Teraz jest Śr maja 01, 2024 3:06 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Cz lut 18, 2010 7:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Drodzy znawcy alpejskich szlaków.
Prośba o info w sprawie przejezdności trasy pomiędzy Solden - Mosso in Passiria czyli Timmelsjoch Hochalpenstrasse

Czy jechał ktoś z was tą drogą w połowie maja?
Jeżeli jest info, że droga jest zamknięta, to jak daleko da się tam wjechać od włoskiej lub austryiackiej strony?
Jak patrzę na historię trasy na stronie poświęconej Timmelsjoch to wychodzi, że nie ma co się tam wybierać wcześniej niż 19-25. maja, chcąc przejechać cały odcinek.

Chciałbym się tam wybrać na tyle wcześnie by w górnych partiach przejechać się w śnieżnym tunelu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Cz lut 18, 2010 9:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
W ubiegłym roku przejechałem tę trasę w sierpniu i śniegu było całkiem sporo co prawda na drodze nie było ,ale na poboczach miejscami były niezłe zaspy,a w Solden to śmiało można było na nartach pośmigać.W Solden bramki wjazdowe na lodowiec zamykają o 17 tej.Byliśmy parę minut póżniej i myśleliśmy że z wjazdu "klapa",lecz kierowca ciężarówki który zjeżdżał z góry z kamieniem powiedziął nam że można wjechać omijając bramki no i pojechaliśmy tak poprostu jeden trzymał szlaban w górze reszta ognia no i warto było na lodowcu byliśmy tylko my i otaczająca nas przestrzeń......i grobowa cisza.
Jak już tam będziecie to warto zaliczyć przełęcz San Gotthardo dla mnie o wiele ciekawsza od Timmelsjoch.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Cz lut 18, 2010 9:26 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Czyli mam rozumieć, ze nawet jesli trasa jest szlabanem zamknięta to i tak da się tam wjechać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Cz lut 18, 2010 9:35 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
BartBWc napisał(a):
Czyli mam rozumieć, ze nawet jesli trasa jest szlabanem zamknięta to i tak da się tam wjechać?

Jak będziesz przed 17 tą to normalnie pobierają opłate i jedziesz,a jak po 17 tej to jedziesz bez opłaty i jak naszym przypadku bez konsekwencji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Pt lut 19, 2010 1:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 10, 2007 9:31 am
Posty: 1611
Lokalizacja: Częstochowa
ja proszę bez takich tekstów. Na forum nie namawiamy do łamania prawa. Każdy z nas czasami je łamie i sam ponosi konsekwencje.

Bramki opłat są od strony północnej (Solden), prawie na szczycie przełęczy.
http://alpenrouten.de/Timmelsjoch-Rombo ... nt505.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Pt lut 19, 2010 4:18 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
Dominik napisał(a):
ja proszę bez takich tekstów. Na forum nie namawiamy do łamania prawa. Każdy z nas czasami je łamie i sam ponosi konsekwencje.

Bramki opłat są od strony północnej (Solden), prawie na szczycie przełęczy.
http://alpenrouten.de/Timmelsjoch-Rombo ... nt505.html

Ja nikogo nie namawiam do łamania prawa na tym forum,jak i poza nim,tak się tylko złożyło że nie świadomi tego, że Na Solden są bramki przyjechaliśmy trochę póżniej i co..... mieliśmy wracać?
Trafiła się dobra dusza w postaci miejscoweo kierowcy i pokazał nam że można tam wjechać omijając bramki(może i zupełnie legalnie?)
Tak czy inaczej każdy decyduję za siebie może ty byś zawrócił ja zrobiłem inaczej i nie żałuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Pt lut 19, 2010 4:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Fajna stronka.
Dzięki
Nie będzie trzeba się zbytnio męczyć z GPS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 4:11 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 3:10 pm
Posty: 310
Lokalizacja: Piaseczno
BartBWc - weź poprawkę, że kolega pisze o przeżyciach z sierpnia a Ty planujesz połowę maja - warunki drogowe i atmosferyczne będą diametralnie różne. Maj na lodowcach to jeszcze zima i moim zdaniem to nie zamknięty szlaban może być największą przeszkodą do pokonania wybranej przez Ciebie trasy. Na niej nie byłem ale np. Grossglockner High Alpine Road pomimo tego, że teoretycznie otwierana jest na początku maja to potrafi być nieprzejezdna w połowie maja, jak się pogoda popsuje i sypnie śniegiem na nowo...
O Twojej trasie też piszą, że PRZEWAŻNIE otwarta jest od końca maja, ale zależy to od czynników atmosferycznych, poczytaj tutaj:
Timmelsjoch


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Alpejskie włosko-austriackie szlaki - Timmelsjoch
PostNapisane: Wt lut 23, 2010 6:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr gru 02, 2009 7:59 pm
Posty: 111
Tak - dotarłem do tej strony i będę ja śledził bezpośrednio przed wyjazdem. Jest nas coraz więcej chętnych na tą wycieczkę i termin raczej będzie już bezpieczny (początek - połowa czerwca). Więc raczej będzie dobrze. Z Solden wróciłem tydzień temu - Śniegu jest pod dostatkiem więc czym później tym lepiej. tym bardziej, że trasa się coraz bardziej wydłuża, i jeszcze trochę to na lazurowym skończymy. Tylko nasze plecaki mają coraz bardziej niezadowoloną minę :x
Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL