Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:26 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 13, 2009 4:35 pm 
bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 11:18 pm
Posty: 478
Lokalizacja: Wrocław
W przypadku Rosji próba zaocznego "łagodzenia aklimatyzacji" może miec skutek przeciwny. Takie ostrzeżenie należałoby umieszczac pod nie jedną "złotą radą" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Meldunek w Rosji
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 1:27 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 9:16 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Wrocław
Tak w temacie meldunku, to w Elbrusie spotkaliśmy dwóch polaków, którzy mówili, że bez problemu i bez opłat załatwili sobie meldunek na pierwszej lepszej poczcie, tak więc nie musi to być poczta główna w Moskwie :)
Co do międzynarodowego PJ, ciężko mi się wydaje, że nie jest już wymagane. A to, że gliniarze się czepiali, to była po prostu kolejna próba wyłudzenia łapówki. Trzeba zawsze twardo stać przy swoim i w końcu odpuszczają :) Z drugiej strony mając międzynarodowe, mają jeden sposób na łapówkę mniej i krócej trwają negocjacje :)

Jarecki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Meldunek w Rosji
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 1:04 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 9:31 am
Posty: 150
Lokalizacja: Domaszczyn
Byliśmy, zobaczyliśmy i wróciliśmy...
Co do meldunku - pierwszy nocleg w Rosji w hotelu w Pskowie - babka od razu powiedziała, że musi zrobić meldunek i że kosztuje to 600 rubli za 2 osoby - czyli ok. 60 PLN. Nie wpisywała nic na "kartach migracyjnych", dała nam tylko papier że meldunek opłacono. Zachowaliśmy świstek, żeby w razie czego pokazać przy wyjeździe.
Nocowaliśmy w hotelach jeszcze kilkanaście razy; tylko w jednym wbili nam pieczątkę na karcie migracyjnej, swoją drogą w tych pozostałych nie pytaliśmy o to, braliśmy tylko zawsze rachunki, żeby w razie czego mieć czym machnąć na granicy.
Co ciekawe, wracając ostani nocleg spędziliśmy w tym samym hotelu w Pskowie i znów musieli nas meldować ( a my bulić).Baba powiedziała, że to się robi za każdym razem przy zmianie miejsca pobytu.
Generalnie już wiemy, że zasady w Rosji są takie, że ich nie ma. Tak jak przed wyjazdem studia w internecie podawały często absolutnie rozbieżne informacje co do meldunku, prawa jazdy itp. tak po pobycie mogę stwierdzić, że nie śmiałabym komukolwiek kto zapytałby mnie "czy trzeba..?" - udzielić wiarygodnej informacji :P
Ale wiemy też, że nie należy się przejmować, na granicy w drodze powrotnej nikt nie interesował się zawartością karty migracyjnej, naszymi rozlicznymi świstkami z hoteli i banków, ale nie wiem też czy po prostu tak jest, czy po prostu trafiliśmy na "ludzkich ludzi" na granicy.
Co do międzynarodowego PJ, ani razu nikt nas o nie nie prosił, kiedy zostałam zatrzymana przez policję za szybkość, nie chcieli żadnych dokumentów, pogadali chwilkę, dali "nagonkę" i życzyli szczęśliwej podróży ( tu pewnie mieliśmy farta).
To był nasz pierwszy kontakt z Rosją, i nie wiem czy to ludzie demonizują tamtejsze ostre podejście wszelkiej maści urzędników, czy po prostu mieliśmy szczęście. Papierologia rzeczywiście jest tam duża, ale raczej nie wiąże się z jakimś notorycznym sprawdzaniem papierów podróżującego.
Generalnie mogę powiedzieć, że tak jak jeszcze dwa lata temu mówiłam - "na wschód ?-nigdy w życiu!" teraz mogę powiedzieć - "tylko na wschód !!!". Moje serce zostało w Rosji i ckni mi się za tamtejszym, że tak kolokwialnie to ujmę "rozpiździajstwem".

PS. Potwierdzam to co pisali koledzy i co słyszałam przed wyjazdem-bardzo przywiązują uwagę na granicy do sprawdzenia czy na zielonej karcie jest wymieniona Rosja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Meldunek w Rosji
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 2:19 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Cz sty 11, 2007 11:19 am
Posty: 3848
Lokalizacja: Zalesie Górne
Oleśka napisał(a):
Generalnie mogę powiedzieć, że tak jak jeszcze dwa lata temu mówiłam - "na wschód ?-nigdy w życiu!" teraz mogę powiedzieć - "tylko na wschód !!!". Moje serce zostało w Rosji i ckni mi się za tamtejszym, że tak kolokwialnie to ujmę "rozpiździajstwem".


Amen, moja droga, amen :) Opowiadaj więcej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Meldunek w Rosji
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 6:42 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2008 4:49 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Wrocław
Będzie wiecej. Kleci się w pocie czoła...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Meldunek w Rosji
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 10:18 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Wt sty 13, 2009 10:24 am
Posty: 775
Lokalizacja: Weisenheim am Sand
Ze swojego doswiadczenia wiem,ze zadne meldunki nie sa potrzebne.Wyjezdzajac z Rosji wysmiano nas,gdy o tym wspomnielismy.Aha,my oczywiscie nie mielismy zadnego :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 36 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL