Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:05 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 12:08 pm 
Hejka,
Ze znajomymi planujemy sie wybrac w przyszlym roku do Jordanii i Syrii. Na razie plan jest taki: szybki przelot do Syrii i tam zaczynamy zwiedzanie, az po morze Czerwone. 3 moto po 2 osoby na jednym.

Z kalkulacji kosztowych wychodzi nam ze powinnismy sie zmiescic w 5k PLN od osoby. Byl ktos moze tam i moze to potwierdzic?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 1:19 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
gapek napisał(a):
.... Byl ktos moze tam i moze to potwierdzic?



Niestety nie mogę tego potwierdzić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:06 pm 
Gregor napisał(a):
gapek napisał(a):
.... Byl ktos moze tam i moze to potwierdzic?



Niestety nie mogę tego potwierdzić


Moze inaczej :shock: Czy bedac w Jordanii i Syrii na moto wydaliscie wiecej / mniej ? Czy takie koszty wydaja wam sie realne czy zbyt skape ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:12 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:16 pm
Posty: 1237
Lokalizacja: Małopolska
Myślę, że w tym temacie najwięcej do powiedzenia ma Ania Jackowska, może zobaczy ten wątek to się wypowie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 2:59 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt lut 16, 2007 8:07 pm
Posty: 537
Lokalizacja: Trisiti
gapek napisał(a):
Gregor napisał(a):
gapek napisał(a):
.... Byl ktos moze tam i moze to potwierdzic?



Niestety nie mogę tego potwierdzić


Moze inaczej :shock: Czy bedac w Jordanii i Syrii na moto wydaliscie wiecej / mniej ? Czy takie koszty wydaja wam sie realne czy zbyt skape ?


Zbyt wiele zmiennych, aby odpowiedzieć jednoznacznie.
Poszukaj w necie. Sporo osób już było w tamtych rejonach i zrobiło kilka opisów z pełną gamą informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 4:46 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 08, 2009 12:31 pm
Posty: 29
wrruuummmm
tutaj masz link do relacji z naszego wyjazdu.
dwa motocykle, dwóch facetów, V 2008, nam wyszło OKOŁO 5500 od łebka - nie licząc pamiątek/giftów, a specjalnie dużo to nie wydawaliśmy.
pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Wt lis 24, 2009 10:18 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
hejka
zalezy jaki rodzaj turystyki preferujecie jak dla mnie
2 osoby na moto to 6000 to wystarczajaco/namiot nocelgi na dziko itp/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 1:05 pm 
Orientujecie sie moze gdzie dokladnie mozna znalesc informacje na temat oplat za moto + wizy w Syrii i Jordanii?

Z kilku relacji wynika ze kazdy placil inna stawke ;) Na maile ambasady nie racza jak dotad odpowiedziec ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 1:30 pm 
Początkujący

Dołączył(a): N lis 08, 2009 12:31 pm
Posty: 29
wrruuummmm
pogóglałem:
wiza do jordanii jest opisana tu:
http://jordania.geozeta.pl/wizy
informacje o wizie do syrii znalazłem dziś tu:
http://www.serwiskonsularny.pl/
czasem wiedzę mają tu (chociaż czasem nie wiedzą :twisted: ):
http://www.pzmtravel.com.pl/
doświadczenia nasze opisałem...
spróbuj dzwonić do ambasady.
(myśmy emailowali do ambasady jordańskiej w Berlinie i szybciutko odpowiedzieli)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 3:24 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
wjazd do syrii bez CPD to 108 usd +/- 3 usd + dodaj sobie cos dla pomagiera minimum 2 usd maks 10 usd [druki sa po arabsku]
w tych 108 dolarach 27 usd to jest ubezpieczenie które powinno byc ważne 30 dni tak wiec ponowny wjazd do syrii z jordani =81 usd
wyjazd z syrii 14 usd za osobę
podałem ci kwoty total
płaci sie za wszytsko oczywiscie w funtach dolce wymieniasz na granicy w oficjalnym kantorze kurs jest spoko
nie brac euro bo bywaja problemy z wymianą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Śr lis 25, 2009 5:46 pm 
kyller napisał(a):
wjazd do syrii bez CPD to 108 usd +/- 3 usd + dodaj sobie cos dla pomagiera minimum 2 usd maks 10 usd [druki sa po arabsku]
w tych 108 dolarach 27 usd to jest ubezpieczenie które powinno byc ważne 30 dni tak wiec ponowny wjazd do syrii z jordani =81 usd
wyjazd z syrii 14 usd za osobę
podałem ci kwoty total
płaci sie za wszytsko oczywiscie w funtach dolce wymieniasz na granicy w oficjalnym kantorze kurs jest spoko
nie brac euro bo bywaja problemy z wymianą


Wielkie dzieki :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: Pt lis 27, 2009 7:50 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 3:48 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie
5 tys zł starczyło prawie na styk, spanie zawsze na dziko (chyba że na dachu hotelu to wtedy za śmieszne pieniądze). Żarcie raczej kupowane od miejscowych i samemu pitraszone. Trochę jeżdżenia po Turcji (drogie paliwo). Nikt nie kupował jakiś specjalnych giftów, raczej ekipa ma wyjebane na takie sprawy. Zawsze się pytaj o cenę żarcia w knajpie przed zamówieniem!!! :D. W Turcji omijajcie płatne autostrady pomiędzy Bułgaria -Stambuł-Ankara i potem na dole w okoli Adany(nie pamiętam czy takie miasto to było). Nie dość, że płatne to normalne drogi lecą praktycznie ich śladem na mapie, to znacznie fajniejszy klimat. Kurna pojechałbym jeszcze raz tam...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: So lis 28, 2009 9:04 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 5:51 am
Posty: 226
Przepraszam, że tak późno...Piszę tak ogólnie, bo zmiennych wpływających na koszt wyjazdu jest sporo...
1. Koszt wizy syryjskiej 40 e (wielokrotny wjazd) do kupienia w ambasadzie w wawie (raczej dzwoń nie pisz). Z ambasadą jordańska miałam to co ty, czyli olewkę. Wy ich też olejcie i załatwcie wizę i resztę na granicy.
2. Kyller dokładnie podał co i jak na granicy Syryjskiej
3. Misza ma rację z tą autostradą i bezpłatną, ciekawszą drogą obok
3. Na granicy jordańskiej w sumie za wizę i ubezpieczenie niecałe 50 $ (dokładnie nie pamietam bo tam był taki sajgon, że miałam ich wszystkich dosyć i chciałam jak najszybciej skończyć to zamieszanie. Koszt ubezpieczenia zależy od tego na ile dni. Dokładnie zapytajcie celnika o widełki - ile dni pobytu - jaka kasa). To była granica na trasie Damszek -Amman - przygotujcie się na trochę nerwów...
3. Jedzenie: bardzo tanie szczególnie w Syrii - za 25 SYP można zjeść jakiegoś falafela/kebaba w picie, albo kupować owoce, świeży ichniejszy chlebi ładowac w niego lokalne sery, pomidory itp. Nie wiem czy faceci na tym długo pociągną, ale w knajpach też nie jest drogo. W restauracji jadłam raz i za obiad dla dwóch osób (cały kurczak, sałatka, hummusu, chlebki) z którego wytoczyliśmy się totalnie przejedzeni zapłacilismy 500 SYP.
4. Noclegi. Tanich hosteli (400-500 SYP) jest bardzo dużo. Zawsze pytajcie o możliwość spania na dachu bo jest najtaniej a chyba najfajniej. Oczywiście jeżeli nie przeszkadza Wam spanie w sali wieloosobowej z kolejka do prysznica:) Jordania jest trochę droższa, ale za 7-10 JOD też da się coś znależć. Na namiot sie nie zdecydowałam bo dla samotnej baby to mógłby być hardcore:)
jest taka strona http://www.hostelworld.com , na której można sobie o różnych opcjach noclegu poczytać i miec obraz cen. Może dla niektórych adventurowców, spanie w hostelu to hańba, ale czasem warunki też bywają ekstremalne...

Doliczcie sobie koszty muzeów, innych atrakcji i może okazać sie, że te 5000 to troszkę za mało. Chociaż to zależy czego oczekujecie w tej podróży. Jeżeli tylko benzyna, jedzenie, spanie, itp. to może i Wam się uda, ale raczej na styk. Mnie nosiło i wszędzie chciałam wejść, a to podnosi koszty, np. wejście na jeden dzień do Petry 21 JOD, łażenie w rezerwacie Dana 10 Jod, treking górsko-rzeczny (...!!!) w rezerwacie Mujib 10 JOD, Krak des Chevaliers 150 SYP......itd. No i oczywiście tzw. souveniry. :) Są tacy co nie uznają bo to niby wiocha, ja akurat uwielbiam, bo na przykład teraz siedzę sobie w domu przed kompem i mam ciepły syryjski szalik, piję bediuńską herbatkę i fajnie mi się tą podróż wspomina i o niej pisze.... Nakupowałam bakalii, herbat, syryjskich mydeł, szalików i podobnych pierdół. Ale jestem babą :) Jeżeli jadą z wami kobitki, to szczególnie na starym bazarze w Aleppo mogą mieć problem z przejściem obok tych wszystkich dóbr obojętnie...
Acha i uważajcie na radary w Turcji, bo to sporo kosztuje....

O rany, wyszedł z tego mały chaos ale może coś Wam się przyda...
Mam z tych miejsc rewelacyjne wspomnienia i życzę Wam tego samego...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: So lis 28, 2009 9:23 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 5:51 am
Posty: 226
Pewnie wiecie, ale...
Syria : funt syryjski (SYP)
kurs: 1 USD - 47 SYP
kurs: 1 PLN - 17 SYP

Jordania: dinar jordański (JOD - w mowie potocznej używa się "JD" )
kurs: 1 USD - 0.7 JOD
kurs: 1 PLN - 0.25 JOD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Syria i Jordania
PostNapisane: So lis 28, 2009 12:39 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
to jescze info benzynowe poprzeliczeniu na złotówki
turcja 1 litr 6,7 pln
syria 1 litr 2,7 pln
4 zyle róznicy na litrze :D w bab al hawa najblizsza stacja benzynowa jest kilaset metrów od granicy na rondzie prosto (w lewo jest na aleppo)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL