Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:09 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armenia
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 12:42 pm 
Świeżak

Dołączył(a): Pt paź 09, 2009 11:33 am
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
mam pytanie, czy wiecie może jak dostać się do Armenii na kołach biorąc pod uwagę obecnie panującą w tamtych okolicach sytuacje polityczną?
Myslałem o wjeździe do Armenii od strony Gruzji co jest możliwe; tylko że do samej Gruzji chciałbym wjechać od strony Rosji a nie Turcji czy znacie jakąś mozliwość przekroczenia tej granicy? Kiedyś była możliwość drogą morską przy pomocy promu ale osobiście wolałbym nie korzystać z takich dobrodziejstw a przekraczać granice na kółkach.
Pozdrawiam i dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Cz lis 26, 2009 11:36 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:14 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Kraków/Brzozów/Gdańsk
O ile mi wiadomo granica rosyjsko- gruzińska jest zamknięta na amen. Jest prom z Ukrainy Odessa-Poti ale ponoć pływa kiedy ma na to ochotę a i cena jest dość konkretna. Czytałem też o promie Kercz-Batumi (albo Poti- nie pamiętam) który miał być uruchomiony jakiś czas temu.
Możesz pojechać jeszcze fantazyjniej a mianowicie od strony Azerbejdżanu ;)

Sytuacją polityczną bym się specjalnie nie przejmował.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 3:58 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
Do Armenii drogą lądową to tylko przez Gruzję z Azerbejdżanu nie wpuszczą, nawet nie mają połączeń lotniczych (mają konflikt o Górny Karabach)
Cudzoziemcy mogą korzystać z obu przejść granicznych między Azerbejdżanem a Gruzją (przejście kolejowe i drogowe w oko­licach gruzińskiego miasta Rustavi, tzw. Czerwony Most, oraz drogowe Balakän–Lagodekhi), z dwóch przejść między Azerbejdżanem a Iranem (Astara oraz Culfa w enklawie Nachiczewan /Naxçıvan/); przejście w okolicach miasta Biläsuvar dostępne jest jedynie dla obywateli Iranu i Azerbejdżanu), a także z jedynego przejścia granicznego z Turcją (Sädäräk w Nachiczewanie). Otwarta pozostaje granica morska (rejsy z Baku do Aktau w Ka­zachstanie i Turkmenbaszy w Turkmenistanie oraz nieregularne do Bandar-e Anzali w Iranie; uwaga: rozkład rejsów bywa trakto­wa­ny przez kapitanów poszczególnych jednostek czysto orientacyjnie).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 8:34 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): Pt paź 03, 2008 10:47 am
Posty: 98
Lokalizacja: D.C.
brzózek jak podajesz informacje z netu-a takie mam wrażenie- to zaznacz że cytujesz bo tak ktos może pomyłśleć ze to info sprawdzone w rzeczywistości
uwaga: ktoś podawał że z Azerbjedzanem jest jakaś chryja w postaci kaucji za maszyne na granicy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Armenia
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 10:26 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
kyller faktycznie tak powinienem zrobić - jednakże część z tego jest sprawdzona.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL