Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:54 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armenia
PostNapisane: Śr lut 10, 2010 10:51 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2009 12:52 pm
Posty: 61
Witam.Pod koniec sierpnia wybieram się do Armenii i mam dwa pytania:
1. Mam przesiadkę na lotnisku w Moskwie-do dyspozycji 12 godz.Czy mogę wykupić wizę na lotnisku i "pójść w miasto"?
2.Czy wypożyczonym w Armenii moto mogę przekroczyć granicę z Gruzją?

Może ktoś już coś podobnego przerabiał i dysponuje wiedzą z pierwszej ręki bo w necie pełno sprzecznych informacji.

Z góry dzięki.ManFred


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 10:49 am 
Ad1.
Nie. Musisz kiblować na lotnisku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 1:37 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
Ad. 2

Z tego co wiem, to z wypożyczeniem moto w Armenii jest problem, bo tam w ogóle jest mało motocykli (około 50 na cały kraj). No chyba, że już masz coś załatwione, to się nie wypowiadam. Nie wiem jak jest z przejazdem do Gruzji wypożyczonym moto (własnym nie ma żadnego problemu), ale jakby był problem to może skocz do Górskiego Karabachu zamiast Gruzji. Tam jest naprawdę pięknie i w ogóle dziko. Mało kto odwiedza Górski Karabach, a warto. Wizę na wjazd do Górskiego Karabachu można załatwić w Yerewaniu (później już nie). Niby jeden kraj, ale bez wizy nie wjedziecie.


Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 2:21 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2009 12:52 pm
Posty: 61
Kiblowanie na SVO odpuszczamy.Na szczęście w podobnej cenie można polecieć z międzylądowaniem w Pradze(oczekiwanie na samolot symboliczne tam 1h50,powrót 50 min).
Jedziemy ekipą 10-cio osobową i jeszcze przed nami targi o dokładny rozkład jazdy.Do własnej dyspozycji będę miał max. 3 dni a na wyciągnięcie ręki GK, Gruzja, Azerbejdżan,Iran.Naczytałem się relacji z tych miejsc i mam już mętlik w głowie :roll: Gzie jechać, a co może poczekać?

Pozro i dzięki za podpowiedzi.ManFred


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 3:22 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Śr gru 16, 2009 2:28 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Wawa
3 dni to trochę mało, a już na pewno na kraj tak wielki jak Iran... Tam odległości są wszędzie duże, choć co prawda drogi dobre. Kwestia co lubisz. Kaukaz Wysoki w Gruzji jest fantastyczny, ale pytanie kiedy tam jedziesz. My jak byliśmy pod koniec maja, to jeszcze w wielu miejscach było full śniegu i z części pomysłów musieliśmy zrezygnować. GK jest raczej mały, więc przez 3 dni masz szansę objeździć większość tego regionu. No, a 3 dni na Armenię to by był grzech... :D Nie wiem co Ci polecić, ja wszystkie te kraje uwielbiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt lut 16, 2010 4:10 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N cze 28, 2009 12:52 pm
Posty: 61
Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.W Armenii będziemy od 28 sierpnia do 6 września.Przez tydz. będziemy poruszać się dwoma wynajętymi autami(10 osób).Jedziemy z rodowitym Ormianinem więc to On będzie dyrygentem tej części wyjazdu.Zostaną mi 3 dni.Chciałbym wynająć moto i jak najlepiej wykorzystać ten czas.Najbardziej interesuje mnie kultura perska ale nie wiem czy nie pokręcić się w pobliżu(właśnie przez ograniczenia czasowe) a Iran pozostawić sobie jako kolejny cel do zrealizowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL