Teraz jest N kwi 28, 2024 1:27 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 84 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 12:04 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Stało się :mrgreen: z dumą i rosnącą ekscytacją :lol: ogłaszam, że począwszy od połowy października, w ciągu 3-4 tygodni, zamierzam przejechać wschodnią/wschodnio-południową część Australii. Zaczynam i kończę w Melbourne (u mojej siostry). Szukałem a nie znalazłem u nas relacji i porad "gdzie, co i jak". Była kiedyś ciekawa relacja w Motovoyager, szukam relacji w i-necie, przekopię też http://www.advrider.com/forums/forumdisplay.php?f=32 Prośba o porady, wskazówki itp. dotyczące samej podróży i możliwości wynajęcia sprzętu.
Moje wstępne plany:
- długość trasy 3-4 tys km
- 50% on 50% lekki offroad
- raczej przyroda niż miasta
- moto: turystyczne enduro (np. BMW Dakar)
- podróż z pasażerką
- lekki bagaż
- wynajem sprzętu na miejscu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 12:53 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:31 am
Posty: 2679
Lokalizacja: Poznań
Ci Estończycy pojechali dookoła świata, byli też w Australii.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 2:16 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
o! a to mnie zaskoczyłeś... :shock: no no gratuluję decyzji i trzymam kciuki za powodzenie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: So kwi 10, 2010 10:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 10, 2009 2:24 am
Posty: 189
Lokalizacja: Brisbane (Australia)-Zamość
Hejka sikorp

Gratuluje wyboru i zycze powodzenia w dalszej realizacji planu.

Pazdziernik jest zazwyczaj nieprzewidywalny ze wzgledu na pogode np. dwa lata temu towarzyszyly mu silne wichury, gradobicia i ulewy (poludniowo wschodznie wybrzeze), a rok temu fronty scieraly sie tez mocno, ale bez opadow, w rezultacie pyl z Alice Springs zawedrowal az na wschod

[ img ]
[ img ]

Tak czy siak i tak jest to najlepszy okres na podroz przez interior, bo jeszcze nie grzeje tak mocno i temperatury w nocy sa OK.

W wynajmie sprzetu raczej za wiele nie pomoge, chyba ze znajdziesz cos konkretnego, to moge sie dowiedziec.
Jak bedziesz potrzebowal jakies pomocy na etapie przygotowan, badz samej podrozy, to wal smialo.

No i zapraszam do Brissie, jakbys mial ochote odbic troche w bok z interioru.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: N kwi 11, 2010 11:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
moto_tourer: Ta nieprzewidywalność pogody dokładnie na terenie jaki zamierzam przejechać jest mało komfortowa :o ale damy radę :wink: Start z Melbourne na północ przewiduje ok 25 października, więc może się już uspokoi. Szczegółową trasę dopiero planuje. Najprawdopodobniej będzie to pętla tzn. w jedną stronę wzdłuż wybrzeża a w drugą w głąb kontynentu na granicy interioru. Jako, że będę miał tylko 3 tygodnie zapewne nie uda mi się dojechać dalej na północ niż do Brisbane. To w obie strony ok 4 tys. km czyli średnio 200 km/dziennie. Chcę się też zatrzymać czasem na 1-2 dni w ciekawych miejscach. Co do sprzętu myślałem o: BMW 1150GS, BMW650 Dakar, Suzuki Vstrom 650, Honda Transalp, Kawasaki KLR 650. Na razie szukam dobrych ofert w Melbourne. Niestety wszędzie wychodzi cena za 1 tydz. wynajmu ok 1100 AUD :cry: :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: N kwi 11, 2010 10:17 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 8:46 pm
Posty: 199
Lokalizacja: warszawa\suwałki
http://www.wimdookolaswiata.pl/home.htm
Paweł - może się przyda :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Pn kwi 12, 2010 1:30 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 10, 2009 2:24 am
Posty: 189
Lokalizacja: Brisbane (Australia)-Zamość
Sikorp

Wyglada na to ze bedziesz robil traske podobna do tej jaka zrobil nasz forumowy kolega sorockNTV. Skontaktuj sie z nim na temat wynajmu motocykli bo z tego co wiem przechodzil to na wlasnej skorze i wlasnie w Melbourne.
Ponizej dolaczam linka do tej relacji:

http://upload.motojary.com/Sorock/www/2 ... index.html

A tutaj link do relacji jednego z polskich studentow podczas dluzszego pobytu w Oz i jego podrozy dookola OZ:

http://www.sempeck.pl/home/sub.php?id=australia&page=0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 12:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Super linki, dzięki i zaczyna się zaznajamiać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: N kwi 25, 2010 9:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Krystalizuje się nowa trasa:
Wersja A
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 256836&z=5
Wersja B
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 256836&z=5
Jeden odcinek bardzo ciężki "Plenty Highway", ale Sorock przejechał więc może i ja dam radę :mrgreen:
Poza tym to 6,8 kkm w niecałe 3 tygodnie, więc średnio aż 350 km dziennie w trudnym terenie :? Wolałbym mieć więcej czasu na postój.
W wersji A omijam Great Ocean Road, jeśli ten kawałek zobaczę w czasie postoju w okolicach Melbourne podobnie z Broken Hill w wersji B.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 6:42 am 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 10, 2009 2:24 am
Posty: 189
Lokalizacja: Brisbane (Australia)-Zamość
Sikorp

Trasa A nie zaklada wogole wybrzeza, osobiscie nie mam nic przeciwko, bo w koncu przyjezdzasz pooffowac, ale po 3 tygodniach z calego wyjazdu po Australii, bdziesz tylko pamietal czerwony pyl, komary i farmerow mowiacych z dziwnym akcentem ;-)

Ja bym obstawal za opcja B, bo Great Ocean Road, to fajna "kielbasa" ktora warto zrobic na dwoch kolach.

Z Uluru, podskocz tez na Kata Tjuta pare km'ow na zachod, bo jest wedlug roznych podroznikow ciekawsza formacja skalna od Ayers Rock

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 12:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
I jeszcze modyfikacja polegająca na przeniesieniu powrotu bliżej wybrzeża i przejeździe przez Alpine National Park. Przewodnikiem dla mnie będą doświadczenia SorockNTV i limit czasowy. Jak narazie najcięższy odcinek to Plenty Highway i możliwość dojazdu do Queensland w tym na południe od Mt Isa z Boulia do Winton (Sorock tam nie jechał). Jak się sprawdzą Twoje Moto Tourer ostrzeżenia dot. burz, wszystkie plany i tak trzeba będzie rewidować ad hoc. Mam jednak nadzieję, że przełom października i listopada jest jeszcze na tyle "chłodny" i suchy, że dam radę przejechać przez interior.
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 256836&z=5


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 11:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): So sty 10, 2009 2:24 am
Posty: 189
Lokalizacja: Brisbane (Australia)-Zamość
Sikorp

Jak pogoda pokrzyzuje Ci troche plany, to znajdziesz jakies inne miejsce gdzie mozna odbic-Australia jest na tyle duza ze zawsze sie gdzies zmiescisz ;-)

Polnocna czesc Twojej traski moze byc bardziej nieprzewidywalna, bo wiosna/lato dociera tam szybciej i zwiazane z tym zmienne fronty, ale tu tez nie ma jakiejs generalnej zasady i kazdy rok jest inny.

Najwazniejsze to sie nie poddawac i brnac dalej ;-)

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 4:35 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr paź 14, 2009 1:55 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Newcastle (Australia) / Starogard Gd
Sorrki dopiero zauwazylem ten watek.

Gratuluje pomyslu Sikor. I zapraszamy w nasze rejony :D

Co do traski. Polecam Great Ocean Road i to w mire mozliwosci od poczatku tj Torquay, przez Lorne, Apollo Bay etc. Zakladajac ze jedzesz na zachod. Jesli wypozyczysz motek z Castlemaine (jak Sorok) to bedzie prawie po drodze.

Pare fotek na zachete z Great Ocean Road (sorrki powtarzam sie ze zdjeciami)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Gdybys szukal noclegu na trasie tam, polecam Camping "Pod Koalami" gdzie jak sama nazwa mowi mozna stanac oko w oko z koala. Zerknij http://www.bimbipark.com.au

[ img ]

Dalej, za Port Augusta (Poludniowa Au) polecam wposcic sie choc na krotko gdzies w okolice Roxby Downs, moze troche off-u tam. Pieknie to okolice.
Dalej, na trasie (moze i z noclegiem) Coober Peddy - ewenement w skali swiatowej - kopalnie opali i podziemne miasto.

W powrotnej drodze ciekawe moga tez byc Alpy tutejsze i gora Kosciuszki.

Tu w Au jest wiele fajnych miejsc ale kraj jest ogomny i niestety wiele ciekawych miejsc jest rozrzuconych po setki jak nie tysiace km od siebie. NT i okolice Darwin (Park Narodowy Kakadu) itp tez warto byloby zobaczyc ale to duzo bardziej na polnoc od Twoich planow. (moze nastepnym razem).

Generalnie to musisz sie nastawic na dlugie godziny w siodle. Ale to chyba lubimy, co?

Gdybys potrzebowal jakiegos wsparcie, dawaj znaka. Castlemaine (i ta wypozyczalnie motkow) jest od mnie ok 30km, moge tam ktoregos dnia podskoczyc gdybys chcial. Malzonka jedzie do PL w najblizszy piatek (7maja) moze Ci cos podrzucic gdybyc pilnie potrzebowal.

Aaaa... jeszcze filmik, z burzy piaskowej w Broken Hill (ta ze zdjecia moto_tourera)


To tyle na szybkiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: So maja 22, 2010 4:02 pm 
Świeżak

Dołączył(a): N paź 11, 2009 11:47 am
Posty: 2
Nie chcąc zakładać nowego wątku, zapytam tutaj: czy ktoś rozważał/obliczał koszt transportu motocykla do AUS (konkretnie Sydney)? Wybieram się tam na dłużej, chcę móc pojeździć, a żal mi się rozstawać z obecnym motungiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Australia - z kangoorami przez interior
PostNapisane: N maja 23, 2010 9:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
moto_tourer: dzięki za wsparcie mentalne :wink:
Kroski: Dzięki za info. W Malbourne mieszka moja siostra, więc bazę mam. Moto będę załatwiał emailowo - tylko wciąż przerażają mnie ceny, szczególnie po ostatnich wahaniach PLN/waluty. Trasa dopiero w trakcie planowania. Jak będę znał szczegóły dam znać (jeszcze wcześniej poproszę o weryfikację Sorock`a).

Co do burzy to wygląda przerażająco :shock: I niestety właśnie występuje w okresie kiedy jadę :!: Ktoś z Was przez to przejechał ? Da się tam oddychać ? Czy nie zaszkodzi to motocyklowi (np.filtr powietrza) ? Jaki wiatr wtedy wieje ? Walą wewnątrz pioruny ? Idzie za tym ulewa ? Zatrzymać się i położyć, czy kopać ziemiankę :?: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 84 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL