Teraz jest Śr maja 08, 2024 3:20 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 8:18 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 4:39 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław
w najbliższy czwartek lecimy w 2 lub 3 motorki przez ukraińskie zakarpacie do rumuni. będziemy tam tylko 5 dni. Nigdy nie bylem na wschodzie a ten wyjazd ma być zaprawką przed znaczni dłuższym wyjazdem w przyszłym roku.
pytania:
1)jak wyglądają granice ukraina/polska i ukraina/rumunia ?
2)trzeba jakieś specjalne dokumenty?
3)czy siakieś papiery/ubezpieczenia trzeba kupować na granicy?
4) na co ogólnie zwracać uwagę?

z góry dziękuje
doktorek/marcin


Ostatnio edytowano Śr sie 25, 2010 5:31 am przez doktorek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 9:29 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt kwi 13, 2010 9:16 am
Posty: 1340
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
doktorek napisał(a):
w najbliższy czwartek lecimy w 2 motorki przez ukraińskie zakarpacie do rumuni. będziemy tam tylko 5 dni. Nigdy nie bylem na wschodzie a ten wyjazd ma być zaprawką przed znaczni dłuższym wyjazdem w przyszłym roku.
pytania:
1)jak wyglądają granice ukraina/polska i ukraina/rumunia ?
2)trzeba jakieś specjalne dokumenty?
3)czy siakieś papiery/ubezpieczenia trzeba kupować na granicy?
4) na co ogólnie zwracać uwagę?

z góry dziękuje
doktorek/marcin


Siema

Gratuluje kierunku. :)

1. Granica jak dla mnie to zawsze jakies problemy. Nie mowie o mega-traumie, ale zawsze sa jakies zgrzyty. Przekraczalem kilka razy i w sumie najlepiej bylo w Kroscienku. Mozna probowac przez Slowacje i przekraczac w Ubla, ale to przejscie ma b.slaba renome i na dwa moje razy dwa byly problemy. Najpierw jakis "strajk" i 8h w dupe. Pozniej 4 godzinne trzepanie i sprawdzanie wszytkiego po 10x.

2. Papierow specjalnych nie musisz. Jak pojady sa Twoje to nie ma problemu. Pamietaj o zielonej Karcie i grasci "piatek" Kazdy na granicy musi swoje dostac. Nie dawaj wiecej tylko 5hrywien, bo jak sie na pierwszej bramce wystawisz to dalej juz wszyscy beda wiedziec, ze sponsor jedzie.

3. Kartke trzeba trzymac do wyjazdu co Ci dadza i zielona karte miec.

4. Tak naprawde na fantazje kierujacych, ale w porownaniu z Afryka i tak jest dobrze ;)
no i na milicje. Miski to moje jedyne negatywne skojarzenie z Ukraina. Kazdy, kto byl pewnie mozne cos powiedziec. Sprawa sie poprawia, ale i tak jest zle. Jak Cie zlapia na lamaniu przepisow to rzadko kiedy puszcza tak poprostu. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc i tyle. Jak trafisz na miekkiego goscia to dasz mu podarka jakiegos drobnego, pogadacie i Cie pusci. Jak bedzie upierdliwy to znajomy musial $300 wyplacic inaczej auto na hol i final. Po krotkich konsultacjach ze znajomym z Kijowa zaplacilismy, bo sie okazalo,ze w Kijowie bedzie jeszcze drozej, a auta z milicyjnych parkingow potrafia ginac. Jak np. jechalismy sobie spokojnie osobowka i na zakrecie w dziurze wyrwa o kubaturze ~1m^3 to sobie ja mijamy a za zakretem Misie i,ze wyprzedzamy na ciaglej.
Ostatnio jechalismy np. autokarem do Czarnobyla. Niby maja przykaz,zeby nie meczyc turystow. W drodze do Kijowa w dzien nikt nas nie zatrzymal, ale spowrotem w nocy byla kontrola co 10 km(!), co mniej upierdliwy bral smycz albo 5 eur. Co bardziej musial dostac wiecej. Pale przegial gosc co wszystkich wyciagnal w nocy na zewnatrz i sprawdzal paszporty. ... siegnal zenitu, wszyscy wyciagneli karimaty, spiwory i flachy rozlozyli sie dookola Łady i po 30 minutach poejchalismy bez niczego ;)
Ot taki kraj. Jedyne moje negatywne skojarzenia z Ukraina to wlasnie milicja.

Ja polecam Ci kupiac taka mape:
http://www.ruthenus.pl/main.php?podstr= ... y&strona=4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 9:43 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Cz gru 18, 2008 10:39 am
Posty: 94
Lokalizacja: W-wa
doktorek napisał(a):
w najbliższy czwartek lecimy w 2 motorki przez ukraińskie zakarpacie do rumuni. będziemy tam tylko 5 dni. Nigdy nie bylem na wschodzie a ten wyjazd ma być zaprawką przed znaczni dłuższym wyjazdem w przyszłym roku.
pytania:
1)jak wyglądają granice ukraina/polska i ukraina/rumunia ?
2)trzeba jakieś specjalne dokumenty?
3)czy siakieś papiery/ubezpieczenia trzeba kupować na granicy?
4) na co ogólnie zwracać uwagę?

z góry dziękuje
doktorek/marcin

- Polecam Ci przejście graniczne Słowacja Ukraina w miejscowości Ubla – Mały Berezny. Z moich doświadczeń jest najszybsze. Polskie przejścia są mocno zapchane i czeka się zwykle dużo dłużej.
- Oprócz standardowych dokumentów potrzebne jest ubezpieczenie tzw. Zielona Karta. Wystawiana zwykle za darmo u ubezpieczyciela gdzie masz ubezpieczony motocykl.
- Na granicy nie musisz nic kupować. Musisz jedynie wypełnić (po polsku) druczek.
- Uważaj na Milicję, a jak już Was zatrzymają to od razu z uśmiechem próbuj ich zagadać :D

Aha jeszcze jedno. Na granicy zapewne poproszą Was abyście przejechali przez ostatni szlaban na jednym kole. :shock:
Udanego wyjazdu!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 5:34 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 4:39 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław
wielkie dzięki za podpowiedzi. już się nie mogę doczekać wyjazdu:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 6:00 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 6:42 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Wroclaw, Zielona Gora
Wszysko zależy od szczęścia i od tego czym jedziemy. Ja zrobilem przejscie Hrebennem w 28 minut, bez zadnych lapowek, tylko sie trzeba usmiechac :P. Mowilem, ze do rodziny jadę, to się smiali że biorą paszporty i oddadzą jak bedę wracał. Na miejscowkach ichnej milicji sam sie zatrzymywałem i pytałem o drogę... byli dość pomocni.... acha... jechałem Jawą. Nie wręczyłem ani jednej łapówki.

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 6:29 am 
Aktywny

Dołączył(a): Pn paź 05, 2009 4:39 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław
gorzej niż w Mauretanii, Senegalu i Gambii to raczej nie będzie:) więc mam nadzieję, że sobie poradzimy . :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: ukraina-rumunia...
PostNapisane: Śr sie 25, 2010 8:43 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
Ja jezdze z dziewucha...to najlepszy patent na granice i milicje.A ze szczere dziewcze to na pytanie celnika na granicy ukrainskiej gdzie jedziemy odpowiedziala...

"My jedud w hory..."

I po temacie bylo , papirek do reki i jazda.A za granica to improwizacja pelna ...jak najdlaje od glownych drog i duzych miast.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL