Teraz jest So maja 11, 2024 5:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: N sty 31, 2010 10:02 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Witajcie
Tak sobie w te ziomowe wieczory planuje, gdzie by tu skoczyć na wiosnę
Tak z terminów w około Bożego Ciała można by krótki wypad do Danii zorganizować

Czy ktoś z szanownych kolegów przerabiał taki temat?
Myślę startować promem z Sassnitz do Ronne, pokręcić się trochę po wyspie (jakieś 2-4 dni). Potem do Ystad i do Kopenhagi

Będę wdzięczny za jakieś rady, wskazówki, koszty


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 2:04 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 1:10 am
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocek
Temat przerobiłam z kumpelą w lecie 2009, przeprawa z Kołobrzegu, wodolotem - wjazd na rufę po wąskiej kładce (szer. 20cm) nad wodą i to były chyba najbardziej ekstremalne przeżycia z Borholmu :lol: :lol: :lol: (dla załogi oczywiście , hihihi)
Wyspa jest malutka, bardziej rowerowa niż motocyklowa, w dwa dni zjeździsz wszystko! Wszystko spokojnie, powoli...., :mrgreen: mnie tam trochę nosiło, ale jak lubisz takie klimaty, to można się fajnie zrelaksować. Mogę dać Ci namiary na fajny nocleg u lokalnej dzienikarki z Nexo, osobny "apartamencik", z prywatną sauną, w ogrodzie drewniany garażyk, a jak Was polubi :wink: to i chleb, albo pyszne ciasteczka Wam upiecze na śniadanie. :D :D :D
Jak będziesz chciał wiedzieć więcej to chętnie opowiem... Pisz na priv.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 4:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
ja jestem wielkim fanem bornholu, wybrałeś najlepszy okres na taką podróż. w okresach przed wakacyjnych wyspa ta jest mega spokojnym miejscem. do tego stopnia że o godzinie 17 w centrum miasteczka nexo nie spotkałem przez 30 min nikogo. Bornholm to wysepka weekendowa.
Świetne miejsce na 2 dni z koleżanką :D , beznadziejne na wycieczkę z kolegą :D

w maju plaże bornholmu wyglądają tak :)

[ img ]

[ img ]


ps. Motorówka :) to co pływa z Kołobrzegu to taki pseudo katamaran :) wodolot tylko między Szczecinem a Świnoujściem :)

też nim płynąłem, ja to tak pikuś ale jak wsadzaliśmy takie 400 kilowe chopperowe mastodonty to dopiero było coś..:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 4:29 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Dzięki Koledzy
Byłem już na tej wysepce kilka razy - ale nurkować i na rybach

Tym razem wyjazd ma być z własnym plecakiem, więc spokój się przyda
Hotele są trochę drogie, więc myślę nocować na polu namiotowym. Tam z kolei wolą nas na cały tydzień, a to niestety nie dla mnie bo się zanudzę. Jednak termin jest jeszcze przed sezonem więc może da się dwa dni wynająć. Znalazłem coś takiego http://www.dueodde.dk/index.asp?mode=for!forside!pl i czekam na odpowiedz.

Po 2-3 dniach chcę jachać do Ystad i dalej na Kopenhagę i pewnie lądem przez Niemcy wrócić (więcej pewnie się nie da upchać w czerwcowy weeckend)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 12:53 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 1:10 am
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocek
Ex1 masz rację to była pseudo krypa :lol:
Nasze wrażenia były ekscytujące, bo przed wyjazdem wiedziałyśmy, że mamy wjechać na pokład po wąskiej kładce, :roll: po przyjeździe pod łajbę zobaczyłyśmy wąziutką szynę pod postawioną pod kątem 45st na górny pokład... kumpela na jej widok rzuciła; q..wa, ja pitolę w życiu tam nie wjadę! Ja udawałam twardziela... Na szczęście okazało się, że to kładka do wciągania rowerów na górny pokład :D
Do tej pory turlam się ze śmiechu jak sobie to przypomnę :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 7:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): N sty 25, 2009 10:27 pm
Posty: 134
Lokalizacja: Września
Temat wart poruszenia, ja myślałem o tej wyspie raczej jako wyjazd jednodniowy z Kołobrzegu start o 7 i powrót wieczorkiem. Tak jak napisał Motorówka wyspa mała i raczej na moto objedzie się w kilka godzin :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 8:22 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Takie rozwiązanie też może mieć miejsce.
Jednak ten weeckend planuję poświęcić plecakowi. Jak już się wybierzemy to warto byłoby połaczyc wyjazd ze zwiedzaniem Kopenhagi a na wyspie nie planuje się śpieszyć. Jakaś rybka wędzona, piwko, spacerek po plaży, i przeglądanie ponownie tych samych miejsc. Na wyjeździe wszystko lajcik ma być.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Śr lut 03, 2010 11:01 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
nooo to rewelacja, ta wyspa jest stworzona na weekend :) świetne, lajtowe miejsce takie na wyciszenie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: Pt lut 05, 2010 6:33 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Byłem na Bornholmie w 2008r zabraliśmy się z kolega 2 motocyklami na katamaran wypływający Kołobrzegu (warto wcześniej zarezerwować miejsca) który zbiera 2 do 3 motocykli i głównie rowery. Całą wyspę można spokojnie zjeździć w dłuż i w szerz w ciągu 5h ze zwiedzaniem głównych atrakcji. Nam udało się w tym czasie wejść na zamek zjeść śledzika, odwiedzić słynne wędzarki oraz zajrzeć do średniowiecznej osady

Kilka cennych lub nie informacji:
• Wszystko o Bornholmie: http://www.bornholm.modos.pl/o-bornholmie.html
• Aktualna informacje o połączeniach promowych: http://www.kzp.man.pl
• Na wyspie panuje zakaz biwakowania na dziko
• W terenie zabudowanym można poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h, w terenie niezabudowanym do 80 km/h
• Używanie świateł mijania jest obowiązkowe przez całą dobę.
• Mandaty na za nieprzestrzeganie przepisów są bardzo drogie!
• Poza sezonem na wyspie pracuje tylko jeden policjant , niestety na wyspie są foto-radary ukryte w „cywilnych samochodach”
• Walutą obowiązującą jest korona duńska ale przyjmują również Euro

[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So lut 06, 2010 10:30 am 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Dzięki za cenne wskazówki. Ja rozpatrywałem prom z Sasnitz. Widzę jednak że Kołobrzeg też dobry pomysł.
Jak odbywał się transport motocykli na statek? Jakie koszty były związane z transportem motocykla?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So lut 06, 2010 4:23 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
a ja Ci powiem że pseudo katamaran z Kołobrzegu to bardzo raczej kiepski pomysł, bo ta wolna łajba na wyspę płynie przeszło 5 godzin,


z sasnitz jest na pewno bliżej a i łajby mają tam szybsze :D zapewne

na rufie nie jest tak źle, bo wejdzie maks 5 motocykli, problem przy rozładunku i załadunku mogą mieć wszystkie niskopodwoziowce, (chopery i ścigi) bo kąt kładki po której wjeżdża motocykl, jest całkiem spory


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So lut 06, 2010 4:46 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Racji masz tez trochę. Planuje z Sasnitz. Jednak przy założeniu, że wyjazd dojdzie do skutku w terminie 3-6.06 to plyniecie z Kolobrzegu daje mi dodatkowe pół dnia. A tego mi trochę brakuje by bez pośpiechu zwiedzić Bornholm i Kopenhage i przez Niemcy wrócić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So lut 06, 2010 5:59 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
BartBWc napisał(a):
Dzięki za cenne wskazówki. Ja rozpatrywałem prom z Sasnitz. Widzę jednak że Kołobrzeg też dobry pomysł.
Jak odbywał się transport motocykli na statek? Jakie koszty były związane z transportem motocykla?

Transport motocykla na łajbę to prawdziwa przygoda hihihi po wąskim na 20-30cm trapie (szynie) motocykla z pomocą marynarzy rzecz jasna przetacza się na łódkę. Koszt biletu na motocykl był podobny do kosztów normalnego biletu tam i z powrotem 150-160pln w linku który podałem powinny być ceny (Żegluga Kołobrzeg)
PS. To samo wcześniej napisała Motorówka hihihi więc masz już info z dwóch źródeł :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So lut 06, 2010 6:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 1:10 am
Posty: 369
Lokalizacja: Wrocek
no co Ty Bandit :wink: , wcale się nie przetacza :twisted: , ja wjechałam sama i mam na to świadków :D ale dreszczyk był :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm Maj/ Czerwiec 2010
PostNapisane: So mar 06, 2010 11:12 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Z małego temaciku związanego z Bornholmem urodził się weeckend w Boże Ciało.
Plan jest taki 3.06 Jentarem na Bornholm - rezerwacja zrobiona. Powrót 6.02 z Ronne do Sassnitz i przez Świnoujście, Międzyzdroje powrót. Nocleg na wyspie w Allinge w hotelu Frieheden. Myślę że będzie lightowo ale fajnie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL