Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:31 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rumunia w maju
PostNapisane: Śr sty 20, 2010 11:06 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Śr sty 13, 2010 6:46 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Częstochowa
Między 15-30 maja wybieramy się w parę osób do Rumuni. Wiem że nie jest to najlepszy termin na tego rodzaju wypad ponieważ z tego co się zorientowałem na większości dróg w wyższych partiach leży jeszcze śnieg lub ewentualnie drogi zamieniają się w płynące potoki błota. Niestety jest to jedyny dostępny termin i innej alternatywy nie ma. W związku z tym ma pytanie - czy ktoś był w tym okresie w Rumuni i może się podzielić swoimi doświadczeniami?
Mam jeszcze pytanie dotyczące Trasy Transfogarskiej. Wiadomo że całej trasy nie przejedziemy i nie ma co na ten temat dyskutować ale podobno do wys. 1536m n.p.m czyli do miejsca gdzie znajduję się ostatnie czynne schronisko droga jest odśnieżana i utrzymana w stanie nadającym się do przejechania. Faktycznie tak jest czy tylko tak twierdzą pogłoski?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia w maju
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 9:47 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Z dojazdem do tego schroniska pod wodospadem nie powinno być problemu z dojazdem bo droga do niego to żadne cudo. Dopiero za schroniskiem robi się ciekawie. Nie wiem czy nie lepiej byłoby atakować od południa bo tam jest ciekawiej, a szlaban myśle że jest dopiero za jeziorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rumunia w maju
PostNapisane: N sty 31, 2010 3:30 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 8:11 pm
Posty: 746
Lokalizacja: Zakopane
Rozumiem, że masz na myśli Transagarską, nie "transalpejską" przez Urdele. Transfa jest asfaltowa i wygodna. Już kierując się na 7C masz tablice, jeśli przełęcz jest zamknięta. Bywało, że dało się przejechać, bo śnieg stopniał a tablica czekała Czerwca.
Jak będzie ciepło to fajna pora, luz na szosie. Polecam nową szosę przez SatuMare
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL