Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:53 am


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Polska-Bulgaria
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 7:01 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
wyjazd planowany na 21 dni wyjazd poczatek sierpnia
traska: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 657715&z=7
coś dodać ? coś ominąć?
opony szosowe- na asfalt ja na xl 1000 z plecakiem i dobytkiem (3 kufry , namioty , etc...) kumpel xl 750 i tez objuczony
jakie oplaty po drodze? mozna je ominąć? winety?
wogole szukam informacji/ rad


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 11:08 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
z mojego doświadczenie podpowiem że, droga przez rumunię jest podobno wielką mordęgą. dla odmiany droga przez serbię - bardzo fajna, szybka i często autostradowa.

co do rad. bułgaria ma mega dziurawe drogi. zalecam ostrożność. masa też jest zabitych zwierząt na trasie, psy, koty, lisy... jakieś kuny , borsuki...:D itd.

przygotuj się na granicy trzeba wnieść opłatę za umycie kółek kilka euro.


sugeruję też mieć w kieszeni banknoty w euro w niskich nominałach typu 5, 10 euro. - przyda się na ewentualne łapówki dla policji. bułgarię przejechałem wzdłuż i wszerz, na odcinku ok 400 km naliczyłem od 5 do 10 rano spotkałem ok 15 radiowozów z szuszarkami. raz dałem się złapać. -- straszy,li zabraniem prawo jazdy na 3 mc. skonczyło sie na 10 euro..:D


będąc w tym rejonie polecam zaliczyć Istambuł... choćby na jeden dzień. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 1:23 pm 
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 5:48 pm
Posty: 28
Wybrzeże RO bym odradzał.Ciasno i wolno.Opłaty dodatkowe przy wjeżdzaniu na jakieś tam strefy np w Konstancy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 10:05 pm 
honorowy bajkopisarz forumowy

Dołączył(a): Śr sty 21, 2009 2:22 pm
Posty: 698
Lokalizacja: Warszawa
W przyszły piątek ruszamy w trasę Ukraina -Moldova -Rumunia- Bułgaria – Rumunia- Węgry… a wiec częściowo pokrywa się z twoją. Zajrzyj tutaj:
http://www.advrider.pl/viewtopic.php?t=2091
znajdziesz sporo praktycznych rad. Zresztą wracamy 15 lipca, więc na pewno wrzucimy trochę aktualności


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 20, 2009 10:57 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Śr paź 01, 2008 2:04 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Katowice
autostrade na Węgrzech (płatna) możesz ominać,da sie jechac równoległą drogą.W Rumunii droga ktorą chcesz jechać jest dobrej jakości,szorstki asfalt,niezłe widoki ale ilość TIR-ów jest straszna i dlatego jazda może być męcząca (zwłaszcza w sierpniowym upale).Ja jezdzilem po Rumunii w maju i juz bylo 30 stopni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 5:48 pm 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 12:05 pm
Posty: 238
Lokalizacja: Pułtusk/Wawa
Ex1, kiedy ostatni raz byles w Bulgarii? Bo ja w zeszlym roku widzialem tylko puste stanowiska do mycia kolek :) jedyna oplata jaka ponieslismy, to bilet promowy przez Dunaj :). Drogi sa kiepskie ale za to ruch maly.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 8:26 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): N wrz 16, 2007 8:29 pm
Posty: 7905
Lokalizacja: Szczecin
data7 napisał(a):
Ex1, kiedy ostatni raz byles w Bulgarii? Bo ja w zeszlym roku widzialem tylko puste stanowiska do mycia kolek :) jedyna oplata jaka ponieslismy, to bilet promowy przez Dunaj :). Drogi sa kiepskie ale za to ruch maly.



w tamtym roku byłem własnie, płaciłem na przejśckiu z serbią oraz na przejściu z Turcją.... byłem autem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 5:21 am 
poeta forumowy

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 12:05 pm
Posty: 238
Lokalizacja: Pułtusk/Wawa
aaa no to chyba ze tak :) ja przekraczalem rumunia-bulgaria-grecja i tam nie bylo plukania opon. Ale na wyjezdzie z UE pewnie jest jak piszesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 5:45 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
jakies mapki macie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 6:10 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
chcialem zalozyc konto w obcej walucie i ... dostepne sa tylko zielone, euro, franki i cos tam jeszcze ... jak radzicie sobie z kasa w podruży?
biezecie papierki? czy plastik?
jak papierki to euro czy zielone?
jak plastik to w jakim banku i na jaka walute?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 9:54 am 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Mapy Bułgarii np do Garmina: BG Route – bezpłatna (freeware), OFRM Bulgaria - komercyjna, BGRoutingMap - komercyjna, OFRM Geotrade 4.80 – komercyjna. Drukowane mapy (znalazłem jedną) i przewodniki (wiele) np w EMPIK. Lewa możesz kupić w kantorze, zabierz EUR i wymień na miejscu, bankomaty podobno też funkcjonują w tym dzikim kraju ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 01, 2009 6:47 am 
Początkujący

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 6:01 am
Posty: 25
chodzilo o zamieszczenie planu trasy np w google maps


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 1:11 pm 
Zadomowiony na dobre

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:45 pm
Posty: 2142
Lokalizacja: Warszawa
Krótkie info:
- droga przez Słowację dobra, przez Węgry super (za autostradę nie płaciłem) ,
- w Rumunii drogi różne, ta którą wybrałeś, jest OK a miejscami od Pitesti do Bukaresztu świetna, spróbuj szerzej ominąć Bukareszt bo to moloch, obwodnica nie istnieje,
- W Rumunii jest wiele miejsce które warto zobaczyć a nie przelecieć: na Twojej drodze zatrzymałbym się np. w twierdzy Calnic niedaleko Alba Julia, w Sibiu (ładne miasto) i zmienił trasę tak aby z Sibiu pojechać najpierw nieco na wschód a dopiero potem na południe Trasą Transfogarską i dalej do Pitesti.
- Okolice Constancy ładne, nie ma żadnej płatnej strefy, droga przyzwoita choć w sierpniu może być spory ruch, w pobliżu kilka sensownych kempingów.
- W Bułgarii nie ma zbyt wielu ciekawych miejsc nad morzem ale zobacz koniecznie: półwysep Kaliakra koło Kavarny (piękne widoki, klify, skały stara twierdza, dobrze żarcie), Neseber (stare malownicze miasteczko na wyspie połączonej z lądem groblą) koło Słonecznego Brzegu.
Wszędzie normalnie, tzn. są bankomaty, stacje benzynowe, sklepy, nie ma ludożerców a w Rumuni banalnie łatwo wszędzie znajdziesz przyzoity nocleg za jakieś 100 lei na 2 osoby (105 zł). Ceny na wszystko średnio ok 90% polskich. Policja nie jest upierdliwa, na granicach luz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 2:31 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
2 lata temu byłem w Bułgarii na moto. Jechałem przez Serbię, żadnych opłat za moto w Bułgarii !!! jechałem przez Sofię do Warny i w górę ok 30km do Balchik (jakoś tak i polecam). Droga dobra a na pewno lepsza niż 90% dróg w PL. Stacji benzynowych dużo ale na niektórych (tych nie korporacyjnych) tylko gotówka. Bankomaty są , kartą można było płacić w niewielu miejscach. Polecam jeszcze Nesebar. Ceny wtedy faktycznie 80-90% naszych. Przez Węgry i Serbię znacznie szybciej jednak to nie znaczy że fajniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 27, 2009 3:43 pm 
Aktywny

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 9:34 am
Posty: 179
Lokalizacja: 100LICA
2 lata temu byłem w Bułgarii na moto. Jechałem przez Serbię, żadnych opłat za moto w Bułgarii !!! jechałem przez Sofię do Warny i w górę ok 30km do Balchik (jakoś tak i polecam). Droga dobra a na pewno lepsza niż 90% dróg w PL. Stacji benzynowych dużo ale na niektórych (tych nie korporacyjnych) tylko gotówka. Bankomaty są , kartą można było płacić w niewielu miejscach. Polecam jeszcze Nesebar. Ceny wtedy faktycznie 80-90% naszych. Przez Węgry i Serbię znacznie szybciej jednak to nie znaczy że fajniej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
twilightBB Style by Daniel St. Jules of Gamexe.net
wdrożenie przez iCenter - Strony internetowe Wrocław
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL