Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:47 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 11:56 am 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 9:54 am
Posty: 408
Lokalizacja: Gostyń - Śląsk
Witam
Wybieramy sie z kumplem ne weekend w Bieszczady - jakie miejscowości i trasy polecacie (szczególnie jakieś szutry :mrgreen: )?
Dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 12:40 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz wrz 18, 2008 7:48 am
Posty: 1313
Lokalizacja: Gliwice/Szczyrk
Start w Ustrzykach Dolnych i tam meta - trasa z Bieszczadzkiej Tułaczki - cały dzień szutrowania błotnego :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 1:09 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
gsx1100g napisał(a):
Przecież tam ich pełno-co prawda większość wjazdów do lasu w rejonie Ustrzyk Górnych i Dolnych jest zagrodzona zielonymi szlabanami, ale dla chcącego nic trudnego.


wandal. te szlabany to Twoim zdaniem tylko tak do zabawy przy objeżdżaniu są? :evil:
jsz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 6:17 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
jeszua napisał(a):
gsx1100g napisał(a):
Przecież tam ich pełno-co prawda większość wjazdów do lasu w rejonie Ustrzyk Górnych i Dolnych jest zagrodzona zielonymi szlabanami, ale dla chcącego nic trudnego.


wandal. te szlabany to Twoim zdaniem tylko tak do zabawy przy objeżdżaniu są? :evil:
jsz



Nigdy szlabanu nie objechales? to gdzie smigasz? po asfalcie? Hipokryzja lekka mi ti traca...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 6:54 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
jeszua napisał(a):
wandal. te szlabany to Twoim zdaniem tylko tak do zabawy przy objeżdżaniu są?

Biję się w piersi, również je omijałem, za nimi często musiałem mijać się z ciężkim sprzętem leśników, którzy hałasowali, smrodzili przedpotopowymi dieslami za całe forum advriders.pl. Nie ma we mnie skruchy.
Na pytanie gdzie- odpowiem- o tym się nie mówi/pisze w publicznym miejscu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:10 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
dlatego jak na forum enduro czytam wypowiedzi w stylu:

wandal. te szlabany to Twoim zdaniem tylko tak do zabawy przy objeżdżaniu są?

to troszke czuje sie zmieszany? to prowokacja? 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:31 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
miałem ochotę jeszcze zaczekać z odpowiedzią, ale jak widzę nie warto. myślcie sobie co chcecie - poczynając od stwierdzenia że nie jeżdżę po parkach narodowych bo nie mam czym
nie zmienia to faktu, że nie jeździłem i nie zamierzam - moim zdaniem jest jeszcze dość innych ciekawych miejsc, które nie stanowią obszaru chronionej przyrody. jeśli dla niektórych "enduro" tylko tyle znaczy...
jsz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:41 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): So kwi 19, 2008 10:05 pm
Posty: 509
Lokalizacja: Wrocław/Dobczyce/Brzączowice
Jeszua...ja po parku narodowym nie smigalem i smigac nie amierzam. ALe pamietaj ze jakikolwiek wjazd do lasu...jest juz wykroczeniem w majestacie prawa oczywiscie.Nie robie wiekszej krzywdy ekosystemowi niz fedroa,przepalajaca 100 litrow na 10 km i puszczajaca olej kazdym jednym przewodem w glebe...

Zreszta temat 100 razy walkowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 9:43 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
jeszua napisał(a):
nie jeżdżę po parkach narodowych bo nie mam czym
nie zmienia to faktu, że nie jeździłem i nie zamierzam - moim zdaniem jest jeszcze dość innych ciekawych miejsc, które nie stanowią obszaru chronionej przyrody. jeśli dla niektórych "enduro" tylko tyle znaczy...

1.Najedzony głodnego nie zrozumie
2.Czytaj ze zrozumieniem- Bieszczady to nie BPN, więc dla udowodnienia własnej tezy nie przeinaczaj rzeczywistości, tutaj właściwego pytania gdzie jeździć enduro w Bieszczadach
3.Gdybyś zechciał nam wskazać te inne ciekawe miejsca to chętnie skorzystamy.
Dla wyjaśnienia Ci problemu- oboma pętlami bieszczadzkimi w sezonie przewalają się setki/tysiące samochodów dziennie, nie bez wpływu na otoczenie. Kllku endurowców, którzy zjadą na gruntówkę, która wiele lat temu była normalną gminną drogą nazywasz wandalami i przestępcami. Skoro korzystasz tylko z szosy to może wyobraź sobie- długa, szeroka prosta, 100% widoczności, równy asfalt i ograniczenie prędkości do 40km/h. Policjanci z suszarką też Cię nazwą przestępncą, może wandalem. Złamałeś podobnie bezsensowne przepisy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:29 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 7:56 pm
Posty: 214
Lokalizacja: ck krakoff
akcent napisał(a):
2.Czytaj ze zrozumieniem- Bieszczady to nie BPN, więc dla udowodnienia własnej tezy nie przeinaczaj rzeczywistości, (...)


gsx1100g napisał(a):
co prawda większość wjazdów do lasu w rejonie Ustrzyk Górnych i Dolnych jest zagrodzona zielonymi szlabanami, ale dla chcącego nic trudnego.


odnosiłem się do konkretnej wypowiedzi. na planie parku ustrzyki górne są niemal otoczone obszarem ochrony ścisłej. i tyle w kwestii przeinaczania rzeczywistości, śmiem twierdzić

chociaż nie przeczę, być może macie rację i jako jeżdżący po asfaltach mam inne spojrzenie na te szlabany. tyle, że na 200kmh po mieście też, choć to też przecież "dla chcącego nic trudnego". technicznie można wiele rzeczy, ale nie wszystkie robić wypada - i może nada się ta uwaga na wniosek z tej niezbyt przyjemnej wymiany opinii ;)

pozdrawiam,
jeszua


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 10:57 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
Przy odrobinie dobrej woli zawsze można się dogadać. Rzeczowo dyskutując o rejonie Ustrzyk Górnych
jeszua napisał(a):
odnosiłem się do konkretnej wypowiedzi. na planie parku ustrzyki górne są niemal otoczone obszarem ochrony ścisłej. i tyle w kwestii przeinaczania rzeczywistości, śmiem twierdzić

oczywiście całośc nazwano Park Krajobrazowy Doliny Sanu, są enklawy BNP, poprowadzona jest obwodnica bieszczadzka.
Popatrzmy na mapę- nazwy Muczne, Tarnawa, Bukowiec. Prowadzą tam piękne szutrówki, olbrzymi parking dla samochodów w Bukowcu, całkowicie legalnie znajdujemy się w sercu gór. Tą główną drogą leniwi/spieszący się turyści docierają w odludne miejsce. W pobliżu wyznaczone są szlaki rowerowe niebieski, czerwony,czasami 100m obok głównej szutrówki. Rowerzystów tam nie widziałem , ciężki leśny sprzęt tak, a można poczuć się przestępcą.
Na połnoc od UG na mapie zobaczymy takie nazwy jak Dwernik, Sękowiec i dalej, szerokie trakty, czasami ślady asfaltu sprzed lat, dużo szutrów, z dala od BNP. Ładne miejsca do endurzenia, tu jedna uwaga enduro w sensie cięższych maszyn , które dostojnie tam się przemieszczają (włącznie z zaobserwowanym Varadero). Ci na lekkich sprzętach, pragnący wrażeń na połoninach pchają się bez kolejki na przejściu w Krościenku :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 1:46 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

akcent napisał(a):
....pchają się bez kolejki na przejściu w Krościenku :-)


Jakieś anse? Wypraszam sobie! :wink:

Fakt faktem że po terenach leśnych latam. W PN nigdy.
W lasach priv nie ma nigdy problemu z właścicielami. Dla nich problemem są złodzieje drzewa i qwadowcy wyznaczający sobie jakś traske i jeżdzący w kółko 5 godzin.
Rozsządek polskich gajowych itp jest, powiedzmy zdywersyfikowany (dobrze napisałem?). Jednym jazda endurowców lata, innym znowu przeszkadza nawet na publicznych drogach leśnych. Wot taka żyzń. Jak nie muszę to w LP się nie pcham.

Robić swoje tylko bez zniszczeń i hałasu. Da się.

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 2:20 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pt lis 16, 2007 7:39 am
Posty: 2575
Lokalizacja: ZKA
W Bieszczadach są tzw. stokówki. Drogi służące do transportu drewna. Często są to dawne, przedwojenne drogi publiczne pomiędzy wsiami, których już nie ma. Są malownicze, z reguły szutrowe i zamknięte dla ruchu ale nie ze względu na ochronę środowiska lecz głownie po to aby nie przeszkadzać pojazdom transportującym i ładującym drewno. Jeśli pojedziesz taką drogą, i nie będziesz nikomu przeszkadzał, grzecznie ustąpisz miejsca ciężarówkom, poczekasz gdy będzie ładowane drewno aby nie stresować operatora, to na 90% nikt się do Ciebie nie przyczepi. Oczywiście masz też 10% szansy, że trafisz na nadgorliwego leśnika ale to tylko 10% :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 5:40 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt lis 09, 2007 2:31 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Krasny Las
rrolek napisał(a):
Witam

Jak nie muszę to w LP się nie pcham.

Robić swoje tylko bez zniszczeń i hałasu. Da się.

Pozdr
rr


Do Krasnego Lasu możesz się wepchać. Wręcz zapraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bieszczady - co polecacie ?
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 9:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witka

radekb napisał(a):
Do Krasnego Lasu możesz się wepchać. Wręcz zapraszam.


Krasnstaw, opodal, to słyszałem. Krasny Las? Brak mi wykształcenia, ale to już of topic.

Pozdr
rr

PS Pewnie że bym chętnie zobaczył bo brzmi... bukowo. Gdzie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 30 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL