
dzien 4
Dzien zaczynam od odcinka 1001 zakretow z Eregli na Devrek, potem Karabuk,Kastomonu, Boyabat,Bafra
Dzien 5
Lecimy w z dłuż wybrzeża (droga niezła ale nudna) po drodze zwiedzamy monastyr Sumela(od Trabzonu w głąb ladu ok 50km) malownicza droga i piekne widoki, naprawde warto
Spimy juz w Gruzji.
Odleglosc 3450km.
Wracalismy rowniez przez Turcje centalna (Kapodocja,Pamakule) i wybrzezem egejskiego na Bulgarie, Rumunie, Wegry,

Granice bardzo szybko i bezbolesnie (tylko azejberdzanska 8h) .
Granica turecko gruzinska tylko przejscie przy Batumi jest calodobowe, reszta dzienne od 9 do chyba 21 Gruzinskiego czasu
W Poti spotkalismy Polaka na R1200 czekal trzeci dzien na prom, czy dalej czeka?? nie wiem:)

W Turcji mandaty drogie np za 30km 260TL czyli 130Euro. My kilka dostalismy, ale zadnego nie podpisalismy wiec nie wiemy czy poszly w system.
Sposob zatrzymania: stare renault 19 lub radiowóz na poboczu z kamerą, dwa kilometry dalej policjant robi wahadło i zdejmuje wczesniej nagranego delikwenta.
W Gruzji policja bardzo przyjazna dla turystow (jezdza caly czas na sygnałach swietlnych)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 12:54 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 8:08 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawski Zachodni
Witam Wszystkich

Dzięki za ogrom informacji, wybieramy się tam, ale nie ustaliliśmy jeszcze daty, bo u kumpla uzależnione to jest od wolnego w pracy. Czy ktoś z was wjeżdżał do Gruzji przez Rosję od Azerbejdżanu? Plotka niesie, że chcą jakieś niebotyczne pieniądze, jako depozyt w USD, a potem oddają ci we własnej walucie? Pisaliście coś o tranzycie, mogę prosić o więcej detali, przynajmniej gdzie załatwiana wiza, w ambasadzie azerskiej w Wawie? Jaki koszt? Może ktoś z was był na leasingowanym motocyklu?

Dzięki za pomoc
Kwiatek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Gruzja
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 1:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 1:03 am
Posty: 194
Lokalizacja: Olsztyn
alan21 napisał(a):
Witam Wszystkich

Czy ktoś z was wjeżdżał do Gruzji przez Rosję od Azerbejdżanu? Plotka niesie, że chcą jakieś niebotyczne pieniądze, jako depozyt w USD, a potem oddają ci we własnej walucie? Pisaliście coś o tranzycie, mogę prosić o więcej detali, przynajmniej gdzie załatwiana wiza, w ambasadzie azerskiej w Wawie? Jaki koszt? Może ktoś z was był na leasingowanym motocyklu?

Dzięki za pomoc
Kwiatek

Jesli depozyt placisz w $ rowniez w dolarach dostajesz. Granice RUS-AZ i RUS-GEO sa ponoc tylko dla lokersow(info od Polaka z ambasady spotkanego na wojennej w gruzj)i. Slyszalem ze faktycznie od strony Rosji mozna wjechac do AZ. Jesli chcesz wjechac bez kaucji deklarujesz tranzyt na 3 dni (my tak zrobilismy). Wiza w ambasadzie w wawie. Pracuja we wtorki i czwartki. Koszt wizy 60 euro. czas ok tygodnia.
Ja masz w dowodzie bank to nie wjedziesz. Musisz miec notarialny kwit najlepiej w ich jezyku. (chyba ze jestes tworczy i sam sobie cos fajnego wydrukujesz i przygotujesz pare $ za przymkniecie oka)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 18   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL