Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:39 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moto-navigator
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 3:56 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Nowe wydawnitwo - przewodnik specjalnie dla motocyklistów. Pierwsza w kolejce - Jura Krakowsko - Częstochowska - co jest o tyle ciekawe dla nas że mamy tam Zlot :)

Zawartość:
Jura - wprowadzenie, informacje i uwagi praktyczne.
Zamki Warownie Grodziska - 33 obiekty, w tym 23 zamki i strażnice istniejące w różnym stopniu zachowania, 6 niezachowanych oraz cztery grodziska.
Pałace i dwory - 57 obiektów, w tym 13 zachowanych założeń pałacowych, 5 w stanie ruiny oraz 35 zachowanych dworów i 3 w stanie ruiny.
Zabytki techniki i przemysł - 96 obiektów, w tym 46 młynów, 14 wapienników, 13 obiektów kolejnictwa, 12 obiektów przemysłu oraz 3 obiekty pożarnictwa.
Militaria - 57 miejsc zawierających 534 obiekty, w tym 13 odcinków linii OKH Stellung B1 zawierających 110 obiektów, 5 odcinków linii OKH Stellung B2 zawierających 374 obiekty, 36 austriackich fortów i obiektów Twierdzy Kraków i 12 schronów polskich Pozycji Częstochowa.
Dirt Zone - 43 obiekty, w tym 15 kamieniołomów, 3 piaskownie, 3 pustynie, 5 torów off-road, 12 terenów przemysłowych.
Sanktuaria i kościoły - 128 obiektów, w tym 11 sanktuariów, 2 sanktuaria-bazyliki, 11 sanktuariów z klasztorami, 3 bazyliki, 88 kościołów i 10 kaplic.
Judaica - 61 miejsc i obiektów, w tym 24 cmentarze (7 niezachowanych), 20 synagog (4 niezachowane), 9 miejsc pamięci, 2 mykwy, 2 chedery i jeden kibuc.
Miejsca Pamięci - 97 miejsc upamiętniających uczestników Insurekcji Kościuszkowskiej, Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego oraz uczestników I i II wojny światowej.
Natura - 67 obiektów, w tym 7 rezerwatów przyrody, 24 źródła i stawy, 16 ostańców wapiennych, 5 pomników przyrody i 9 jaskiń.
Miszmasz - 57 obiektów.
Zaplecze turystyczne - 274 obiekty, w tym 38 serwisów i sklepów motocyklowych, 16 parkingów strzeżonych i dozorowanych oraz 195 obiektów noclegowych - 92 hotele różnej kategorii, 58 gospodarstw agroturystycznych, 33 obiekty oferujące pokoje gościnne, 6 campingów i 6 schronisk młodzieżowych, a także 25 obiektów gastronomicznych.
Źródła - publikowane i Internet.
Atlas mapowy - w skali 1:125 000, a w nim m.in. oznaczone odcinki dróg o walorach krajobrazowych i szczególnie niebezpieczne miejsca i odcinki dróg publicznych.

http://www.moto-navigator.pl/przewodniki.html

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 6:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Mario, kupiłeś ? Jak nie, ja bym zanabył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Pt sty 15, 2010 9:28 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
klocki lego: jak lubiłeś w dzieciństwie budować wszystko z tych najmniejszych, zamek i statek kosmiczny z tych samych, i nie ciągnęło Cię za bardzo do gotowych zestawów z gotowymi profilowanymi elementami - to wydawnictwo jest dla Ciebie :mrgreen:

czyli w skrócie:
+ naprawdę mnóstwo obiektów, o których większość ludzi nawet z okolicy często nie ma pojęcia, sensownie zgrupowane
+ otwarta formuła z mapkami, można pojechać, stanąć i po przejrzeniu strony (lub kilku, w zależności od zakresu zainteresowań) znaleźć coś odpowiedniego do odwiedzenia
+ dokładne (choć krótkie) opisy dojazdu/ podejścia, z nr dróg, miejscowościami, cyferkami pod nawigację
+ adresy w sieci, pod którymi można znaleźć więcej wiadomości
- opisy obiektów jednozdaniowe, niewiele poza nazwą i/ lub funkcją, stanem obecnym
- nic do czytania na zimowe wieczory, z tego można tylko korzystać w trasie lub podczas planowania
- bez dostępu do sieci i/ lub przygotowania trasy wcześniej trasa może być informacyjnie bardzo jałowa

chociaż sam wolę formułę "trasy Pana Marka", to uznaję wydawnictwo za fajny dodatek do innych informacji, przydatna pomoc w znalezieniu obiektu na miejscu, raczej na więcej wyjazdów za przyczyną pozostawienia sporej dawki niewykorzystanych namiarów ;)
jsz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: N sty 17, 2010 2:21 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So sie 02, 2008 9:12 pm
Posty: 1572
Lokalizacja: Polska
Przeglądałem ten przewodnik i również uważam, że jest to ciekawa pozycja - podstawowe informacje przedstawione w szybki, obrazowy sposób.
Jedyna rzecz aktualnie nie zweryfikowana to prawdziwość i rzetelność informacji, ale po sprawdzeniu w terenie prawdopodobnie i ta informacja zostanie zweryfikowana - mam nadzieję że z korzyścia dla przewodnika :)

Oczywiście zamówiłem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Wt sty 19, 2010 10:28 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt kwi 07, 2009 5:52 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Lublin
Kupiłem ten przewodnik, fajna sprawa ale moim zdaniem za mało opisów, tylko jednozdaniowe na temat obiektów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 11:01 am 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 17, 2007 4:16 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków
Witam
Nabyłem i uważam, że jest ok. Własnie czegoś takiego szukałem. Opisy szczegółowe można znaleźć w sieci, a ten nawigator umożliwoa w szybki sposób znalezienie ciekawych miejsc. Mam nadzieje, że na Jurze się nie skończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 7:27 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Mam, studiuje - zdjęcia, koordynaty gps, krótkie ale trafne opisy - esencja tego czego potrzeba do dobrych tematycznych wycieczek ( pozostawia planowanie i dobór odwiedzanych miejsc nam ).
Autora poznałem oko w oko przy odbiorze przewodnika - jest gliwiczaninem - to kolejny argument ( nie jestem obiektywny :D ) do zainteresowania się temetem.
Namawiałem do odwiedzenia forum - byłby to cenny gość, pozytywnie zakręcony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moto-navigator
PostNapisane: Śr sty 27, 2010 9:52 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 9:47 pm
Posty: 37
Zdjęcia Marka "Rawy" były zawsze rewelacyjnie, więc myślę że i przewodnik jest absolutnie wiarygodny. Zdjęć można się doszukać na forum BMW.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL