Teraz jest So kwi 27, 2024 8:39 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 8:26 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 6:45 am
Posty: 7
Lokalizacja: Jędrzejów (Okolice)
Miałem ostatnio spotkanie z Austriacką policją, oczywiście chodzi o przekroczenie prędkości co prawda tylko o 20 ale mandat wpadł. Dostałem tylko 20 euro ale nie w tym rzecz. Ze pracuję w Austrii więc zapytałem się szefa co i jak z mandatami, więc sprawa wygląda następująco. Jeśli poruszamy się po autostradach lub trasach szybkiego ruchu i przekroczymy dozwoloną prędkość o ponad 30 to czeka nas surowy mandat ( ja otrzymałem najniższy z możliwych :) ) jeśli natomiast przekroczymy prędkość o ponad 30 w terenie zabudowanym to mamy poważny problem i na 99% żegnamy się z prawkiem, sprawa jest kierowana do sądu do polski i musimy zdawać prawko od nowa :cry: Tyle się dowiedziałem więc to jest ku przestrodze, Być może obcokrajowców mogą czasem potraktować bardziej ulgowo, ale lepiej dmuchać na zimne.

Jak to jest w innych krajach europy ?? Może ktoś wie a może miał styczność na własnej skórze ??

Pzdr Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 8:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
Ja moge powiedziec jakie kary sa w Canadzie
W tym przypadku prowincja Ontario
Za przekroczenie predkosci o 20 km-mandat 120$
Za przekroczenie predkosci dozwolonej o 50- max jaki mozna dostac to 10 tys.$ plus konfiskata pojazdu i pozbawienie prawa jazdy
Jazda po pijaku. nawet o tym nie myslcie :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 9:24 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N maja 24, 2009 3:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
beemer napisał(a):
Jazda po pijaku. nawet o tym nie myslcie :lol: :lol: :lol:

A jeszcze w zeszłym roku było to u Was prawie dozwolone :D Zaraz po wprowadzeniu restrykcji w TV było głośno, że najwięcej po pijaku jeżdżą kobiety :D Niewątpliwie reklamy na polach z wysokością możliwej kary za przekroczenie prędkości dają do myślenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 08, 2010 9:41 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
marrud napisał(a):
beemer napisał(a):
Jazda po pijaku. nawet o tym nie myslcie :lol: :lol: :lol:

A jeszcze w zeszłym roku było to u Was prawie dozwolone :D Zaraz po wprowadzeniu restrykcji w TV było głośno, że najwięcej po pijaku jeżdżą kobiety :D Niewątpliwie reklamy na polach z wysokością możliwej kary za przekroczenie prędkości dają do myślenia :)


Wiesz ale nie to jest najgrozniejsze...
Okazuje sie ze co piaty kierowca za kierownica pisze SMS..i to jest moim zdaniem bardziej grozne niz jazda po pijaku ..
Za to tez juz sie wzieli ...

Co do tych pijanych ..to glownie malolaci ..przy okazji urzadzali sobie tez wyscigi na autostradach ...
Ale dopisze jeszcze jedna ciekawostke...
Gdyby ktos z Was wybieral sie do Canady(Ontario) i postanowi jezdzic na drogach publicznych w pozycji stojacej na motocyklu( w naszym przypadku GS.KTM
zdaza sie to dosc czesto ) ostrzegam ze policja potraktuje to jako race i mozecie dostac za to mandat . :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 7:38 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 7:09 pm
Posty: 123
Lokalizacja: okolice Skoczowa, Śląsk Cieszyński
beemer napisał(a):
Gdyby ktos z Was wybieral sie do Canady(Ontario) i postanowi jezdzic na drogach publicznych w pozycji stojacej na motocyklu( w naszym przypadku GS.KTM
zdaza sie to dosc czesto ) ostrzegam ze policja potraktuje to jako race i mozecie dostac za to mandat . :lol: :lol:


uuu, mam nadzieję, że tylko w Kanadzie takie coś wymyślili :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 8:04 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 1:36 pm
Posty: 353
Lokalizacja: chorzow
a ile kosztuje dlubanie w nosie ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 9:13 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 02, 2010 7:09 pm
Posty: 123
Lokalizacja: okolice Skoczowa, Śląsk Cieszyński
u-hu napisał(a):
a ile kosztuje dlubanie w nosie ??


Zależy czy jedziesz na stojąco, czy siedząco. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 9:24 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 9:09 am
Posty: 291
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
u-hu napisał(a):
a ile kosztuje dlubanie w nosie ??

zalezy od rodzaju kasku i enegri w tą czynność wkladanej :)
Inaczej "działasz" w szczękowym inaczej w otwartym :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 11:29 am 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:16 am
Posty: 18
Lokalizacja: Barwice
jeżeli chodzi o Rumunię to wskazane są negocjacje ze stróżami prawa, dobry negocjator nie zapłaci wogóle (wystarczy ściemniać że nic się nie rozumie), albo dać łapówkę wynegocjowaną podczas rozmowy.
za wyprzedzanie na ciągłej 100 lei :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 12:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
większość krain postkomunistycznych to, ponad miarę częste kontrole radarowe, i wszędobylskie łapówki.

Ja osobiście wjeżdzając do Bułgarii o 5 nad ranem byłem przekonany że przecież nikt normalny o tej poże nie stoi z radarem :) 2 Km za granicą od razu zapłaciłem. dalej to już przez całą bułgarię czyli ok 400 km, naliczyłem ok 14 poukrywanych suszarek. Masakra! :D

mialem wrażenie że Ci Panowie prowadzą rodzaj współzawodnictwa bo jak zatrzymywał mnie jeden to od razu mi mówił żę na 13 i 30 KM stoją jego koledzy i żebym się nie dal złapać.. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 1:49 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:16 am
Posty: 18
Lokalizacja: Barwice
ex1 napisał(a):
większość krain postkomunistycznych to, ponad miarę częste kontrole radarowe, i wszędobylskie łapówki.

Ja osobiście wjeżdzając do Bułgarii o 5 nad ranem byłem przekonany że przecież nikt normalny o tej poże nie stoi z radarem :) 2 Km za granicą od razu zapłaciłem. dalej to już przez całą bułgarię czyli ok 400 km, naliczyłem ok 14 poukrywanych suszarek. Masakra! :D

mialem wrażenie że Ci Panowie prowadzą rodzaj współzawodnictwa bo jak zatrzymywał mnie jeden to od razu mi mówił żę na 13 i 30 KM stoją jego koledzy i żebym się nie dal złapać.. :D


szczególnie na nadmorskich trasach, ale bułgarzy (oczywiście nie wszyscy) dośc często migają światłami więc nie jest jeszcze tak najgorzej.
w okolicach Burgas panowie policjanci bardziej byli zainteresowani moto niz tym co mieli na suszarce, jeden nawet chwalił się że był w polsce w czasach komuny. co kraj to obyczaj :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 2:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 6:25 pm
Posty: 146
Lokalizacja: Gdańsk
W zeszłym roku jak wracałem ze zlotu TDM w Berlinie, walneło mi fotkę z fotoradaru na Autobanie (jakieś roboty drogowe były i niby zwężenie było). Kumple, którzy jechali z tyłu mówili mi później że dwie fotki stały. Chyba żeby robić na raz z przodu i z tyłu. Przekroczenie duże nie było gdzieś 20, góra 30 km. Ale odpukać, narazie nic nikt mi z Niemiec nie przysłał. A było to rok temu w czerwcu.
I oby tak zostało :wink:


Więc wniosek z tego taki, że chyba nie przychodzą :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 5:28 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 10:55 pm
Posty: 436
Lokalizacja: GDA - GD - ME
Witam

Jeśli Wam w niemieckim kraju zrobią zdjęcie, niezależnie z przodu czy z tyłu... to generalnie nie powinniście się martwić, chociaż...

Są jednak pewne wyjątki...
1. nigdy wcześniej Was nikt w niemieckim kraju nie spisał na sprzęcie któremu zrobiono fotkę, ( dotyczy zapewne tylko aut)
2. nie złapała Was policja na suszarkę, wtedy nie ma odwrotu, trza płacić i to na miejscu!!!!, nie przewidują litości :( szczególne bestie są w dedeerze... tak tak, takowy mentalnie ciągle istnieje...
3. trochę tematu z pierwszego, w niektórych miejscach mają radary stacjonarne robiące zdjęcia z przodu i z tyłu.. i wtedy nawet złe parkowanie motoru może naprowadzić na cel..

Znam ludzi którym przysłali mandat do Polski. ( tylko kierowcy samochodów)
Jak jest z długotrwałym egzekwowaniem mandatów po polskiej stronie nie wiem do końca, ale pierwsza kontrola takiego pojazdu po niemieckiej stronie powoduje spore kłopoty, i nie ma litości, wyciągałem kiedyś takiego kierowce z pierdla, za niezapłacony mandat z odsetkami i kosztami, po sześciu miesiącach uzbierało się tego ponad tysiąc euro, a że nie miał pieniędzy to do kozy.....

Sam nie umiem zliczyć ile mi zrobiono zdjęć,( oczywiście na polskich numerach, i to różnych) ale zapewne by już dawno podarli mi prawko :lol:
Jak zawsze trzeba mieć oczy otwarte...

Niedawno płaciłem fotkę autem służbowym zrobioną ... do dwudziestu ponad normę, dają 20-25 euro... jak zapłacisz nie czepiają się więcej, ale poważne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powoduje utratę prawa do prowadzenia nawet na kilka miesięcy, po dokładnym "zbadaniu" sprawcy...
Nigdy i pod żadnym pozorem nie wolno składać gadom propozycji "dogadania" się, słyszałem że kończy się to zawsze bardzo źle, ale może to plotki, ja nigdy nie próbowałem, i nie zamierzam..

Pozdrawiam i jak najmniej kontaktów z niemieckimi "bulami" życzę...
Austriacy bywają nawet bardziej wredni, ale może to moje subiektywne zdanie, mam na Szwejków alergię...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 9:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 11:00 pm
Posty: 2916
Lokalizacja: eh Canada
A teraz powiedz mi jak bedzie wygladala sytuacja
gdy zatrzyma Cie policja w niemczech ..tak tylko dla jakies kontroli
i okaze sie ze w ich systemie jestes winien za 10 mandatow .:-)))))
Przykre to bedzie i glupie. :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandaty i kary za granicą ?? !!
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 9:58 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 10:55 pm
Posty: 436
Lokalizacja: GDA - GD - ME
Hmmmm...

To prawda, ale mi już to nie grozi, nie mam aut którymi narobiłem "tamte" zdjęcia.... odkąd jeżdżę służbowym autem na niemieckich dechach to jeżdżę wyjątkowo spokojnie, wiem jak to boli :(
Ale świat jest kolorowy, nie martwię się o radary w Polsce :lol: :lol:
A na moto ostatnio jechaliśmy całym rojem, jakieś dwadzieścia maszyn :)
Fotokomórka działała jak lampa stroboskopowa :lol: i niektórzy wracali by sprawdzić czy działa :)
Zawsze pozostaje trochę adrenaliny, a mandat za prędkość to nie wstyd... i pokaż mi jednego co jeździ bez wad, ja nie znam.......

Pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 46 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL