Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:43 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: stanbul, serbia, macedonia,czarnogora,bosnia,chorwacja
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 5:53 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
w tym roku serbia i jordania padla z roznych przyczyn i plan jest lajtowy..
17 sierpnia do max. 6 wrzesnia zamierzamy wyruszyc i zrobic kolko po poludniowo wschodniej europie(jak mozna tak nazwac)

zaczynam planowac trase, miejsca zwiedzania, czytac historie panstw i takie tam ... i mam kilka pytan.

z Polski chcemy jechac przez wegry serbie bulgarie do stanbulu, tam pobyc przez 2-3 moze 4 dni.. ta trase znam...

ze stanbulu chcemy dojechac do albanii albo przez macedonie(zwiedzanie?) albo przez serbie/kosowo(zwiedzanie?)...a moze przez grecje.....(choc grecje chcialbym sobie zostawic na inny wyjazd, mialby to jesli wogole kraj tranzytowy do albani) i.

a) co polecacie?
b) czy wjazd do ktorys z tych krajow jest platny/potrzebne sa wizy/miedzynarodowe Prawa Jazdy?
c) ktore z ty krajow warto zwiedzic?

Z albanii planuje pojechac do chorwacji( cos dla plecaczka/czkow) jechac i nocowac nad wybrzezem i
a)najkrotsza droga prowadzi przez czarnogore i bosnie...potrzebne wizy,platne wjazdy/prawa jazdy miedzynarodowe??
b)ktore z ty krajow warto zwiedzic?

na dzien dzisiejszy jedziemy moto....ktm950adv gsF650 i stara yamaha xjta 3 chlopa i 1-2 bialoglowy

jak ktos chcialby sie przylaczyc to jestesmy chetni..nasze wymagania:

a)wyjazd na lajcie, bez stresu cisnienia ze trzeba dzis koniecznie gdzies dojechac
b) predkosci dostosowane do jednegocylindra w bmce( przelotowe do 120km/h)
c)chec a minimum brak zgorszenia na wieczorne zabawy alkoholowe, szcegolnie te z miejscowymi
d)minimalizajca kosztow czyli nie wykluczamy namiotow, spania na dziko, napewno odpadaja exlusiv hotele...
e) poznawanie panstw: czyli bedziemy starac sie szukac noclegow u "miejscowych", zabytki, stolice, przyroda, gory, morza,kuchnia, alkohole,religia..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 6:23 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 4:57 pm
Posty: 627
Lokalizacja: Kraków
Chętnie dowiem się tego samego co kolega bo planuję podobną trasę na połowę września. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: stanbul, serbia, macedonia,czarnogora,bosnia,chorwacja
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 7:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
jankes napisał(a):
Z albanii planuje pojechac do chorwacji( cos dla plecaczka/czkow) jechac i nocowac nad wybrzezem i

skoro bedziesz już w tych okolicach to zamiast pchać się w oklepaną Chorwację proponuje zatrzymać się w Czarnogórze obojętnie co wybierzecie(morze lub Góry) plecaczki będą zadowolone.Montenegro z roku na rok traci swoja dzikości na rzecz komerchy i coraz bardziej staje sie podobna do Chorwacji , ale moze jeszcze cos zostało z jej oryginalności - warto tego zakosztować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 7:29 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
Grecja jako kraj tranzytowy=nuda
tranzytowa Albania = ADV :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 7:44 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Nie jestem specem od Bałkanów, ale zdecydowanie zgadzam się z Ceelem.
Chorwacja w sierpniu i wrzesniu będzie zatłoczona i droga. A przejazd wzdłuż wybrzeża w sznurze samochodów (bo tam nawet motorem nie zaszalejesz) łatwo może zamienic się w koszmar.
Zdecydowanie lepszym pomysłem jest Czarnogóra - taniej i skromniej, może nieco jeszcze trąci socjalizmem, ale góry imponujące (warto pojezdzic po przełeczach) i do tego morze z plażami (drobne kamienie - gruby piach) - jakby dziewczyny chciały poleżakować, to miejsce w sam raz.
Miasteczka nadmorskie (choćby Budwa) nie ustepuja klimatem Dubrownikowi a będa tańsze i pewnie mniej zatłoczone. W sumie - kraj zdecydowanie na tak!
I jeszcze dwa słowa o Istambule. Byliśmy tam z kumplami we wrześniu zeszłego roku. Trochę zawodowo (zjazd) a trochę turystycznie. O ile pamiętam przez 7 noclegów. I ani chwili nie było nudno. Miasto jest niesamowite - ogromne, zatłoczone ale z klimatem prawdziwego pogranicza kontynentów i kultur. Absolutnie czyste i bezpieczne. Myślę, że niezależnie od planów biwakowych warto tam wjechać chocby na jeden nocleg, zeby powłóczyc się wieczorem po uliczkach Starego a potem Nowego Miasta. Ja się kompletnie zakochałem. W sumie chyba nie należy przesadzać z zaliczaniem turystycznych "przewodnikowych" atrakcji (może poza Haga Sofia i Wielkim Bazarem), a zamiast tego popatrzeć na ludzi, wchłonąć trochę atmosfery. No i znależć magiczną knajpkę na skarpie przy pałacu Topkapi, wypic tradycyjną herbatę (piwa tam nie ma! :? ) i patrząc na ruch na Bosforze zapomnieć o całym świecie.
No i uważac podczas jazdy, bo ruch jest intensywny i chaotyczny - na przykład zauważyliśmy, ze wszystkie taksówki mają obtarty albo wgnieciony lewy przedni błotnik - od wymuszania pierwszeństwa przy włączaniu sie do ruchu.
Istambuł - na tak!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 14, 2009 8:36 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pt wrz 28, 2007 12:22 pm
Posty: 683
Lokalizacja: Gniezno
wielkie dzieki..czekam na jeszcze...

w stanbule bylem rok temu w drodze do gruzji....miasto niesamowite dlatego chce tam wrocic na kilka dni....

a co z albania i macednonia??? a serbia???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: stanbul, serbia, macedonia,czarnogora,bosnia,chorwacja
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 9:04 am 
Początkujący

Dołączył(a): Cz maja 07, 2009 10:34 am
Posty: 21
Lokalizacja: D.C.
jankes napisał(a):
w tym roku serbia i jordania padla z roznych przyczyn i plan jest lajtowy.
a) co polecacie?
b) czy wjazd do ktorys z tych krajow jest platny/potrzebne sa wizy/miedzynarodowe Prawa Jazdy?
c) ktore z ty krajow warto zwiedzic?

Z albanii planuje pojechac do chorwacji( cos dla plecaczka/czkow) jechac i nocowac nad wybrzezem i
a)najkrotsza droga prowadzi przez czarnogore i bosnie...potrzebne wizy,platne wjazdy/prawa jazdy miedzynarodowe??
b)ktore z ty krajow warto zwiedzic?
.


W zeszlym roku spedzilem 14 dni w Czarnogórze. Co prawda puszka, ale cos moge doradzic;)

1. Tanio. Taniej wyraznie niz w Chorwacji.
2. Ładnie. Zarówno wybrzeże (z Boka Kotorską) jak i góry - Durmitor.
3. Bezpiecznie i sympatycznie.
4. Ciepło i woda ciepła.
5. Do oglądnia: jezioro Szkoderskie (można połączyć z wjazdem z Albanii), Stary Bar, Budva, Boka Kotorska z Kotorem i Herceg Novi (polecam objazd całej boki drogą przy samej wodzie), przełom rzeki Tary z mostem, Durmitor i jego płaskowyż, polecam równiez wycieczkę stateczkiem do Błękitnej Jaskini, twierdzy Mamula połączone to wszytsko z plażowaniem na plaży Żalnica (ostrzegam - plaża w wersji luxus:) - do zrealizowania z okolic Hereg Novi).

Jeżeli chcecie spędzić kilka dni na plażowaniu połączonym z fajnymi trasami i widokami - Czarnogóra.

Waluta - Euro.
Na wjeździe wymagają wykupienia winety ekologicznej. Nie wiem czy również od 2oo. W każdym razie nie jest to majątek. Zielona karta działa.
Bardzo dużo Policji więc lepiej jeździć przepisowo.
Za przekroczenie od 40 kmh wpomogłem fundusz emertytalny czarnogórskiej Policji kwota 30E:).

Dobre i tanie piwo i wino. Doskonałe jedzenie w szczególnosci owoce morza (llignje na zaru).

W razie dalszych pytań służę pomocą.

--
B.
XL700VA


Ostatnio edytowano Śr lip 15, 2009 8:15 pm przez bartek d., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 1:33 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
bartek d.
zapomniałeś o : parku Lovcen i powitalni :wink:
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 5:15 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Cz maja 07, 2009 10:34 am
Posty: 21
Lokalizacja: D.C.
CeeL napisał(a):
bartek d.
zapomniałeś o : parku Lovcen i powitalni :wink:


W Lovcen nie byłem, bo sie akurat paliło:)

W powitalni byłem przed chwilą:)

--
B.
XL700VA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 15, 2009 8:09 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Wt mar 11, 2008 8:08 pm
Posty: 1086
Lokalizacja: TARNOWSKIE GÓRY
duch07 napisał(a):
Ceel,to jest ten zjazd z widokiem na Kotor :? Byliśmy tam w zeszłym roku z Klaudiszem.Piknie tam,drogi jak ścieżki a te zabezpieczenia hehe,troche strachu można sie najeść.

i to jest piekne :) dodam , ze na Korsyce masz99% takich niezabezpieczonych winkli a jak spojrzysz w dol widzisz wraki samochodow , przyczep , itp to dopiero jest Extrim 1 klassa(wiem to nie w temacie-sorry :( )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 21, 2009 9:39 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 1:30 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Kilka dnie temu wróciłem z tych rejonów:
Albania, Czarnogóra, Macedonia, Serbia , Kosowo, Bośnia I Hercegowina Chorwacja.

Co polecam?
Zdecydowanie Albania super kraj dziki, egzotyczny, zarazem bezpiecznie europejski (byłem 3 dni i nie zjedli)

Czarnogóra po za wspomnianą zatoką Kotorską i jej okolicami polecam park narodowy Durmitor - jedzie się przez 80 km półka skalną (asfaltową) na wysokości 1500 - 1900 m widoki piękne brak zabudowań itp.

Uwaga na Kosowo kraj jest ok ale granica pomiędzy Kosowem a Serbią zamknięta tzn otwarta ale jak ma się stempelek wjazdowy od Serbów a taki dają tylko na granicy Serbsko-Macedońskiej, Serbsko-Czarnogórskiej itd. jak wjeżdza sie do Kosowa z innego Kraju niż Serbia nie przepuszczają przez granicę. Ja musiałem 300 km po nocy jechać na okoła aby z Kosowa wyjechać do Czarnogóry i stąd wjechać do Serbi. Oczywiście polecam i tam zajechać należy tylko pamietać że zwykłą zielona karta nie obowiązuje w Kosowie i na granicy za 20 eu należy wykupić Kosowskie ubezpieczenie

Pozdrawiam

Dabrodan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 1:52 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 2:02 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Krosno
Polecam Czarnogore Durmitor i kanion Tary rewelacja :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 12 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL