Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:48 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz paź 29, 2009 4:22 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:00 pm
Posty: 10
Czytając Świat Motocykli 09/09 rozmarzyłem się na temat zdobycia Himalajów. Nie koniecznie swoim sprzętem. Po zapoznaniu się z relacją wyjazdu grupy kilku motocyklistów organizowanego przez autora rozłożyła mnie na łopatki cena samej zabawy. Na pewno można to zrobić DUUUUŻO taniej. Ma ktoś doświadczenie w tej materii i zna wypożyczalnie motocykli w Delhi lub Kullu? Był już tam ktoś? Proszę o wszelkie informacje na ten temat. A może ktoś preferowałby taką wyprawę?

P.S. Na potrzeby wyprawy sprzedam Golfa 03 tdi;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz paź 29, 2009 4:30 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
staszekAT napisał(a):
Czytając Świat Motocykli 09/09 rozmarzyłem się na temat zdobycia Himalajów. Nie koniecznie swoim sprzętem. Po zapoznaniu się z relacją wyjazdu grupy kilku motocyklistów organizowanego przez autora rozłożyła mnie na łopatki cena samej zabawy. Na pewno można to zrobić DUUUUŻO taniej.


to znaczy ile im wyszlo?


staszekAT napisał(a):
Ma ktoś doświadczenie w tej materii i zna wypożyczalnie motocykli w Delhi lub Kullu? Był już tam ktoś? Proszę o wszelkie informacje na ten temat. A może ktoś preferowałby taką wyprawę?

ponizej moja dyskusja z indianinem z indii:
indiabikes@gmail.com napisał(a):
From: Anindya Chakravorty (Andy) <indiabikes@gmail.com>
Date: 2009/7/28
Subject: RE: rental
To: Marcin Roszkowski <marcinrosz@googlemail.com>


AVL500 with disc brake in front, rear large pannier frame, self start
and 5 speed left shift is Rs.9,000 a week."


9000 Indian rupees = 190.67400 U.S. dollars

staszekAT napisał(a):
P.S. Na potrzeby wyprawy sprzedam Golfa 03 tdi;-)


biore.
dam 2000zl :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz paź 29, 2009 4:34 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:00 pm
Posty: 10
Hehehe z Indiabikes też się kontaktowałem i podali mi taką samą cenę. Jednak wiem też że można wytargać sprzęta w dobrym stanie za mniejszą kasę?

Widziałem 20000? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz paź 29, 2009 9:14 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Nie byłem, ale chodzi po łbie.
Kolega który sporo tam trekingował (też motocyklista) mówił że enfilda można wynająć już za 3-5 baksów/day (stan nieznany). Twierdził że za podobne pieniądze można wziąć lokaną wersję hondziaka lub yamahy 125 lub 200cc. Podobno robią o wiele lepsze wrażenie, maja hamulce, ważą połowę i na pewno są dużo nowsze i prawdopodobnie również bardziej niezawodne.
Budżet dzienny określa na max 10$ (spanie w tanich hotelach, żarcie lokalne, lub kupione na bazarze). Przelot i dojazd do Manali od 2500 zet. Paliwo i extrasy wg planu lub/i przypadku.
Wychodzi mi tak z 5 tys jako minimum.
Dane z bodajże 2007/8


Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Pt paź 30, 2009 12:48 am 
Aktywny

Dołączył(a): So maja 16, 2009 5:35 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Warszawa
W jakim czasie myślisz żeby tam jechać? I czy chodzi ci o Himacial Pradeś i Jamu-Kaśmir? Uwielbiam Indie, a dwudniowa trasa z Manali do Leh to jedno z najbardziej oszałamiających doświadczeń w moim życiu. Jechałem co prawda Jeepem, ale z wrażenia dolna szczęka leżała na podłodze przez cały czas. Przejeżdza się przez drugą co do wysokości trasę na świecie i problemem mogą być objawy choroby wysokościowej. Jak będziesz miał termin to daj znać bo ja też mam zamiar w tym roku pojeżdzić po Indiach.
Wynajęcie motocykla nie zawsze jest proste poza głównymi dostawcami (indiabikes), a i to działa tylko w niektórych miejscach.
Szczególnie na krótki czas. Poza tym chodzi też o stan techniczny maszyny i ewentualną opiekę/service.
Jeśli chodzi o jedzenie i spanie to rzczywiście można tanio szczególnie poza Bombajem.
Pomiędzy czerwcem a wrześniem jest monsun i troszkę pada, i jest parno. Jest to zarazem najlepszy czas (szczególnie lipiec-sierpień) żeby pojechać do Ladaku, który leży tak wysoko, że praktycznie deszcz tam nie dociera. To są wysokie góry i sam Ladak jest właściwe odcięty od świata przez pół roku ze względu na opady śniegu.
No i Enfieldy to specyficzne motocykle. Wyglądają dostojnie, nie są to jednak tytani szybkości i mocy. Chociaż widziałem, że pod górkę na paru tysiącach metrów jakoś dają sobie radę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Pt paź 30, 2009 6:17 pm 
Świeżak

Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:00 pm
Posty: 10
Myślę o trasie Kullu, Beas valley, Nagar, Manali, Solang valley, Leh, Sarchu, Lachalang, Moore, Taglang La, Uphsi, Tikse, Khardung La pass, Stok, Tikse, Chilling, Alchi, Futu Pass, Ladak. Przylot z Polski do Dehli i dojazd do Kullu. Tak samo z powrotem. Termin jaki planuję to czerwiec - lipiec. W inne miesiące nie da rady ze względu na pogodę. Zastanawiałem się nad innymi motocyklami ale wydaje mi się że podróż enfieldem pomimo jego wad będzie miała najlepszy klimat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Śr lis 04, 2009 9:53 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Dlaczego w innych terminach nie da rady ze wzgledu na pogodę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 7:39 am 
Świeżak

Dołączył(a): So paź 17, 2009 8:00 pm
Posty: 10
Dokładnie. Nawet w czerwcu można trafić na śnieżyce i grad.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 11:14 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 5:46 pm
Posty: 25
w zeszłym roku przekręciłem 2000 km po Radżastanie... enfield 350... jedynym problemem i to tylko przez pierwsze dni była dźwignia zmiany biegów zamieniona z hamulcem. poza tym bardzo polecam i to właśnie 350. wygląda tak samo jak 500 jest bardziej niezawodny i oszczędniejszy. mega zabawa. koszt wynajecia to ok 100 $ za 2 tyg. w delhi z wynajęciem nie ma najmniejszego problemu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 11:24 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 9:44 pm
Posty: 1936
Lokalizacja: Wrocław
otuniu napisał(a):
w zeszłym roku przekręciłem 2000 km po Radżastanie... enfield 350... jedynym problemem i to tylko przez pierwsze dni była dźwignia zmiany biegów zamieniona z hamulcem. poza tym bardzo polecam i to właśnie 350. wygląda tak samo jak 500 jest bardziej niezawodny i oszczędniejszy. mega zabawa. koszt wynajecia to ok 100 $ za 2 tyg. w delhi z wynajęciem nie ma najmniejszego problemu


wielkie dzieki za podzielenie sie informacja.
masz moze jakies foty? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: N lis 22, 2009 6:31 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Staszek AT coś temat przysiadł. Masz zamiar jeszcze jechać czy juz odpuściłeś temat? Jak zbieranie informacji?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 10:44 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 5:46 pm
Posty: 25
mam fotki ale za cholerę nie wiem jak wrzucić... komp to dla mnie czarna magia :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: So gru 05, 2009 8:51 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:31 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Augustow
witam WAS! tez czytalem o tej wyprawie i ciagle mi po lbie chodzi a WY dalej mi zabijacie dalej i mocniej tego cwieka :D robcie tak dalej to pojade z Wami :wink: Twardy :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: N gru 13, 2009 11:56 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): N mar 29, 2009 5:25 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Tarnów
Widze, że staszekAT chyba odpóścił temat. Ja jade z kolegą na 90%. Mamy spotkanie organizacyjne 21.12 w okolicach Łodzi lub Piotrkowa Tryb. Szukamy jednej osoby, maksymalnie dwóch do wyjazdu. Jak ktos miałby ochotę to pisać na priv. Podam szczegóły.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Himalaje 2010
PostNapisane: N gru 13, 2009 7:26 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): So lis 28, 2009 9:31 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Augustow
hej Chlopaki! jako ze jestem mlody na forum to nie posiadam uprawnien do prywatnych wiadomosci,wiec pytam sie na ogolnym forum-macie juz jakies konkrety slysze? trase,termin? kosztorys,prawie ekipe? sorki ale jestem poza granicami PL i racze przed Swietami nie bede wiec czy mozecie troszke z tych informacji podac na forum? rowniez jakies rady dotyczace wyjazdu-co jest potrzebne,wymagane? tzn ubior,albo jakies szczepienia do Indii? pytam sie co nie oznacza ze pojade,trzeba wyrobic poglad na calosc tego wyskoku,pozdrawiajac Twardy :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL