Teraz jest Wt kwi 23, 2024 5:02 pm


Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 4:02 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
Kontynuując uwagi Sikora:

Węgry – autostrada płatna dokładnej ceny nie pamiętam jednak nie jast to kwota znacząca, winietę można nabyć na większości stacji benzynowych, kupuje się minimum na tydzień. Warto z niej skorzystać bo niewielkim kosztem zyskujemy więcej czasu na Rumunię.
Rumunia
Granica Węgry – Rumunia – ja jechałem przez Arad. Droga Arad – Sibiu bardzo dobra, z czystym sumieniem mogę polecić jeśli przypadkiem by cię tam zagnało
Sibiu –Pilesti – warto nadłożyć parę kilometrów i przejechać Trasą Transfogarską (właściwie nie warto ale trzeba)
W Rumunii we wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscach baza noclegowa dobrze rozwinięta, można rezerwować wcześniej, ale myślę że i z marszu coś się zawsze znajdzie
W trakcie naszej podróży nie doświadczyliśmy żadnych nieprzyjemności ani ze strony służb celnych ani policji na drogach.
Na legendarne stada dzikich psów których było w gruncie rzeczy znacznie mniej niż się spodziewaliśmy mieliśmy gaz pieprzowy ale wystarczy również okrzyk „Ceausescu!!” (sprawdzone – działa… :wink: )
constanta i rumuńskie wybrzeże morza czarnego – po prostu kurort i tyle na ten temat. Właściwie skoro już tam będziesz warto by o deltę Dunaju zahaczyć krajobrazy super.
Bułgaria – wybrzeże bez głębszych doznań estetycznych (Kaliakra koniecznie zobaczyć – klify obłędne, ruiny ciekawe). Reszta to dobre miejsce do wygrzewania kości. Aha, obwodnica Varny jeśli byś tam przypadkiem trafił do jeden wielki dramat, droga rozjeżdżona przez tiry, koleiny, nie kończący się ciąg samochodów ciężarowych jadących w tempie nie akceptowalnym przez żaden motocykl, i kwitnąca przydrożna sprzedaż wszystkiego włącznie z piłami spalinowymi, było by to nawet zabawne gdyby nie smród pracujących diesli i upał.

Słowacja Węgry Rumunia – paliwo w cenie ok. 1 EUR/litr tyle możesz przyjąć do kalkulacji kosztów.
Wszędzie korzystałem z bankomatów oraz wymieniałem Euro ma walutę miejscową w kantorach, można i tak i tak znaczących korzyści przemawiających za jednym bądź drugim sposobem nie widzę. Korzystając a bankomatów bank i tak zawsze dokonuje przewalutowania za pośrednictwem Euro.

To tyle na gorąco, jeśli będziesz miał konkretne dodatkowe pytania to pisz…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 7:05 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
dojechalem do bulgari przez rumunie w rumuni pelno zwierzat dzikie konie ale jak niedzwiedzie wyszly na droge to doznalismy szoku... w bulgari nas strzelilo i pojechalismy do istambulu tam przez cieznine bosfor do azji !!! dalej grecja i przez serbie chorwacje i wegry do Polski razem 9 panstw w niecale 3 tygodnie . spalismy gdzie sie dalo noclegow szukalismy nad jeziorami i rzekami - pola namiotowe albo na dziko zalezy jakie mielismy nastawienie do danego kraju... polecam taka wycieczke kazdemu motocyklkiscie ... trasa transfargarska poprostu bombowa
przez rumunie jechalismy noca i do tego w burze i jestesmy cali drzewa lamaly sie na droge - ale dalismy rade - fart, ale zawsze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 9:16 am 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
Z niedźwiedziami miałem podobna sytuację na Transwogarskiej, otóż w pewnym momencie jadące przede mną samochody zwolniły po czym zatrzymały się zupełnie. W szyberdachach pojawili się ludzie a aparatami . rozglądamy się, a tu poboczem maszeruje niedźwiedzica z małymi. Też chcieliśmy popstrykać trochę tyle, że niedźwiadki miedzy samochodami zaczęły maszerować w naszym kierunku, a stara za nimi, więc czasu na pstrykanie nie było, musieliśmy się poboczem ewakuować ze strefy zagrożenia. Hm, samochód jednak pewne zalety posiada… można bez stresu fotografować niedźwiadzie (jeśli nie są to grizzly oczywiście :lol: ).

PS

Zamieść fotorelację z podróży, pewnie będzie ciekawa…


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 10:16 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
niestety mam poblokowany dostep do stron z galeriami
powiem tyle... zareczylem sie na zamku drakuli :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 1:30 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 5:51 am
Posty: 226
Synaj napisał(a):
Kontynuując uwagi Sikora:

Węgry – autostrada płatna dokładnej ceny nie pamiętam jednak nie jast to kwota znacząca, winietę można nabyć na większości stacji benzynowych, kupuje się minimum na tydzień.



Z przed dwóch tygodni:
Węgrzy wprowadzili nowe porządki drogowe: na granicy stoją budki gdzie trzba podać rejestrację motocykla, która wklepywana jest przez miłą panią do kompa, po czym dostaje się wydruk, którego lepiej nie gubić ( na niektórych stacjach chyba też są dostępne).
Trzeba zaznaczyć że winietka jest na motocykl, bo na samochód jest dwa razy droższa. Za winietkę na 4 dni (dostępne minimum) liczone od początku dnia zakupu do 23.59 dnia czwartego, trzeba zapłacić 765, Ft. Można płacić też w euro.

:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 6:16 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
fiacik69 napisał(a):
niestety mam poblokowany dostep do stron z galeriami
powiem tyle... zareczylem sie na zamku drakuli :)

Ale na którym zamku ? Najromantyczniej byłoby w Bran`ie :P A najefektowniej np w nocy w Poienari :lol: Anyway God bless you i niechaj duch twardego Drakula strzeże Twej pomyslności :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 1:22 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
wiesz ze nazwy ci nie powiem ale bylo schodow od groma - wiesz juz?
doszukalem sie - POENARI
drugi raz bym tam nie wszedl... chyba tylko mysl o zareczynach pchala mnie do przodu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL