Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:59 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: N lis 15, 2009 3:29 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt lis 18, 2008 5:00 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Południe
Witam,
czy ktokolwiek korzystał z usług wypożyczalni moto w tym kraju? Macie jakieś namiary, ceny? pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: Pn lis 16, 2009 6:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie ma problemów z wypożyczeniem lekkiego enduro .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: Wt sty 05, 2010 9:49 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 10:55 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Może posiadasz jakieś namiary adresowe, telefoniczne, internetowe na takie wypożyczalnie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 5:34 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Nie korzystałem z tego typu usług , wiem jednak że istnieje możliwość wypożyczenia lekkiego moto w Douz ceny od 120 do 150 dinarów , a jak potrafisz negocjować , po za sezonem za 70 , do tego kaucja . Nie posiadam szczegółowych namiarów , ale mam kontakt do Hediego , który w tym mieście , może zorganizować wszystko ( w dosłownym tego znaczeniu ) . Jest jednym z największym doświadczeniem przewodnikiem w tym regionie Tunezji , współ organizatorem wielu rajdów i wypraw na południe ( obecnie zamknięta strefa )
To fantastyczny człowiek , znajdziesz go w prowadzonym przez niego i rodzinę sklepie z dywanami na centralnym placu w Douz , mówi po włosku i francusku :
Hedi Bel Hadj Brahim
L’aouina – Douz 4260
Tel. 0021697216983 Fax. 0021675471742


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: Cz sty 07, 2010 9:54 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 10:55 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Adagiio bardzo dziękuję za te wskazówki.
Poszukiwałem w necie jakichkolwiek informacji nt wypożyczalni lekkiego enduro w Tunezji bez skutecznie aż do tej pory.

Pamiętam tylko z poprzednich moich bytności w Tunezji, że to właśnie Douz jest motocyklową bramą Sahary. W całym mieście widać mnóstwo przejeźdżających grup riderów, pamiętam kilka szyldów i wystaw z motocyklami (CRF-y Gas-Gasy Bety) do wypożyczenia, knajpki ze zdjęciami z wypraw pustynnych, motocyklowych i 4x4.

Zupełnie wstępnie planuję wypad na max. tydzień w marcu/kwietniu - pokręcić się po piochach, wpaść do Ksar Ghilan, zobaczyć z siodełka motocykla fort Legii Cudzoziemskiej.

Do tej pory dojeżdżałem tam na kołach (ociężały GS1200) - tym razem postanowiłem kupić tani bilet lotniczy, dotrzeć jakoś do Douz, a następnie pod okiem przewodnika w towarzystwie kolegów pokręcić się po Dunach.

To zdecydowanie większa przyjemność poskakać na jakiejś 450tce po wydmach niż na siłę udawać, że 270 kilogramowy GS to maszyna do każdego terenu (i ten "smutny" telelever wbijający to małe kółeczko pod piach - masakra)

Po przejechaniu raz Tunezji, a następnego roku Tunezji i Libii nie jestem w stanie tak poprostu zapomnieć smaku tego piasku w "gębie" i koniecznie muszę tam wrócić i rozpocząć sezon 2010.

Jeśli ktoś ma ochotę na wspólny wypad tygodniowy na tunezyjską Saharę - zapraszam.

Ps.
wiesz może jak z Tunisu lub z Djerby dostać się najtaniej do Douz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypożyczalnie moto w Tunezji
PostNapisane: Pt sty 08, 2010 5:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr gru 05, 2007 8:09 am
Posty: 910
Lokalizacja: Biecz
Postaram się dowiedzieć , jak dojechać z Tunisu do Douz , lokalnymi środkami transportu .
Kilka lat temu jak padło koledze sprzęgło w motocyklu , to za transport z okolic algierskiej granicy a dokładnie Mides do Tunisu , za przewóz moto około 600 km w jedną stronę , zapłacił 100 euro , była to równowartość 180 dinarów .
Jeśli będziesz znał dokładną datę przybycia do TN , to wówczas zapytam czy w tym samym terminie , nie jadą koledzy z Włoch , czytałem że planują , wyjazdy na przełomie marca/kwietnia .
W kwestii tego typu info. , to pisz na : africa_twin@onet.eu , nie mogę tego napisać na ogólno dostępnym , pewne informacje należy przekazywać prywatnie .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL