Teraz jest Śr maja 15, 2024 4:28 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sardynia
PostNapisane: Wt mar 16, 2010 10:43 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
Witam,
Użyłem "szukaj" ale zaskakująco mało znalazłem na naszym forum o Sardynii, nie ma praktycznie ani jednej relacji... Może ktoś był i tylko się nie pochwalił na forum, więc zapytuję tutaj.

W lipcu planuję się dostać na Sardynię, a potem z niej po kilkunastu dniach wrócić (taki motocyklowo-żeglarski urlop). Dojazd, promy, trasy po wyspie itp. znalazłem, ale ponieważ potrzebujemy zostawić na czas rejsu (10 dni) nasze motocykle wraz z kuframi w jakimś pewnym bezpiecznym miejscu to mam pytanie:
1) czy ktoś ma sprawdzone namiary na campingi / pensjonaty na Sardynii w okolicach Alghero (północno-zachodnia część) - takie ze strzeżonym parkingiem dla moto (ew. garażem itp.)?
2) ewentualne inne dobre pomysły jak przechować motocykle przez te 10 dni w okolicy Alghery będą mile widziane...:)
3) sprawdzone miejscówki noclegowe po drodze (Warszawa-Piombino na 3 dni) też mile widziane.

pzdrfka
MaG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Wt mar 16, 2010 1:51 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Byłem kilka razy , ale jakoś nie mam weny do pisania relacji itp. , coś tam mogę podpowiedzieć , nie wiem czy informacje które posiadam sie przydadzą , ostatni raz byłem tam w 99 , jak coś to pisz na mejla .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 9:09 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 8:16 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Sosnowiec
Byłem, ale niestety nie na moto, choć nie tak dawno, czyli 1,5 roku temu. Biorąc pod uwagę ilość motocyklistów odwiedzających wyspę, nie sądzę, aby z czymkolwiek wiążącym się z motorkami był tam problem (zgaduję!). Wyspa przecudna, interesujące duny na południu, podobno najwyższe w Europie :mrgreen: ... wino i Mirto di Sardegna - POLECAM :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 9:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 1:13 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Witam.
Sardynia - wyspa pięknych dróg z niesamowitymi winklami. Duża liczba Wlochow, Austriakow i innych na supermoto, urządzają sobie weekendowe eskapady. Duża ilość campingow, niektóre z parkingami strzeżonymi, parkingi przy recepcjach.
Prawdopodobnie wiecej promow płynie z Livorno?!
Objechalismy z kolega Sardynie dookoła, niestety byliśmy tam tylko tydzień. Na wyrobienie zdania o wyspie wystarczy.
Spokojne i urokliwe miasteczka w górach, wspaniale sery, drogi niesamowite tylko trzeba wybierać te najbardziej pokręcone.
Lipiec to chyba ostatni termin na wyjazd, w sierpniu prawie całe Wlochy mają urlopy.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 7:59 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 10:30 am
Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
mnorbi napisał(a):
Witam.
Sardynia - wyspa pięknych dróg z niesamowitymi winklami. Duża liczba Wlochow, Austriakow i innych na supermoto, urządzają sobie weekendowe eskapady. Duża ilość campingow, niektóre z parkingami strzeżonymi, parkingi przy recepcjach.
Prawdopodobnie wiecej promow płynie z Livorno?!
Objechalismy z kolega Sardynie dookoła, niestety byliśmy tam tylko tydzień. Na wyrobienie zdania o wyspie wystarczy.
Spokojne i urokliwe miasteczka w górach, wspaniale sery, drogi niesamowite tylko trzeba wybierać te najbardziej pokręcone.
Lipiec to chyba ostatni termin na wyjazd, w sierpniu prawie całe Wlochy mają urlopy.

Pzdr


Możesz coś przybliżyc - jeśli chodzi o koszty??
Własnie będę tam w sierpniu - no i co oznacza że Włosi mają urlopy - zamykają wszystkie campingi czy co :D czy tłoczno bywa na drogach... :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Śr kwi 21, 2010 4:04 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2009 9:48 pm
Posty: 57
Lokalizacja: Łódź
Ja mogę polecić nocleg w małym lasku w tym miejscu:
http://maps.google.pl/maps?q=39.335409, ... 05472&z=18
Mieszkaliśmy tam parę lat temu przez 3 tygodnie w namiotach na dziko i nie było żadnych problemów. Miejscowi przyjeżdżają na weekendy i też się w tym lasku rozbijają, bardzo życzliwi i otwarci ludzie, zapraszali nas nawet do siebie i częstowali alkoholem własnej roboty :D Miejsce jest urokliwe, piękny widok na klify i ogromną wyspę skalną sterczącą z wody w zatoce. Obok jest nieczynna kopalnia, ale nie było wolno jej zwiedzać, być może teraz istnieje taka możliwość.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sardynia
PostNapisane: Wt kwi 27, 2010 1:07 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 1:13 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Sardynia jest popularna wśród Włochów, może być tłoczno w środku sezonu. Prawdopodobnie w sierpniowe weekendy będzie mega dużo ludzi, bo jest blisko lądu.
Cen w sezonie nie znam, poza sezonem /kwiecień/ płaciliśmy 9-15 euro łącznie za namiot, osobę i moto. W podobnych cenach były przyczepy campingowe, czasami nie opłacało się rozkładać namiotu.

Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL