Teraz jest Pn maja 13, 2024 8:03 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Na granicy Rosji
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 9:08 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
W sierpniu 2009 wjeżdżałem do Rosji z Łotwy - jechałem samochodem osobowym. Jak dla mnie drogi w Rosji idealne, ani razu nie zatrzymała mnie policja (a jechałem 5500km do Mongolii), generalnie wszystko super - poza właśnie granicą. Stałem tam 16 godzin, myślałem, że po prostu zwariuję. Otwarte może dwie bramki z celnikami, a samochodów milion..

Zamierzam znów się tam wybrać, jednak tym razem motocyklem. I teraz pytanie do motocyklistów - jak Wy to robicie na granicy Rosji (czy innych podobnych), gdzie stoi kilometrowy rządek samochodów - czy stoicie tak jak wszyscy, czy po prostu walicie lewym pasem aż do samej bramki? I jak reagują na to puszkarze?

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na granicy Rosji
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 9:18 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:10 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kołobrzeg
Lewym pasem do szlabanu.

Pozdrawiam
Sławek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na granicy Rosji
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 2:28 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Lewym pasem o ile to nie jest przejscie w, bodajże Kralowcu, - zajrzyj do naszej relacji z wyjazdu do Rosji w zeszłym roku:

http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=73&t=3711

http://www.advrider.pl/viewtopic.php?f=73&t=3712

Minęliśmy szybko kolejkę a łotewscy celnicy i tak nie wpuścili nas na przejscie. A kolejka była rzeczywiscie na kilkanaście godzin. Zresztą dzień wczesniej odstało ja dwóch chłopaków na Afrykach, których potem spotkalismy pod Murmańskiem. Chwała Bogu na pobliskim mniejszym przejściu na kierunku rosyjskiego Nosowa było lepiej i rzeczywiscie wjechalismy bez kolejki. Potem same formalnosci graniczne, jakkolwiek długie, to były w sumie dość przyjemne towarzysko.

A Rosja rzeczywiscie fajna - może znowu uda się nam do niej w tym roku wjechać. tym razem jednak pewnie od stronu ukraińskiej - moze tamtejsi pogranicznicy będa normalniejsi?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na granicy Rosji
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 7:12 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt gru 01, 2009 2:15 pm
Posty: 388
Lokalizacja: Gdańsk... chwilowo Norwegia
dzięki Roberto, ta informacja na pewno mi się przyda - na maps.google co prawda nie znalazłem Nosowa, ale rozumiem że przejście znajduje się na drodze A13/E262 - A116. ja jechałem drogą na Moskwę (E22-M9) i jedno wiem na pewno - nigdy więcej :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Na granicy Rosji
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 9:24 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Wejdź choćby w Google maps i znajdz przejście pomiędzy łotewską Karszawą a rosyjskim Wyszogorodkiem na głównej drodze A13/E262. Od Karszawy biegnie na północ wzdłuż rosyjskiej granicy droga - momentami szutrowa ale płaska i szybka - az do miejscowości Vijaka (chyba :wink:). Stamtąd odbija do granicy krótki asfaltowy dojazd, który kończy się przejściem w kierunku na Nosowo i, dalej, Pytałowo. Na tym przejściu kolejka była zdecydowanie krótsza, bez tirów i z zyczliwszymi Łotyszami. Przejscie stare i częsciowo jeszcze w barakach, choć tuz obok już prawie skończony nowy terminal - byc może już oddany - nie wiem, czy to nie pogorszy sytuacji. Juz po rosyjskiej stronie jest stamtąd krótki dojazd i juz jesteś na głównej w kierunku Pskowa i Sankt Petersburga.
Smacznego!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL