Teraz jest So kwi 27, 2024 7:13 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 9:16 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
Bukowo, to nie bardzo. Buków u nas nie doświadczysz, bo są poza granicą naturalnego zasięgu, ale innych drzew mamy sporo. Krasny Las leży nieopodal Supraśla, w środku Puszczy Knyszyńskiej, ok. 25 km od Białegostoku. Piękne zadupie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 9:34 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Hej

No tereny to tam macie odlotowe. Kiedyś w końcu zimy objechałem kawał tej okolicy zwykłym autem po takich dziurach gdzie diabeł mówi dobranoc. Brodziłem wśród kawałów kry w kombiaku zanużonym w leśnych i łąkowych drogach do połowy drzwi. Słonko i mgła, parująca ziemia, pustka. Po prostu czad.
Ale chyba wszystko LP łącznie z tymi posiołkami zagubionymi w kniejach.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:01 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
To prawda. Zadupia na Podlasiu mamy naprawdę piękne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:03 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
dokladnie to jest to...zagubic sie i odnalezc...ja w zeszla sobote w ustrzykach kupowalem wodke o 10 rano...a typ mi powiedzial ze mam szczescie bo za 30 minut zamyka sklep ... i koniec.


to jest wlasnie to ....zaduppppppppppppieeeeee.

jakie to piekne!

enduro.

:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:18 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Michur nie tragizuj.

Sklep był? Był
Wódka była? Była.

Toż to cywilizacja. Mój biolog w ogólniaku stwierdził kiedyś że cywilizacja zaczyna się we wspólnotach dopiero jak wypraktykują produkcję alkoholu (cokolwiek by to nie było). Technologia zmusza do myślenia, a produkt uwzniaśla duszę. Dlatego uważam np Rumunię za bardzo cywilizowany kraj. Nawet tam gdzie nie ma sklepów wcale.

A wracając do tematu. Są takie miejsca w Bieszczadach?

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: So gru 12, 2009 12:02 am 
akcent napisał(a):
jeszua napisał(a):
... Kllku endurowców, którzy zjadą na gruntówkę, która wiele lat temu była normalną gminną drogą nazywasz wandalami i przestępcami. Skoro korzystasz tylko z szosy to może wyobraź sobie- długa, szeroka prosta, 100% widoczności, równy asfalt i ograniczenie prędkości do 40km/h. Policjanci z suszarką też Cię nazwą przestępncą, może wandalem. Złamałeś podobnie bezsensowne przepisy


Fatalne porównanie.
Bieszczady to nie tylko BPN, to również Parki Krajobrazowe, Rezerwaty Przyrody. Drogi gruntowe, które masz na myśli mają swojego gospodarza, który nie wyraża zgody na ich powszechną eksloatację, bo obligują go do tego przepisy. Tym gospodarzem sa nadleśnictwa. Pojedź w Bieszczady, odwiedź gopodarza i pogadaj... może zrozumiesz.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 9:41 am 
prozaik forumowy

Dołączył(a): N cze 08, 2008 4:04 pm
Posty: 377
Lokalizacja: Wielkopolska
Na weekend majowy jadę w bieszczady. Ma ktoś namiary na jakieś fajne noclegi przyjazne motocyklistom. Tak żeby było ładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Śr kwi 28, 2010 12:38 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
a może macie jakieś traski gdzie legalinie można po śmigać,w bieszczadach, szutry, enduro traski, bez terenów chronionych co by nie łamać prawa, a dobrze się pobawić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz kwi 29, 2010 12:36 pm 
Początkujący

Dołączył(a): So cze 28, 2008 10:58 pm
Posty: 22
MarcinT napisał(a):
Ma ktoś namiary na jakieś fajne noclegi przyjazne motocyklistom. Tak żeby było ładnie.


Proponuje nocleg tu:
http://rybne32.bieszczadypolska.pl/
odbywaly sie tam sie Elwoodowe Biesowiska...
Kto pojedzie, prosze pozdrowic ode mnie kochana Pania Krysie.

:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 10:20 am 
Zadomowiony

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 12:11 pm
Posty: 85
Lokalizacja: 3miasto
Koledzy tyle gadania o zakazach było ale żadnej propozycji tras. :D :D
Macie jakieś fajne traski opanowane??? Jakieś propozycje?? Coś fajnego zobaczyć?? Gdzieś wjechać ciężkim enduro typu Varadero ??? :D :D Znaczy nie po kopnym piachu ani błocie po osie !!!!!!! :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: So maja 08, 2010 3:53 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 8:17 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Katowice
No właśnie trasy:)
wjazd od strony Baligrodu do wsi Bystre w stronę Mikowa.
Fajna traska przez Przełęcz Żebrak,troszkę widoczków kilka miejsc gdzie mozna siąsc na kawałku drewna i odpocząć.Kilka przepraw w brud i wylot w Mikowie.Do Duszatyna lub Komańczy tylko kawałek:)

Z Baligrodu do Wołkowyji przelot obok kilku wypałów wegla,obok tereny natura parku,trakt raczej asfaltowy ale raczej bardzo kiepskiej jakości.
Można też przelecieć z wsi Rabe zaraz obok miejsca gdzie stoją maszyny do kruszenia kamieni skrecasz w prawo i jedziesz stokówką w stronę Kalnicy ,kilka kilometrów fajnej jazdy wsrod lasów.
Opcjie jest kilka,na miejscu mapka i mozna niezłe trasy znaleść.
jesli masz programik MapSource to mogę podesłać Ci na @ pliki z trasami.

jak cos to proszę o @ na mariusz_w4@op.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: N maja 09, 2010 7:16 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 12:07 pm
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Ja polecam Smolnik potem kierunek Muczne do Tarnawy Niżnej ,potem wzdłuż granicy wjazd do Parku ,rezerwaty torfowiskowe aż do samego parkingu ,by 1,5 godziny uderzyć z buta i zobaczyć żródła Sanu.
Droga szutrowa ,kamienista na turystyczne enduro w sam raz.

Drugi ciekawy punkt to dla wytrawnych maniaków terenu - Jaskinia w Rosolinie.
W Polanie trzeba skręcić w boczną drogę wyłożoną początkowo płytami chodnikowymi.
A potem strumienie o głębokości do 50 cm.Jak dla mnie za dużo.
Szkoda.


Wiele jest tego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: N sie 29, 2010 8:58 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N sie 15, 2010 12:49 pm
Posty: 1438
Lokalizacja: Warszawa
Odswieżam temat - chce sie wybrac w przyszly weekend ( lub nastepnu ) ze znajomym w Bieszczady - pierwszy wyjazd wiec okolicy wogóle nie znam. Ja bede docierac Adventure a koleka smiga na 4 kołkach - stary patrol. Planujemy nocowac pod namiotem. Chetnie skozystam z waszej wiedzy - podajcie jakies warte polecenia trasy - na samo smiganie po okolicybedzie tylko sobota i kawalek niedzieli bo trzeba wrocic do wieczora. I jak macie jakies fajne strategiczne miejsce na rozbicie namiotu byłoby git.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 2:54 pm 
Zadomowiony

Dołączył(a): N maja 24, 2009 3:38 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Też się dopisuje do tematu, kwatera klepnięta, do poniedziałku, a jak mi sie spodoba to zostanę do wtorku, tylko co tam można przez tyle czasu robić, gdzie pojechać, co zobaczyć???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pn sie 30, 2010 7:40 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 8:17 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Katowice
Witam
polecam wam okolice Baligrodu.
Jest tam kilka fajnych miejsc gdzie można pośmigać,jeśli chodzi o przejazdy to raczej nastawcie się stokówki ( wysypane kamieniem) bo wjazd w błotko nie zawsze jest zgodny z prawem!!!;) Ale jeśli ktoś nie przegina to myslę że nie będzie miał kłopotów.
traski do przelotów to mogę polecić taki przejazd :
1)baligród-stężnica-górzanka( tam skręcacie w lewo na bereżnica wyżna) -baligród
krotki opis .droga z baligrodu prowadzi do stęznicy tam koło natura parku kończy się fajna drog i 3-4 km połatanego dziurawego asfaltu.przejazd przez 3 brody ,kawałek normalnej drogi i w górzance zaczyna sie troszkę gorsza(lepsza) droga po kamykach.Będziecie mijać gospodarstwo leśne i pojedziecie taką szutrowo kamienną drogą aż się skończy i połączy z asfaltem.Na asfalcie skręcacie w lewo i znów troszkę radości dla oka i maszyny.Zjazd do Baligrodu,mozna sobie go urozmaicić zdobywając od wschodniej strony górę z nadajnikiem telewizyjnym( taka wieża widoczna z rynku w Baligrodzie.
2) traska z Baligrodu do Rzepedzi przez Rabe,Przełęcz Zebrak,Mików,Duszatyn -Rzepedz.
fajna traska na jakąś 1 -2 godzin zależy od tępa i warunków.namiot można rozbić koło bazy studenckiej "Rabe" .
3) trasa Rabe -Roztoki Dolne-Mchawa ( namiot nad bobrzym jeziorkiem)
to oczywiście takie powiedzmy lajtowe traski bez przeginania.
następne jakie tam gdzieś znam to już bardziej dla lżejszego motocykla i raczej nieprzejezdne bez asekuracji dla Patrola.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL