Teraz jest So kwi 20, 2024 12:32 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Pn lut 08, 2010 7:04 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania poszukuje ciekawych miejsc i tras wartych zobaczenie, interesują mnie formalności na granicy oraz namiary na tanie noclegi. Planujemy małą grupka uderzyć w te rejony na przełomie maja i czerwca. Chętnych do podzielenia się informacjami zapraszam do wątku i rozmowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 10:33 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Bandit, proszę nie potraktuj mojego maila jako napastliwą uwagę, ale jako poradę.

Nie oczekuj, że jak przyjdziesz, tupniesz nóżką i rzucisz w eter: 'dajcie mi bo jestem nowy' to będziesz miał jakiś odzew dramatyczny. W dodatku pytanie jest totalnie ogólne...

moim zdaniem lepiej jest:
- po pierwsze sprawdzić relacje, które już u nas są (jest ich wieeele, sporo osób tam bywa);
- po drugie zapytać bezpośrednio osoby, będące autorami tych relacji, ale zapytać o konkrety.

to tyle pieprzenia starego dziadka... Jeszcze raz - bez urazy, chcę pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 11:36 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
sluchaj Maria bo dobrze gada..:d


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 1:56 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Oczywiście maio33 bez urazy :) . Za czołem od tego co kolega napisał nie od dzisiaj się poruszam po rożnych forach. I powiem Ci jest pewien problem część starych wypraw znikła z serwerów i linki się nie ładuje (dot. to opisów podczepianych). Poczytałem troszkę opisów "wklepanych w forum" na pewno nie wszystkich ale z 4-5 i są pozbawione konkretów lub opisów podpisów ciekawszych miejsc o noclegach nie wspomnę za to galerie robią wrażenie.
Jest jeszcze jedno może by zebrać wszystkie kie ciekawe miejsce dotyczące regionu w kraju w jednym wątku ?? Każdy by dopisał coś od siebie była by to niezła baza danych o REGIONIE łatwo dostępna. Zrobiłem tak kiedyś na FM i zebrało się sporo tego ludzie chętnie pisali niestety Admin to po 3-4mc skasował, mi się bardzo przydało podejrzewam ze tym którzy też zdążyli skorzystać TEŻ ! To tak luźna dygresja i propozycja..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 4:37 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 2:28 pm
Posty: 32
Zeby trzymac sie konkretow.
W Czarnogorze :miejscowosc pluzine ,nad jeziorem Pivsko.zjezdza sie z drogi E762 w dol ,w strone jeziora.Po ok 150 m po prawej stronie jest malutka knajpka.Wlasciciel dysponuje niezle wyposazonym domkiem kempingowym i duzym terenem pod namioty.Knajpka z niesamowitym klimatem ,domek niedrogi.Idealne miejsce jako baza wypadowa w Durmitor.
Co do ciekawych tras.Najwieksze wrazenie zrobila na mnie trasa z Kotoru do PN Lovcen.
Trasa z Zabliaka przez PN Durmitor do pluzine.Niezly jest kanion Tary.
Pozdrawiam i powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 6:08 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N sty 20, 2008 6:35 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
Bandit napisał(a):
. Za czołem od tego co kolega napisał nie od dzisiaj się poruszam po rożnych forach. I powiem Ci jest pewien problem część starych wypraw znikła z serwerów i linki się nie ładuje (dot. to opisów podczepianych). Poczytałem troszkę opisów "wklepanych w forum" na pewno nie wszystkich ale z 4-5 i są pozbawione konkretów lub opisów podpisów ciekawszych miejsc o noclegach nie wspomnę za to galerie robią wrażenie.


Ja zeszłoroczny wypad do MNE,"opracowałem" na podstawie relacji z tego forum, i powiem ci że albo czytasz po łebkach,albo ci się w ogóle nie chce.Jest mnóstwo ciekawych info. Mario ci wygarnął,ale trochę racji ma.
Inną sprawą jest, że "adwenczer" z zaklepanymi najlepszymi miejscówkami wyszukanymi przez innych to dupa nie przygoda.Pojedziesz wrócisz i nic ciekawego nie napiszesz.
A my stary liczymy na ciebie jak cholera,bo ładnie piszesz,i zdjęcia ładne robisz,więc nie idź na łatwiznę :mrgreen: :mrgreen:

Bandit napisał(a):
Jest jeszcze jedno może by zebrać wszystkie kie ciekawe miejsce dotyczące regionu w kraju w jednym wątku ?? Każdy by dopisał coś od siebie była by to niezła baza danych o REGIONIE łatwo dostępna. Zrobiłem tak kiedyś na FM i zebrało się sporo tego ludzie chętnie pisali niestety Admin to po 3-4mc skasował, mi się bardzo przydało podejrzewam ze tym którzy też zdążyli skorzystać TEŻ ! To tak luźna dygresja i propozycja..


Pomysł dobry,rzekł bym nawet bardzo dobry ,ale obawiam się że z wątku który miałby być bazą,zrobi się ogólny bajzel o życiu,filmach i śmierdzących skarpetach.
Jeśli chcesz info n/t SRB,MNE pytaj,chętnie pomogę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 6:21 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:06 am
Posty: 198
Lokalizacja: KROSNO
Jak byś chciał zasmakować klimatów podobnej wyprowy ,,Młodego'' to podeśle Ci link:
http://picasaweb.google.pl/MlodyKTM/Wee ... 9179630562
Nawiasem mówiąc sam planuję wypad w tamte strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Wt lut 09, 2010 10:18 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Jest wątek Albania 2010 i jest tam dla Ciebie juz duzo informacji i odnośników. Wystarczy tylko chcieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Śr lut 10, 2010 10:20 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2009 5:52 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Też planuje ten kierunek ale od koniec czerwca bo maj to chyba za zimno na namiot.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 8:41 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
To fragment większej trasy którą chcemy pokonać na przełomie maja i czerwca :) . Póki co dziękuje za podesłaną galerię z opisami :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 7:43 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 1:36 pm
Posty: 353
Lokalizacja: chorzow
z racji tego ze na koszt podatnika spedzilem jakis czas w kosowie tak bez mapy moge polecic:
- Zubin potok / pekne jezioro i tama z hodowla pstraga/
- monastyr giakove / bodajze 1130r/
- orachovac / serbska enklawa w poblizu Prizren/
- Prizreni / niesamowite miasto gdzie poludniowy klimat meczetow miesza sie z europejskimi kawiarniami... no i te ruiny twierdzy nad miastem/
- Brezovica / serbska gorska wioska otoczona zewszad gorami i albanczykami - wspanialy kurort narciarski godny obejrzenia nawet latem /
- Kosovska mitrowica / miasto niezgody przeciete rzeka ibar - wystarczy przejsc przez most a jakby weszlo sie do innego swiata /
- kanion rugowy /przelecz gorska laczaca czarnogore z kosowem na wysokosci Pecz - Montenegro/ przejazd motocyklem musi zrobic wrazenie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 8:11 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz lut 04, 2010 8:35 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
U-HU, wielki, wielkie :shock: dzięki bezecne informacje dla mnie zapodałeś !!! Już sobie wklepuje w mapę i zaznaczam na trasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 9:37 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 11:06 am
Posty: 64
Lokalizacja: DW...
Cześć.

Paszport, zielona karta - obowiązkowe.
Karty płatnicze - akceptowalne, ale patrz na naklejki na stacjach - bo MasterCard może być tak, Visa nie.
Na małych stacjach i w gdzieś tam w Albani mogą mieć problem z obsługą terminala - dobrze, żebyś wiedział jak to się robi.
Mapy nie zawsze są dokładne czy aktualne (dotyczy Albani). Możesz się zdziwić, bo na mapie droga jest, w rzeczywistości jest to plac budowy. Skróty przez góry mogą być ciężkie lub niemożliwe - bo drogi już nie ma.
Kraje byłej Jugosławii - nie wiem dlaczego, ale potrafią straszyć lub całkiem na serio zepchnąć cię z drogi - jak masz auto na pędzące na czołówkę na pustej drodze, to nie zstanawiasz się za bardzo...
Kilka osób też miało takie przygody, więc coś w tym jest.
Albania - do chaosu na drogach się przyzwyczaisz, w sumie tam czułem się najbezpieczniej. Ostrzegano nas, żebyśmy przez pierwsze 100km się nie zatrzymywali i nie szukali noclegu pod namiotami, więc się posłuchaliśmy.
Za wjazd na plażę w Durres musieliśmy zapłacić haracz i pilnować rzeczy - cóż, port...
Ceny paliwa 125 kun/l, 1euro=120 kun. W ubiegłym roku, jak jest teraz - sam mi napiszesz.

Chyba tyle...

Pozdrawiam, Maciek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Śr mar 10, 2010 10:13 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 1:36 pm
Posty: 353
Lokalizacja: chorzow
spoko to tyle co z rozpedu i pamieci na szybko sobie przypomnialem jak pogrzebie w telefonie i satrej @ korespondencji to jeszcze moge cos wyczarowac- / jakbys potrzebowal szczegolow to na priv zeby tutaj nie zasmmiecac/ moglbym o tej krainie ksiazke napisac ale z tego co mi sie wydaje nie zamierzasz tam spedzic calego tygodnia wiec musisz wybrac cos z tamtych rejonow by wlaczyc w mape dluszej trasy :D ... no coz polecam sie pamieci bo o tamtym kwadracie chyba jeszcze nie ma przewodnikow :D jeszcze niedawno jezdzilo sie tam na koszt podatnika bez paszportu na pancerzu czolgu wiec w drukarni chyba jeszcze nie opracowano przewodnika turystycznego. Jezeli zaplanujesz postoj lub nocleg w okolicy Styrpce/Brezovica to dam ci namiar na porzdnego goscia - powiesz ze jestes ode mnie to nieba ci uchyli :)
i tak jak mowil przedmowca - oczy dookola glowy bo kierowcy jezdza jak wariaci a przepisy ruchu drogowego maja w takim samym powazaniu jak polacy ostrzezenia ministra zdrowia o szkodliwosci palenia... i wszedzie na "ostrezgawczym czerwonym swietle w muzgu" bo to nowy kraj gdzie mafia najwiekszy interes robi na handlu organami prostytucji haraczach itp ... dlatego plonacy tir na poboczu czy porwana laska trzymana rok w burdelu a pozniej sprzedana na organy nie jest niczym szczegolnym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bałkany - Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Kosowo, Albania
PostNapisane: Cz mar 11, 2010 12:28 am 
u-hu napisał(a):
- kanion rugowy /przelecz gorska laczaca czarnogore z kosowem na wysokosci Pecz - Montenegro/ przejazd motocyklem musi zrobic wrazenie


A nie wiesz może czy granica jest legalnie przejezdna ??
Na zdjęciach widzę, że droga jest rozkopana i info ze samochodem się nie da ... bo widac że nie da. Ale motorem dało by radę. Tylko czy to legalne ?

I niezły PR zrobiłeś :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 4   [ Posty: 54 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL