Teraz jest So kwi 27, 2024 9:07 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Racje żywnościowe, posiłki i konserwy
PostNapisane: Cz paź 07, 2010 9:59 pm 
prozaik forumowy

Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 9:06 pm
Posty: 346
Lokalizacja: Włocławek
Misza - nie porównuj pustych węglowodanów do liofilizatów - makaron to zostaw kolarzom - im i tak już nic nie pomoże

odnośnie planowania godziny - wg mnie trochę przesadziłeś - tego nikt nie zaplanuje i właśnie dlatego, że nie chce mi się myśleć o planowaniu jedzenia wybieram liofilizaty - jem gdzie chcę, kiedy chcę i wiem co jem w przeciwieństwie do barów przydrożnych czy "restauracji"
w moim przypadku organizując nocleg nie muszę myśleć o obiadokolacji

znalezienie żarcia porównywalnego z podwójną porcją liofilizata za 33 zł i to w jakości chociaż połowy tego co w torebce jest wg mnie problemem i to nie tylko w Norwegii czy PL

polecam spróbować na wycieczce tak co najmniej tygodniowej - wg mnie się przekonasz, że warto

PS. w liofilizatach nie chodzi o zapychanie się a o pełnowartościowe jedzenie - to jest różnica


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Racje żywnościowe, posiłki i konserwy
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 12:03 am 
Site Admin

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 9:02 pm
Posty: 3777
Lokalizacja: Wrocław
nie zapominajmy, ze sa miejsca na swiecie gdzie lokalna kuchnia z lokalnymi pasozytami nie beda bezpieczne dla europejczyka, wtedy na ratunek przychodza liofilizaty, ich przewaga jest taka ze nic nie ważą,
używałem ich i polecam, tylko proponuje przed wyprawa sprawdzić smaki, bo nie wszystkie smakują jakby się chciało lu oczekiwało ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Racje żywnościowe, posiłki i konserwy
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 6:07 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): So mar 07, 2009 8:34 pm
Posty: 1089
sum napisał(a):
chciałbym zobaczyć jak wyglądasz po 2 tygodniowym żywieniu się samą kiełbasą a przy tym jeżdżeniu po 8 -12 h dziennie na motorku :lol:

Ja nie pojechałbym na wyjazd, na którym przez dwa tygodnie miałbym żywić się liofilizatami. Zbyt amatorsko jeźdźę, by nie wygospodarować w ciągu dnia, jak pisałeś, godzinki na posiłek. U arabów nie byłem (ewentualne problemy z pasożytami), a jedną z atrakcji wyjazdu na wschód czy krajów alpejskich jest właśnie lokalna kuchnia. Marnuję więc czas w postsowickich magazinach (spotykając tam ciekawych ludzi), po obiadku w Alpach lubię leniwie pokontemplować widoki, a wieczorkiem otworzyć butelkę miejscowego wina (tracąc cenne minuty na jego zakupienie). Przypomnę, że doba ma 24 godziny, odejmując 12 na jazdę, 7 na sen, zostaje jeszcze rezerwa na "marnowanie" go na sztukę kulinarną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Racje żywnościowe, posiłki i konserwy
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 8:13 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 9:11 am
Posty: 1497
Lokalizacja: z krzaczorów
Witam

Akcent zachowuj się. Twoje postępowanie i jego pokrętne tłumaczenie jest typowe dla tzw "stonki turystycznej" (jak mawiał pewien mój znajomy debreczyński handlowiec ok '83) :mrgreen:
Kompletny brak adventurowej profeski. Be. :lol:

No dobra, trochę przesadziłem, tym bardziej że też używam w terenie liofizjatów (czy jak to się tam obrzydliwie wypisuje): rodzynki, daktyle, figi. Wszystko suszone więc oczywiście popijam quniakiem (zakarpackim) lub maryla.
Mniej to pospolite od suszy czy snickersów jakich, tyle że słodkie przesadnie jednak te kalorie. Musi się jednak człek trochę poświęcać dla sprawy. Więc na zdrowie!

Pozdr
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 19 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL