Teraz jest N maja 12, 2024 6:54 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 10:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Może ktoś wie.
Czy jest możliwośc zjechania z Tarcu na wschód do drogi 66A? Gdzieś mi się słyszało że można to uczynić jadąc grzbietem masywu Godeanu i gdzieś w dół.
Tylko gdzie? Na mapie topo żadnych ścieżek nie ma. Może ktoś to robił i ma ślad jakiś? Albo wie gdzie szukać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 8:03 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Na krechę kolego , nie powiem że było lekko 8) , zaznacz na mapie dokładnie w którym miejscu chcesz sie przebić , jeździłem kilka razy w okolicach tej górki , nie używam gps-ów w RO i śladów brak .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 5:08 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Cytuj:
Na krechę kolego

To mi pewnie zostanie uczynić, ale może ktoś ułatwi sprawę bo i sprzęt nie za lekki.
Nie za bardzo wiem jak wkleić mapę. Najlepiej na wysokości szczytu Dobrii o ile tam grzbietem z Tarcu można sunąć. Tam wydaje się niezbyt stromo. Może jakiś strumień.


Ostatnio edytowano Pt lut 25, 2011 12:13 am przez danek-dr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 9:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Może być lipa. Jazda po szcztówkach jest owszem możliwa, ale są takie miejsca, że sprowadzaliśmy motocykle. Za Tacu są takie niby drogi, ot koleiny w trawie, ale to gdzieś ginie się rozmywa, potem znów pojawia. Trzeba na kreskę ale ostrożnie bo w tych "trawniakch" są całkiem spore kamule. Godeanu wygląda jeszcze majestatyczniej i mniej dostępne niż Tarcu z Muntele Mic. Mam jakieś 50tki popatrzę przy weekendzie. Nie wiem czy nie zrobili tam parku narodowego (mówiło się o tym już w 2005)

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Cz lut 24, 2011 9:28 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
za pozwolenie podepnę się pod temat z pytaniem do znawców tematu..

Jaką trasę byście polecili na wypad Ukraina - Rumunia przy założeniach, Start - Ustrzyki, pętla Ukraina- Rumunia - i powrót przez Ukrainę i Słowację do Polski, lub Węgry i Słowację - Powrót do Ustrzyk.

założenie - ciężkie enduraki, - Poziom kwalifikacji - Amator :D przemieszczenie Enduro ale jednak jakimiś tam drogami nawet tragicznymi ale drogami :)

Danek - sorry za wcięcie w temat - tak mnie natchnęło :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Karpaty, Rumunia, Tarcu
PostNapisane: Pt lut 25, 2011 12:28 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N lut 25, 2007 7:07 pm
Posty: 2158
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Cytuj:
Godeanu wygląda jeszcze majestatyczniej i mniej dostępne niż Tarcu z Muntele Mic.

Dokładnie. Widać to na mapie topo. Nie bez powodu nie ma tam jakiś znanych szlaków. Nie chciałbym ryzykować niepotrzebnie. Gdzieś w relacji u afrykanerów na Tarcu spotkali niemców na lekko i właśnie tam ponoć zjeżdżali sobie znanymi śladami.
Jeśli nie znajdę cynku to przyjdzie się cofnąć na południe trochę i objechać masyw. Będę wdzięczny jak coś rrolek znajdziesz w swoim archiwum.
Ex, no problem. Właśnie planuję pomału trasę w Rumuni, po łuku Karpat co by od granicy górami, lasami ciąć. Mam kilka miejsc do rozgryzienia. Jak już sklecę do końca to podeślę. Może sie przyda.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL